Sayfa 493/1000 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593993 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 3,937 - 3,944 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

1. Merhaba yakın zamanda vakıfbank üzerinden eurobond yatırımı yaptım
    Aldığım eurobond US900123CL22

Alırken kupon ödemelerinin 3+3 şeklinde olduğunu biliyordum. ancak şubesiz bankacılık üzerinden kontrol ederken kupon faiz oranımın 4.03333 olarak göründüğünü farkettim

Böyle bir tutarsızlık yaşayan var mı? Sistemde bir sorun mu var yoksa bir şey mi kaçıyorum

2.  Alıntı Originally Posted by ekin0011 Yazıyı Oku
    Merhaba yakın zamanda vakıfbank üzerinden eurobond yatırımı yaptım
    Aldığım eurobond US900123CL22

Alırken kupon ödemelerinin 3+3 şeklinde olduğunu biliyordum. ancak şubesiz bankacılık üzerinden kontrol ederken kupon faiz oranımın 4.03333 olarak göründüğünü farkettim

Böyle bir tutarsızlık yaşayan var mı? Sistemde bir sorun mu var yoksa bir şey mi kaçıyorum
    En garantili yolu hesabınızda kaç nominal olduğunu görmeniz. Örneğin hesabınızda 100.000 nominal gözüküyorsa 6 ayda bir 3000$ yatacak hesabınıza. Bankalar efektif getiri adı altında bileşik faiz de içerebilen farklı bazı hesaplamalar yapabiliyorlar, ancak bunlar kıymetin o anki fiyatına göre değişiklik gösteren değerler olduğu için getiri için kaç nominale sahip olduğunuz bilmeniz ve bunu kupon faizi ile çarpmanız yeterli.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3. Merhabalar bu konuda makroekonomik verileri hatmetmis forumdaşlar var.

Moody's raporunda en one çıkan konulardan biri "ödemeler krizi".

Ne diyorsunuz Türkiye bir Lübnan olur mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Merhabalar bu konuda makroekonomik verileri hatmetmis forumdaşlar var.

Moody's raporunda en one çıkan konulardan biri "ödemeler krizi".

Ne diyorsunuz Türkiye bir Lübnan olur mu?
    Olmaz
    Türkiye büyük ülke.
    Moodys sabıkası olan bir rating şirketi. Dolar bazında 2013'te İmkb zirvedeyken! "yatırım yapılabilir" not verdiğini unutmadık.Sonrası malum.
    Son düzenleme : Trade Shark; 13-09-2020 saat: 21:31.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
    Şirketler daha yüksek faizle borçlanacak artık.

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett

2013 te not artışı mr erdoğan vs obama görüşmesi sırasında geldi.. evet.. resmen öyle.. mr erdoğan abd gezisindeydi !! olay imkb'nin zirvede olması mevzusu değil politik anlamda "müzakere ve taviz" meselesiydi belki de !! bence o zaman not artışı olmamalıydı zaten.. ekonomi yine berbattı.. o zamandan bu yana 7 yılda her tür rezerv tuketilerek uzatmalar oynandı..

diğer yandan.. moddys, fitch, s&p filan bunların yaptıklarını unutsak ne olur unutmasak ne olur ?? söyledikleri yanlış mı? hayır.. ülke ve ekonomi berbat durumda.. kasa eksi.. NEGATİF..17 yıl kesintisiz iktidar sonunda burada mı olmalıydı ülke??

neticede.. kimse sana zorla "dıjj gücjlerden" borç al demiyor..notu umursamazsın..borç almak zorunda değilsin.. ama koşa koşa almaya gidiyorsun.. londra newyork kapı kapı borç dilenerek.. tek adam vesayet rejiminin damadı mesela hazinenin başında.. absürtlükler saymakla bitmez.. lubnanmı arjantin mi venezuela mı olacak bilemezsin.. sen bile şaşırırsın olduktan sonra..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,052
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    2013 te not artışı mr erdoğan vs obama görüşmesi sırasında geldi.. evet.. resmen öyle.. mr erdoğan abd gezisindeydi !! olay imkb'nin zirvede olması mevzusu değil politik anlamda "müzakere ve taviz" meselesiydi belki de !! bence o zaman not artışı olmamalıydı zaten.. ekonomi yine berbattı.. o zamandan bu yana 7 yılda her tür rezerv tuketilerek uzatmalar oynandı..

diğer yandan.. moddys, fitch, s&p filan bunların yaptıklarını unutsak ne olur unutmasak ne olur ?? söyledikleri yanlış mı? hayır.. ülke ve ekonomi berbat durumda.. kasa eksi.. NEGATİF..17 yıl kesintisiz iktidar sonunda burada mı olmalıydı ülke??

neticede.. kimse sana zorla "dıjj gücjlerden" borç al demiyor..notu umursamazsın..borç almak zorunda değilsin.. ama koşa koşa almaya gidiyorsun.. londra newyork kapı kapı borç dilenerek.. tek adam vesayet rejiminin damadı mesela hazinenin başında.. absürtlükler saymakla bitmez.. lubnanmı arjantin mi venezuela mı olacak bilemezsin.. sen bile şaşırırsın olduktan sonra..
    Doğru .Her karanlığın sonu aydınlık olmuştur. Kimse sonsuza kadar yaşamayacak. Değişim kaçınılmaz.
    Enseyi karartıp felaket tellallığı yapan ve sürekli kriz olacak yazanlara gülüyorum sadece...
    Bu ülkeye inanmasak yatırım yapmazdık.

Syg
    Son düzenleme : Trade Shark; 14-09-2020 saat: 12:30.

8.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Doğru .Her karanlığın sonu aydınlık olmuştur. Kimse sonsuza kadar yaşamayacak. Değişim kaçınılmaz.
    Enseyi karartıp felaket tellallığı yapan ve sürekli kriz olacak yazanlara gülüyorum sadece...
    Bu ülkeye inanmasak yatırım yapmazdık.

Syg
    o iş belli olmaz, tamam benzer ülkeler değil ama lübnan, arjantin, venezuale yıllardır karanlıktalar ne zaman çıkacakları da belli değil.

Sayfa 493/1000 İlkİlk ... 393443483491492493494495503543593993 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •