Sayfa 492/1002 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,929 - 3,936 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XIII

Nefes alıp, ekmek kemirip, sıçmayı yaşamak saymak nedir yahu?
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    hadi yaa.. patates bile 150 olmuş, gördük..

Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    hadi yaa.. patates bile 150 olmuş, gördük..
    Ben 110 gaymeden aldım, onu görmemişsin.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

4.  Alıntı Originally Posted by Zaf.Dogu Yazıyı Oku
    2005 lerde kur trendi undershoot
    202x lerde kur trendi overshoot, mu ?

fokur fokur enflasyon olan yerde
    siyasi kontrol olmayan para biriminde
    e yağni.
    tuncay mı tuncer mi ew ci vardı.
    o da ending diyordu..
    TL the end oldu. kitabını yazmış adam üstelik.

-4% faiz.. e düşşün kur 6 oılsun 7 olsun... 8,2 olsun..
    gri listede fronter market, aksın yatırım...
    geri saracaksa ozaman yatırım yapmanın anlamı olmaz.
    kur düşük diye gelen batar...
    USDTRY bir rasyo, spot hisse değil, o yüzden de hisse gibi dalgalanmadı dalgalanmayacak.

Hiç 50 haftalık ortalamanın altında kalmayacak, haftalık rsi hiç sat vermeyecek, ticaret yapılan ülkelerle aramızdaki enflasyon farkı, dış ticaret açığı, üretim maliyeti farkları kaynaklı satın alma paritesi ve sıcak para akış dinamikleri etkisinde oluşacak, MB sadece aşırı dalgalanmaları törpüleyecek yukarıdan veya aşağıdan yoksa komple trend açısını değiştiremez. Hikaye bu.

Cari açığa neden olan ana kalemleri kısmaya yönelik hem ÖTV yi hem de kuru arttırıyor, karşılığında dünyada tedarik zincirlerinde yaşanan aksaklıklar ve üretimde yaşanan aksaklıklar nedeniyle oluşan talebi karşılamaya yönelik ihracaatı arttırıyor. Ama çözüm değil işte yazmış Kerim Rota.

Uzatmayalım konuşuldu burada uzun uzun, sıcak para kaçtı, ilk zamanlarındaki sıcak paranın yarattığı refahı kendi başarıları sandılar, Cumhuriyet kazanımları olan KİT ler evvelden beri yönetilemedi çiftlik sayıldı, zarar ediyorlar satalım dendi, satıldı yüz milyarlarca dolar kaynak yaratıldı, kaynak bir sanayi hamlesine dönüştürüleceği yerde sermayenin el değişimine araç edilecek şekilde betona gömüldü, para bitti, sıcak para gitti, kasadan yendi, nihayet kasa bitti...Şimdi de giderek artan ölçüde borçlanıyorlar. Devasa bir borç bırakacaklar sonraki nesle...

Özelleştirme gelirlerinin büyüklüğü muamma, şimdiye kadar 70 milyar dolar ile 200 milyar dolar arası yorumlamalar var, sadece 2021 için 10 milyar TL hedef var. Para nerde?

Düşünelim mesela, 70 milyar dolarla yatırım yapılsa neler yapılabilir, neler alınabilir? Kaç tane derin deniz araştırma gemisi alınabilir tanesi 600-900 milyon dolar ikinci eli 40-100 milyon dolar, kaç tane fabrika kurulabilir, mesela 100 tane Çin'in aldığı konfigürasyondaki Su-35(X) uçağından alsak onlar 24 tane aldı radarları Su-57 radarı, toplam 8.5 milyar dolar, tanesi 10 milyon dolar desen Leopard2A7 500 tanesi 5 milyar dolar....yani bu para büyük para...

Yendi bitti gitti geçmiş olsun...betonları kemiririz artık...memlekete bi hastane yapmışlar millet içinde kayboluyor, kaybolmasınlar diye habire tabela ekliyorlar, doktor profesör var mı desen yok mecbur büyük şehirlere gidilecek..havaalanı var ama uçak yok..şeker fabrikası var ama çalışmıyor...ne eksen toprağı bereketli çıkıyor ama ürün tarlada kalıyor alan yok...her yer ot mera, eski usül salsan hayvanı sadece ot yese dağ taş sürü olur sayamazsın, ama et-yem denklemi tutmuyor, buğday çavdar mısır para etmiyor ama bunlardan yapılıp içine az biraz kimyasal konan yem fiyatları tavan..nerden baksan tutarsızca, nerden baksan ahmakça....

sabah sabah doktor, dellendirdin beni..

5. AKP ve MHP, sahte belgeyle engelli maaşı alan 442 bin kişiye sahip çıktı.

Sayıştay, son üç yılda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından engelli olmayan 442 bin 309 kişiye, 11.6 milyar TL usulsüz ödeme yapıldığını tespit etti.

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem...cikti-6752247/

6. Son iki ayda dövizde yaşanan yükseliş borsaya negatif yansımadı, aksine düşük değerde olan borsaya talep arttı.

Borsa İstanbul daki yükselişte yabancı payı var ancak en büyük destek yine yerli yatırımcıdan geliyor. Merkez Bankası (TCMB) politika faizini yüzde 16 ya çekti. Yıllık enflasyon ise yüzde 19.89 seviyesinde bulunuyor. Bu durum reel getirinin eksi yüzde 3.9 olması anlamına geliyor. Böyle bir ortamda Borsa İstanbul'da, ihracatçı sanayi şirketlerine, özkaynak kârlılıklarını artıran özel bankalara gelen alımlarla yükseliş yaşanıyor.

https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonom...cikti-6752189/

7. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8. Devletin kullandığı metotların meşru olduğunu savunan Eymur, İşkence bütün dünya tarihinde var açın bakın, işkenceden işkenceye fark var ifadesini kullandı.

Elektrikli işkence uygulayıp uygulamadığı sorusuna ise Samimi söyleyeyim mi, yaptım mı yapmadım mı onu bilmiyorum. Gençken ataktım, zaman zaman yanlışlar yapmış olabilirim. Hiçbir zaman elektrik kullanmadım. Klasik falaka yanıtını verdi.

https://odatv4.com/siyaset/mehmet-ey...-ediyor-220938

Elektrikli iskence yapmis mi yapmamis mi bilmiyormus.

Sayfa 492/1002 İlkİlk ... 392442482490491492493494502542592992 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •