Sayfa 493/916 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593 ... SonSon
Arama sonucu : 7328 madde; 3,937 - 3,944 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    qoduğumun hisseden tamamen kurtuldum bugün itibariyle ..

yeni sepetimin son günlerde olduğu gibi bugün de maşşallahı var ..

özellikle sasa, kords, hekts kontrolmatik bugünde çok iyi performs sergiyrolar

amerikada hisselerim dün çok iyi performns sergilediler..

sürekli al satçlara kazandıran, qoduğumun al satçı hissesinde, kalanlara bol sabırlar
    Hayirlisi olsun Sn Lionnes, bizim de gozumuz aydin artik buraya yazmazsiniz diye umuyorum

2.  Alıntı Originally Posted by Garavelusta Yazıyı Oku
    Hayirlisi olsun Sn Lionnes, bizim de gozumuz aydin artik buraya yazmazsiniz diye umuyorum
    sağolun ...

artık sadece al sat yapacağım için yazmam fazla hatta belki hiç yazmam bundan sonra..

3. KronT; yine yeniden ����
    İmza:YALCIN2004 ve YalçınII

4. KronT; yine yeniden 🙏😃
    İmza:YALCIN2004 ve YalçınII

5. Yıllar önce hisse araştırma ve incelemesi yaparken Sn.Yalçın'ın Kron analizlerinden çok faydalanmıştım. Hisse henüz 3 liralardaydı. Yıllar içinde 80'leri gördü. 40'tan başlayarak aynı oranda bir yükselişe tanık oluruz umarım yine.😊
    Şaka bir yana Kron'daki yönetim kurulu değişikliğini ben çok önemsiyorum açıkçası. Bu, sıradan bir yönetim kurulu değişikliği değil. Netaş (ZTE)'den kurtulduk herşeyden önce.
    ZTE'nin Netaş'ı almasını da Kront açısından yanlış yorumlamışız o dönemde. Olumlu olur sanmıştım ben de. Çin pazarı, teknoloji transferi gerekçeleriyle olumlu bakmıştım. Tam tersi oldu. Bırakın yeni pazarı, elindeki işlerden de oldu Kron.
    GTE (ZTE ortaklığının payı olabilir, sadece bir tahmin.), Katar stadları, İstanbul havalimanı, akıllı stadyumlar, şehir hastaneleri işleri hep ZTE yüzünden kaybedildi bence. Avrupa ve Amerika pazarında kayda değer bir ilerleme sağlanamamasının gerekçesinin Çinli ortağa sahip olunması ihtimali de çok yüksek. Ayrıca Çin ya da Çin'in hakim olduğu pazarlardan bildiğimiz tek bir iş alınamadı.
    Şu an anlıyoruz ki ZTE Kron'u büyüterek %10 ortaklığı sayesinde para kazanmak için değil o yüzde % 10'luk ortaklığı kullanarak şirketi baskılamak için almış o hisseleri resmen.
    Öyle şeyler oldu ki inanmak mümkün değil. Akıllı stadyumlar, İstanbul Havalimanı ve şehir hastaneleri işlerini aldı Netaş. Kron'un alt yüklenici olacağından emin olarak mail attım şirkete. Netaş'la böyle bir anlaşma ya da satış olmadığını söylediler. İnanamadım. Netaş kendi sitesine de "siber güvenlik ürünleri uluslararası çözüm ortaklarımızca sağlanmaktadır" yazdı. Türk stadyumu, Türk hastanesi, Türk havalimanı, Türk Netaş, Türk Kron ama uluslararası çözüm ortağı. Neyse iyi oldu Netaş'tan kurtulduğumuz.
    Yönetim kurulu değişikliğine dönersek.. Futbol futbolcuyla oynanır. Vizyon sahibi bir ekibiniz varsa şirketin kısa sürede bir dünya devi olması mümkündür. Hele ki teknoloji alanında.
    Geçen videolarını izlediğimiz satış müdürünü ben yeterli bulmadım açıkçası. Dışardan hobi olarak çalışıyor gibi Kron'da. Biz daha çok şey biliyor olabiliriz şirketle ilgili. Kron hakkında konuşurken, çalışanı olduğu şirketten değil de başka şirketten bahsediyor gibi. Birkaç ürünle ilgili notlar almış, sürekli ondan bahsediyor. Bir de örnek bulmuş, arabanın emniyet kemeri...😊 Bu kadar mı temel seviyedeyiz? Yahu siber güvenliğin ne olduğunu bilmeyen adam ne hissesini alır, ne teknoloji videosu izler. Kendisi üzerinden şirketle ilgili de umutsuzluğa kapılmıştım. Neyse umarım yanılıyorumdur.
    Ancak yeni yönetim kuruluyla ilgili de çok umutluyum. Vizyon sahibi ve kariyerli isimler. Sn.Lütfi Yenel'in de akrabaları sanırım. Borsada aile şirketlerini sevmem pek. Ama burada durum farklı gibi görünüyor. Hayırlı olur umarım.

6. hayal satmalara karnımız tok .. benim için artık yok oyle al elinde tut sürekli

al sat yapmaya pazartesiden itibaren gaza basıyorum

bu hisse için belirlediğim strateji haftalık veya aylık olarak al sat yapmak hedefim günlük al sat değil zaten günlük al satta kimse kazanamaz bana göre

7.  Alıntı Originally Posted by Forza korfez Yazıyı Oku
    Yıllar önce hisse araştırma ve incelemesi yaparken Sn.Yalçın'ın Kron analizlerinden çok faydalanmıştım. Hisse henüz 3 liralardaydı. Yıllar içinde 80'leri gördü. 40'tan başlayarak aynı oranda bir yükselişe tanık oluruz umarım yine.��
    Şaka bir yana Kron'daki yönetim kurulu değişikliğini ben çok önemsiyorum açıkçası. Bu, sıradan bir yönetim kurulu değişikliği değil. Netaş (ZTE)'den kurtulduk herşeyden önce.
    ZTE'nin Netaş'ı almasını da Kront açısından yanlış yorumlamışız o dönemde. Olumlu olur sanmıştım ben de. Çin pazarı, teknoloji transferi gerekçeleriyle olumlu bakmıştım. Tam tersi oldu. Bırakın yeni pazarı, elindeki işlerden de oldu Kron.
    GTE (ZTE ortaklığının payı olabilir, sadece bir tahmin.), Katar stadları, İstanbul havalimanı, akıllı stadyumlar, şehir hastaneleri işleri hep ZTE yüzünden kaybedildi bence. Avrupa ve Amerika pazarında kayda değer bir ilerleme sağlanamamasının gerekçesinin Çinli ortağa sahip olunması ihtimali de çok yüksek. Ayrıca Çin ya da Çin'in hakim olduğu pazarlardan bildiğimiz tek bir iş alınamadı.
    Şu an anlıyoruz ki ZTE Kron'u büyüterek %10 ortaklığı sayesinde para kazanmak için değil o yüzde % 10'luk ortaklığı kullanarak şirketi baskılamak için almış o hisseleri resmen.
    Öyle şeyler oldu ki inanmak mümkün değil. Akıllı stadyumlar, İstanbul Havalimanı ve şehir hastaneleri işlerini aldı Netaş. Kron'un alt yüklenici olacağından emin olarak mail attım şirkete. Netaş'la böyle bir anlaşma ya da satış olmadığını söylediler. İnanamadım. Netaş kendi sitesine de "siber güvenlik ürünleri uluslararası çözüm ortaklarımızca sağlanmaktadır" yazdı. Türk stadyumu, Türk hastanesi, Türk havalimanı, Türk Netaş, Türk Kron ama uluslararası çözüm ortağı. Neyse iyi oldu Netaş'tan kurtulduğumuz.
    Yönetim kurulu değişikliğine dönersek.. Futbol futbolcuyla oynanır. Vizyon sahibi bir ekibiniz varsa şirketin kısa sürede bir dünya devi olması mümkündür. Hele ki teknoloji alanında.
    Geçen videolarını izlediğimiz satış müdürünü ben yeterli bulmadım açıkçası. Dışardan hobi olarak çalışıyor gibi Kron'da. Biz daha çok şey biliyor olabiliriz şirketle ilgili. Kron hakkında konuşurken, çalışanı olduğu şirketten değil de başka şirketten bahsediyor gibi. Birkaç ürünle ilgili notlar almış, sürekli ondan bahsediyor. Bir de örnek bulmuş, arabanın emniyet kemeri...�� Bu kadar mı temel seviyedeyiz? Yahu siber güvenliğin ne olduğunu bilmeyen adam ne hissesini alır, ne teknoloji videosu izler. Kendisi üzerinden şirketle ilgili de umutsuzluğa kapılmıştım. Neyse umarım yanılıyorumdur.
    Ancak yeni yönetim kuruluyla ilgili de çok umutluyum. Vizyon sahibi ve kariyerli isimler. Sn.Lütfi Yenel'in de akrabaları sanırım. Borsada aile şirketlerini sevmem pek. Ama burada durum farklı gibi görünüyor. Hayırlı olur umarım.
    Umit Bey daha sirkette cok yeni. Dolayisi ile Kron hakkinda 3. sahislara aitmis gibi konusmasi gayet normal. Ben de, biz de yeni bir ise basladigimizda, orayi kendimizin gibi gormemiz zaman aliyor.

Bu konu ile ilgili endiselenmemiz gereken, sirketten ayrilan calisan sayisinin yuksekligi. Benim tahminim son bir sene icerisinde 30 civari calisan ayrilmistir. Bu yuzde 20 lik bir orana denk geliyor. Her calisanin yerine yenisi gelse de, sirkete alisma, projelere alisma gibi seyler zaman alan seyler. Bir calisanin 3-5 ayi alisma devresidir, ondan tam bir verim bekleyemezsiniz. Hele ki eger tecrubeli, kilit calisanlar ayrildi ise bu apayri bir sorun.

Aile sirketlerinden ben de haz etmem. Alavare yapma ihtimali daha kolay olur. Mesela, C isimli bir sirketi bunyesine ederinin cok fazla bir miktara katabilirler. Bagimsiz sirket degerlendirmeler pek bagimsiz degil, kaldi ki buna gerek de olmayabilir. Eger ki bunyeye katilan sirketle, gozle gorulmeyen bir bag varsa, biz bu olaya hortumlama diyoruz. Gecmiste pek cok sirketin bunu yaptigini gorduk borsada. Kil payi kurtulduklarimi hatirliyorum.

Sirket adil bir sekilde hareket ettigi, hortumlama yapmadigi surece, ben risklerine ortak olurum. Hortumlama olduguna kanaat getirirsem, isterse uzaya gitsin, durmam.

Zaten birileri, iceriden duyumlarla hisse uzerinde oynuyor gibi bir gorunum arzediyor, Uzuncu oldugumuzdan bizi etkilemiyor. Ancak, sirket uzerinden de alavare olursa, bu kabul edilemez. Umarim boyle bir sey olmaz. Herhangi bir birlesme ya da satin alma ya da tahsisli olursa, ki buna benim neredeyse hic suphem yok, orada adil bir sekilde hareket edilmesini beklerim.

Yatirim tavsiyesi degildir.

8.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    hayal satmalara karnımız tok .. benim için artık yok oyle al elinde tut sürekli

al sat yapmaya pazartesiden itibaren gaza basıyorum

bu hisse için belirlediğim strateji haftalık veya aylık olarak al sat yapmak hedefim günlük al sat değil zaten günlük al satta kimse kazanamaz bana göre
    Bak mesajımın altına hayal satmalara karnım tok yazarsan ben de hoşuna gitmeyecek şeyler yazarım. Seni muhatap almıyorum anla artık. Sen bulaşmadıkça kimse de almıyor. Ama bulaşıyorsun ısrarla. Hatta senin yüzünden foruma bile yazmıyorum. Forumun içine ettin, insanlar ses çıkarmıyor. Bir de bundan yüz bularak insanların mesajlarını alıntılıyor ya da altına mesajlar yazıyorsun. Bütün gün kafa şişirdiiğin yetmiyor gibi bir de her yazılana laf yetiştiriyorsun. Yazmayacağım dedin herkes sevindi, farkında değil misin? Hiç canını sıkmıyor mu itici ve sevimsiz bulunmak? Kötü hisse madem sattığın iyi olmuş. Niye alıyorsun tekrar kötü hisseyi bilerek ve isteyerek? Gidip iyi bulduğu hisseyi almaz mı aklı azıcık başında olan insan? Onlar güzel, yükselir kazanırsın. Al-sat yapmak için deme sakın, o iş her hissede yapılır.
    Senin derdin belli bence. KY çok diye gitmiyor hisse diye düşünüyorsun. KY uzak dursun diye de olumlu bulduğun her mesaja yanıt yazıyorsun. Ama kaçırdığın birşey var. Buradaki yatırımcılar hem olumlu hem olumsuz yönlerini yazıyor hissenin. Sense olumlu moddaysan olumsuz yazılara, olumsuz moddaysan da olumlu yazılara ve yazanlara sarıyor, saldırıyor, ithamlarda bulunuyorsun. Senin moduna, o anki hisse sayına göre mi yazacağız kardeşim? Müsade mi alacağız senden?
    Ayrıca ben mi düşürdüm hisseyi? Ben miyim sahibi? Git o sevmediğin patrona söyle derdini. Ara şirketi, mail at, git kapısına. Ama o zor di mi? Hisse düştüğünde senden çok zarar eden buradaki yatırımcılara ekşimek daha kolay di mi? İçini rahatlatıyorsun milletin moralini bozarak. Vardır ya öyle tipler.
    Bir gün gelir kötüler, sattım der, başka hisse reklamı yaparsın; birgün gelir süper hisse teknoloji meknoloji dersin. Bir de üstüne bir iki tane analiz yorum falan yapılır, hemen altına yorum yazarsın. Hayal satma falan diye. Elimde kendime göre çok yüklü mal var, hisse 11 küsür dolardan, 2 küsür dolara düşmüş, zararımı hayal bile edemezsin. Üstüne her foruma girişimde ağlama mesajları. Kendi zararıma mı yanayım, milletin ağzının kokusunu mu çekeyim? Bir tane dişe dokunur katkısı, yorumu, analizi olmaz bu tiplerin.
    Kontrolmatik öyleymiş, Hektaş böyleymiş, SASA şöyleymiş. Hepsi güzel hisse. Önce Kront gider diye düşündüm. Almadım hiçbirini. Canım sıkkın foruma giriyorum, KRON'la ilgili bilgi almak için. Bakıyorum aynı tip Hektaş, SASA reklamı yapıyor. Merak etsem onların forumuna girer bakarım di mi? Ben aldım siz kaçırdınız diye nispet yapmak için mi yapıyorsun bunu, yoksa milleti hayal satmakla suçlarken kendin bu hisseleri mi satıyorsun?

Sayfa 493/916 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •