Sayfa 494/1023 İlkİlk ... 394444484492493494495496504544594994 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 3,945 - 3,952 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by colkutupayısı Yazıyı Oku
    PALA kim? Borsada sık sık bu ismi duyuyorum. Yok pala şöyle kaldırdı şöyle bastı borsayı diye form sayfalarında sık sık yorumlarla karşılaşıyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2. zor günler ve kriz söylemleri bilinçli şekilde söyleniyor olabilir, kriz, kriz, kriz, bilinç altına bu 3 kelimeyi yerleştir, dolarıda euroyuda vatandaş gider zirveden alır, 4,20/5,20 baksak %99 u vatandaş korku pisikolojisi altında almış olabilir, krizler hiç bir zaman kriz geliyor söylemleri ile olmaz, böyle olmuş olsa her 100 kişiden en az 60 o krize yakalanmazdı, krizler çoşku anında gelir, kimse ne olduğunu bile anlayamaz, her 100 kişiden 99 u buna yakalanır, kaçamaz, herşey güzel her şey mükemmel dendiği an dolarda alım anıdır, dolar o hafta dip yapar, birde borsa çok ucuzladı lafıda salata bir laf, uçuruma tepeden bakınca çok derin görünmez in bir yukarıya bak o zaman uçurum uçurumdur, seçime kadar piyasa tahminimce faiz destekli soğutulacak,ben seçimin ikinci turda sonuçlanacağını düşünüyorum, ikinci tur hangi tarih henüz açıklanmış bile değil, buda muamma, seri faiz artışları seçim öncesi kaçınılmaz, gelecektir, bu ay ve haziranda, belki vatandaşa vermezler, ama büyük paraya verirler, büyük para, fonlar gelir, f20 olsun gelir, risk geçekten varsa gelir dibs tarafına demir atar, borsaya bulaşmazlar, seçim sonrası ne olur, 3 ay bahar havası olur, bu günler hatırlanmaz bile, unutulur,

Alıntı Originally Posted by colkutupayısı Yazıyı Oku
    PALA kim? Borsada sık sık bu ismi duyuyorum. Yok pala şöyle kaldırdı şöyle bastı borsayı diye form sayfalarında sık sık yorumlarla karşılaşıyorum.
    Bende kendisiyle tanışmadım ama borsadakilere sormak lazım, onlar tanışıyorlarmış..

Geçen gün dolar düştüğünde bir borsacı burada paladan bahsetmişti dolarcılara, oradan aklıma geldi..

Son durumda borsacılar aşağıda palanın, pardon kendilerini uçuracak cismin gelmesini bekliyorlar..

Ancak bu sefer çok bekliyebilirler..çünki genel anlamda yükselen faizler, yükselen enflasyon ancak düşük büyümeler hüküm sürecek sanıyorum bir süre..tabii ortalık tengildemezse..

Borsa nasıl 7800 den 110.000 lere gittiyse dolarda geçmişin acısını öyle çıkaracaktır.........Ben dolarımı çift haneden satarım ( el konulmaz ise )

5.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Oooo...

Baya demokratmışsın sen de..

Reis neden hala tahammül ediyor bu adama ha?

Vay beyim vay...

Efendi'den bir adama benziyor avatarın.

Yazılışı İngiliz asılzadesi özentisinde olsa da...

Neler varmış bu forumda neler.
    Sn üstat, tahammül kelimesini malum zatın bakış açısından kullandım. siyasi bir tercih belirtmek maksadım yok.. burası ekonomik bir mecra sonuçta 🙂

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    Sn üstat, tahammül kelimesini malum zatın bakış açısından kullandım. siyasi bir tercih belirtmek maksadım yok.. burası ekonomik bir mecra sonuçta ��
    Demekki ben de epikurus da yanlış anladık...

Sizi tanımamaktan da kaynaklanıyor olabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by 252325 Yazıyı Oku
    rumiggeyi süresiz yasaklamak fikir özgürlüğü açısından utanç verici
    rumeniggenin fikirlerinden neden bu kadar korkuldu anlamadım
    OOOOO hoşgeldin Rumenigge

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by 252325 Yazıyı Oku
    rumiggeyi süresiz yasaklamak fikir özgürlüğü açısından utanç verici
    rumeniggenin fikirlerinden neden bu kadar korkuldu anlamadım
    Demek hissenete girmek açısından tek çare "bir numarayla" arzı endam etmek.

Bakalım hangi başlıklarda eğleşeceksin.

Ve sessizce de olmuyor.

İlla o egon farkedilmek istiyor...

İmzan da baya etkileyici...

Sayfa 494/1023 İlkİlk ... 394444484492493494495496504544594994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz