Sayfa 494/745 İlkİlk ... 394444484492493494495496504544594 ... SonSon
Arama sonucu : 5959 madde; 3,945 - 3,952 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Birde SPK ya mesaj vermek istemiştir spekimiz

Ne açığa satışımı yasakladınız

Ben basmak istedikten sonra açıga değil malı çıkarır masaya koyarım demiştir

Ne kredili işlem mi

Çakarım 10 milyon lotu al sana kredi de demiş olabılır

2. Vakıf yatırımın elinde dün aldıklarının dışında t+2 olarak yani geçen cumanın takasına göre 87,2 milyon lot var. Bunun 65 milyonu patronun bir ara satacam dedi sonra istediğimiz piyasa koşulları oluşmadığı için satmaktan vazgeçtik dediği hisseler, bunları satamaz!!. Geriye 22,7 milyon lot vakıfın elinde mal var, bugün an itibari ile 5,6 milyon lotunu sattı. Tabandaki mallarında onun olduğunu varsayarsak bugün toplam satışa koyduğu 10 milyon lot olur. Tabandan alımlar devam ediyor.5 milyona yakın mal alındı tabandan buralardan bu akdar yüksek miktarda yeni alımların gelmesi güzel. Bu kağıt gidecekse eğer daha çok iniş çıkış olacaktır.
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi niteliğinde değildir.Herkes kendi kararını kendisi versin.

3. Tabandan da kimse çizmiyor arkadaş 3 kot 5 lot işlemmi olur

Alıntı Originally Posted by Mydream Yazıyı Oku
    Vakıf 6 milyon civarı satmış şu saate kadar, an itibariyle tabanda bekleyen 2.200.000 civarı lot var. Tahminim onlarda vakıfındır. Vakıf patron kurumu sanırım,tabi işlemler karşılıklı da olabilir. Buradan yeni maliyetlenenler olması güzel.
    Patronun şirkete borcu vardı 31.Aralığa kadar ödeme taahhüdü vermişti.
    1-Hisse satıp bu borcu kapatacak olabilir mi?
    2-İlk etapta patron satışı kötü derken, borcumu erken kapattım derse ne olur?
    3-16 milyondan fazla hisse el değiştirdi. Alanların da bir hesabı yok mudur?

Şirketi benden daha iyi tanıyan arkadaşlar daha iyi yorumlşayacaktır.
    Benim aklıma gelen başka bir şey yok

Alıntı Originally Posted by aptamil Yazıyı Oku
    Vakıf yatırımın elinde dün aldıklarının dışında t+2 olarak yani geçen cumanın takasına göre 87,2 milyon lot var. Bunun 65 milyonu patronun bir ara satacam dedi sonra istediğimiz piyasa koşulları oluşmadığı için satmaktan vazgeçtik dediği hisseler, bunları satamaz!!. Geriye 22,7 milyon lot vakıfın elinde mal var, bugün an itibari ile 5,6 milyon lotunu sattı. Tabandaki mallarında onun olduğunu varsayarsak bugün toplam satışa koyduğu 10 milyon lot olur. Tabandan alımlar devam ediyor.5 milyona yakın mal alındı tabandan buralardan bu akdar yüksek miktarda yeni alımların gelmesi güzel. Bu kağıt gidecekse eğer daha çok iniş çıkış olacaktır.
    Peki şu soru gündeme gelsin.
    Patron bu fiyatlardan mal satıp aldığı para ile ne yapacak?
    Neden hisselerini satıyor ? Satma mantığı nedir ?
    Eğer patron hisse satıp belirli nakit ediniyorsa ; bu nakit ile ne yapacak?
    Aslında mesele yorum yapmak değil ; mesele maçı özetleyebilmek.
    Klasik bir futbol maçını 50 tane yorumcu hafta sonları yorumluyor benzer görüşler gibi aykırı sonuçlarda ortaya çıkabiliyor.
    Projeksiyon sunan görüşler ve yorumlar önemli.
    Temel analizi yapabilmek ayrı bir beceridir, tekniği yapmak ayrı bir beceridir.
    Tahtayı , ekonomiyi, gidişatı yorumlarken birde hisseyi elinde tutan kitleyi bilmekte ayrı bir bakış açısı gerekiyor.
    Tahtanın dolaşımdaki hissenini elinde tutan kitle nasıl bir kitle? Bunların hepsinin hisse hakkında günlükçüsü var kredilisi var yatırımcısı var, spek var derken varyasyonlar artar uzar ve gider.

Var mı arttıran?

Akşamı beklemek lazım.
    Benim için önemli değil, bir taban daha yapsa bugün yaptığım gibi yarın da alıcı olurum.

Ekim 2023 hedef dedikten sonra düştüğünde alım yapmaz isem kendimi inkar etmiş olmaz mıyım?

7.  Alıntı Originally Posted by aptamil Yazıyı Oku
    Vakıf yatırımın elinde dün aldıklarının dışında t+2 olarak yani geçen cumanın takasına göre 87,2 milyon lot var. Bunun 65 milyonu patronun bir ara satacam dedi sonra istediğimiz piyasa koşulları oluşmadığı için satmaktan vazgeçtik dediği hisseler, bunları satamaz!!. Geriye 22,7 milyon lot vakıfın elinde mal var, bugün an itibari ile 5,6 milyon lotunu sattı. Tabandaki mallarında onun olduğunu varsayarsak bugün toplam satışa koyduğu 10 milyon lot olur. Tabandan alımlar devam ediyor.5 milyona yakın mal alındı tabandan buralardan bu akdar yüksek miktarda yeni alımların gelmesi güzel. Bu kağıt gidecekse eğer daha çok iniş çıkış olacaktır.
    hocam patronun 65 milyon lotu satamaz mı izin mi alması lazım satmak isterse eğer tekrardan
    burada yazdığım bilgi ve yorumlar kendi görüşümdür. kesinlikle yatırımcı tavsiyesi değildir. Y.T.D

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Patronun şirkete borcu vardı 31.Aralığa kadar ödeme taahhüdü vermişti.
    1-Hisse satıp bu borcu kapatacak olabilir mi?
    2-İlk etapta patron satışı kötü derken, borcumu erken kapattım derse ne olur?
    3-16 milyondan fazla hisse el değiştirdi. Alanların da bir hesabı yok mudur?

Şirketi benden daha iyi tanıyan arkadaşlar daha iyi yorumlşayacaktır.
    Benim aklıma gelen başka bir şey yok
    Sayın Playmaker ;

1. Patronun şirkete borcunu kapatmak için bu fiyattan hisse satması ne kadar mantıklı? Siz olsaydınız bu fiyattan hisse satarmıydınız yoksa alırmıydınız ? Bence bu fiyatlardan patron hisselerini satarsa da yine kendi adamlarına satar, teminat olarak verip, x fiyattan verip ileride y fiyattan yeniden alabilme koşulu ile. Borçlanma şartlarına bağlı. Bugün borcu olan birisi ya tefeciye gider , ya bankaya gider, yada itibarı varsa dostlarına çevresine gider. Malı olan malını ucuza satmak ister mi bilmiyorum. Eğer ki ; malını satmak diğer seçeneklerden daha avantajlı ise bunu dener. Bankadan kredi kullansa ocağa kadar yüzde 20 iyi halleder.
    2. Patronun borcunu erken kapatma durumu "patrona" hangi artıları kazandırabilir ? Bilmiyorum cevabını. Borcumu erken kapatıyorum hisselerimi bu fiyata satarak. Patronun mali durumuna bağlı olarak değişir bu. Borcuna karşılık sattığı hisseleri tekrar geri almak isteyebilir oda bir seçenek. Veya hiç istemeyebilir.
    3. 16 milyon hisse el değiştirdi ise alanların hesabı mutlaka vardır. Sebepsiz bir alış hele hele kredili işlemler kapalı iken olması daha enteresan " öyle biliyorum" kredisiz alındı sanırım bildiğim kadarıyla.
    4. Bende 4üncü seçeneği söyle soruyorum. Ocağa kadar ödeme var ve nakit param yok.

Seçenekler:
    1.Hisse satarım, zararı neyse karşılarım borcumu öderim.
    2.Hisselerimde yükselme kapasitesi varken ; neden hisse satayım ki. Borcumu ödemem de lazım, o zaman herhangi bir bankadan kişisel bir kredi kullanıp ocağa kadar vade ile kendi hisselerimi kendim alır bankaya borçlanırım. Bu da saçma, zaten kredi alıp borçlarımı ödemek istesem kredi limitimde varsa alır krediyi borcumu öderim olur biter.

Bitmek bilmeyen sorular ama cevapları ise öngörülerle sınırlı.

Sayfa 494/745 İlkİlk ... 394444484492493494495496504544594 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •