Sayfa 492/1023 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon
Arama sonucu : 8182 madde; 3,929 - 3,936 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. 1994 krizi göstere göstere geldi, bu krizde keza göstere göstere geldi.
    1994 de dolar şubat ayında 15 bindi nisan ayında 40 bini görmüştük.

2.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Yunanlılar bizden beter kafada zannediyorlarki Ab bunların kıçını ömür boyu silecek ve o şekil yaşam sürecekler. Forumdakiler bile böyle düşünüyor ama herkes yanılıyor Yunanlıların kıçlarındaki donu bile sattıracaklar ama yarın ama yarından da yakın. Ha yok sattırmazlarsa onların kat ve kat büyüğü İtalya İspanya ne olacak ? Onların kıçını silmeye Almanyanın tamamını satsanız yine yetmez zaten bunada Alman halkı nayn der.
    Yunanların durumu zaten ortada. AVM dolaşıpta doluluk oranına göre memleket güllük gülistanlık diye bakış acısı olanlar aynı...

Over a third of the country’s population – i.e. 34.8 percent or 3.7 million people – are considered at risk of poverty or social exclusion according to the 2017 survey on households’ incomes and living conditions by the Hellenic Statistical Authority (ELSTAT).
    http://www.ekathimerini.com/229994/a...erty-in-greece

3.  Alıntı Originally Posted by cevdet _060 Yazıyı Oku
    Patrick Bateman hocam size göre altına yatirim yapacak birisi fiziki olarak hangisine yatırım yapmalı slim-satım aralığı marjı düşük olan yoksa hepsi aynı mı bilezik.,çeyrek gram vs.bir de gold altın var tabiki 24 ayar. Birde altın dolara bağlı olarak çıkıyor dolara endeksli çünkü dolarin çıkışı bittiğinde altının düşüşü de bitecek peki global bir kriz veya savaş halinde altın mı dolar mı en iyi yatırım aracı. Altın dolara bağlı olarak çıkıyor dedik ama global kriz ve savaşta tersimi olur altın çıkar dolar düşer mi?
    Ben Ata Lira'dan başka bir şey almıyorum altın alırken. (fiziksel) Gramaj/Fiyat olarak bakıldığında 3 aşağı 5 yukarı hepsi aynı. (Bilezik yüzük falan hariç, onları geç) Gram altın da olabilir ama paketleri falan var onların. Metal elime değmeyince olmuyor. 3-4 tane 10gramlık almıştım zamanında en sevmediğim grup onlar. Saf altın olduklarından paket açılınca zarar görmeleri olası. O yüzden paketi açmak söz konusu değil.

Ata Lira'dır benim favorim altına gelince iş ama altından genel olarak memnun değilim. Önümüzdeki 3-4 yıl içinde beklenen şu 10bin dolar rallisini yapmazsa alayını çıkarıcam elden. (tutabilirim de fiyata bağlı, o kadar yıl taşıdıktan sonra sıfır karla satmak da olmaz inadım inat ) Zaten Bitcoin onun yerini alacak gibi duruyor o tarafa ağırlık veriyorum şimdi.

Global kaos ortamında neyin ne olacağı belli olmaz. Hepsinin faydası ayrı. Hepsinden lazım.

4.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Özel bir televizyon kanalında yapılan yayına katılan Sinpaş GYO Yönetim Kurulu Başkanvekili Ahmet Çelik mevduat faiz oranlarının yüzde 20 sınırına dayandığı günümüzde kimsenin konut yatırımını tercih etmeyeceğini iddia etti.
    İnşaat sektörünün son günlerde büyük bir durgunluk yaşadığını söyleyen Çelik "Gayrimenkul’de işler durgunlaşınca iş yaptığımız birçok sektör krize girdi. Bu şirketlerin yeniden canlanması için de konut sektörü harekete geçirilmeli. Konut kredi faizlerini geçici olarak yüzde 1’in altına indiren adımlar yerine çok daha kalıcı adımlar atılmalı.

Örneğin, yıllık konut kredisi faizinin 8-9 puan düşürülmesi ve aradaki farkın devlet tarafından karşılanması düşünülebilir." dedi. İnşaat sektörünün geleceği için konut kredisi sistemi mutlaka düzeltilirken yine buna ek olarak mevduat faiz oranları düşürülerek konut yatırımının yeniden cazip hale getirilmesi gerekiyor.

Demiş Sinpaş ağası.
    hisselerini 6-7 liraya 10 sene önce millete sokup oradan kullandığı bedava krediler yetmemiş herhalde. dahada istiyor, apartman inşaatçılığından nerelere geldi adam. şirketini tuhaf girift yapısıyla doyamadı herhalde. reklam şirketinden yemek şirketine hepsi kendinin gyoya fatura ettirip her sene zarar açıklayıp devletten para mı istiyorlar bir de? inşaatı gyo diğer şirkete inşaat işini ihalesiz tebliğe aykırı versin... oh ne ala memleket. çarptığı insanlardan biri de benim sinpaşın.

5. Yunan ekonomisinin yaşadığı kriz bizim yaşayacağımız kriz yanında çok hafif kalacak.
    Yunanistan uzun süredir ekonomik kriz içinde ama onların krizi bizim lale devrimiz gibi.
    Adalarda durum lay lay lom. Gerçi adalar baz alınmaz, nasılı ki tr de alaçatı baz alınmazsa.
    Gerçek şu ki Akdeniz kuşağı ülkeleri hep aynı, yiyelim içelim vuruşalım kendimizden geçelim.
    Onun için İspanya, İtalya, Yunanistan ve bizde 10 yılda bir kriz olur. Deniz kum güneş böyle işte.

6.  Alıntı Originally Posted by bitpire Yazıyı Oku
    hisselerini 6-7 liraya 10 sene önce millete sokup oradan kullandığı bedava krediler yetmemiş herhalde. dahada istiyor, apartman inşaatçılığından nerelere geldi adam. şirketini tuhaf girift yapısıyla doyamadı herhalde. reklam şirketinden yemek şirketine hepsi kendinin gyoya fatura ettirip her sene zarar açıklayıp devletten para mı istiyorlar bir de? inşaatı gyo diğer şirkete inşaat işini ihalesiz tebliğe aykırı versin... oh ne ala memleket. çarptığı insanlardan biri de benim sinpaşın.
    Güzel tespit, iyi bilirim varyemez zihniyeti.
    Hep bana hep bana hani badem bıyık Rabbena!?

7.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Beton sektöründe durum vahimleşmeye başlamış ki ağlanmalar başladı.
    Torunların 4 milyar sinpaş gyonun 3 milyar tl döviz cinsi borcu var.

Ülker, şahank, ağaoğlu, torunlar ve sinpaş reise çok yakın adamlardı.
    Bu krizden en büyük zararı onlar görüyor çünkü borçla çook büyüdüler.
    Hükümete yakın olup, vaziyetin farkına neden varamadılar? Neden bu günleri öngöremediler ?

Arkadaşlar onsun grafiğine açın bakın aslında uzun vadeli grafiklerde ons pek 1200 altını görecek gibi durmuyor.Eh gram hesabında da nasılsa dolar da işin içine giriyor ,en temizi bankadan gram altın almak gibi geldi bana portföyün şimdilik yüzde 40 kadarını gram altına döndüm.Eğer beklediğim gibi hem ons hem dolar/tl de bir ralli olursa gram altın katlanarak gider gibi geliyor bana.Dolarlarımı bozmam , şu borsadan bir çıkabilsem hepsini grama gömerim de malum ondan sonra geceleri uyku tutmaz ))))))))))))) Borsadan çıkmak sıkıntılı iş ruhen.Serde kesin kumarbazlık geni var.Ha gene yazayım onsu kafamda dolarla düşünüyorum gramı TL ile düşünüyorum hep,karışıklık olmasın.)))))))))))Sonra derdimizi anlatmak çok uzun sürüyor.

Sayfa 492/1023 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •