Sayfa 495/687 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595 ... SonSon
Arama sonucu : 5491 madde; 3,953 - 3,960 arası.

Konu: BRKSN - Berkosan Yalıtım

1. Şirketin ana pazara çıkıyor olması sadece tahtanın likiditesinin artmasına değil aynı zamanda kurumsal kimliğine de olumlu katkı sağlayacak. Hele de BIST 100'de işlem görmeye başladığı anda AB pazarında büyük sükse yapar. Şayet sayın keko'nun hızlı büyüme ve kâr artışı ile ilgili (benim de katıldığım) öngörüleri gerçekleşirse uzak olmayan bir süreçte bebek BRKSN'ı bir üst pazarda görmek mümkün olabilir...YTD
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir.

2. çok eski yatırımcılar egeen in de zamanında çok küçük bir şirket olduğunu ama borsaya açıldıktan bir süre sonra yurt dışına üretim yapmaya başladıktan sonra çok büyüdüğünü söylüyorlar...yani yurt dışı ile vede döviz ile iş bağlantısı kurmuş olan şirketler çok büyüme potansiyeli yakalayabiliyor...bu gün egeene baktığımızda 1 lotunun 10 000 civarlarına geldiğini ve geçen sürede bir sürü de temettü verdiğini görebiliyoruz..

benzer bir durum brksnda da var...ispanya ve sırbıstanda fabrikaları var....norveçte de bir şirket yolda...önümüzdeki üç ayda norveçteki de kesinleşecek...buralardan şirkete döviz gelmeye başlayacak ki şu anda bile brksn gibi küçük bir şirketin 100 milyon tl değerinde döviz fazlası var...cirosunun %65 i yurt dışı kaynaklı...kısa vadeli borçları ve finansal borçları azalıyor ama buna rağmen ciro ve kar olarak büyüyor...

bir de ülkemizde üretilmeyen bir ürünü üretmek için bir yatırım yaptığını ve bu üretimin faaliyete girdiğini bilgisini bir yatırımcı ortağım bilgi olarak bana verdi...o konuyu da araştıracağım...

kısacası brksn güzel işler yapıyor ve bu yolda güzel ilerliyor...al unut tarzında bir hisse...kap haberlerini okuduğumda yanlış hatırlamıyorsam temettü de verdiğini okumuştum...önümüzdeki bir haftada bir iş yerinde yoğun olacağım...fırsat bulursam bu konuları da araştırıp netleştirmek istiyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. İş Yatırım daki abimiz bugün isteyene mal verdi maşallah. Alamadım, mal yoktu diyen kalmamıştır umarım. Paraya mı sıkıştı yoksa paraya sıkışan birine mi yardım etti, kimbilir...Biz tekkeyi beklemeye devam. O bilanço buraya gelecek...

4.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    İş Yatırım daki abimiz bugün isteyene mal verdi maşallah. Alamadım, mal yoktu diyen kalmamıştır umarım. Paraya mı sıkıştı yoksa paraya sıkışan birine mi yardım etti, kimbilir...Biz tekkeyi beklemeye devam. O bilanço buraya gelecek...

ben yatırım yaparken kişilere bakmıyorum..çünkü biliyorum ki kişiler de hisselerin temeline ve beklentilerine geliyor...bu gün a kişisi varken yarın onun yerine b kişisi gelecek...

iş yatırımdaki şahıs belki de günlük düşünmüştür...kısa günün karını alıp gitmek istemiştir...aldığımız tüm hisselerde böyle olmuştur...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

5. Alınacak, satılacak. Bunlar gayet normal şeyler, tahta sığ olunca 5.000 lotla devre kesti zavallıcık...

Yeni yılla birlikte ana pazarda al-sat kolaylaşacağı için kademelerin bu derece dengesiz olmasını beklemiyorum...Kötü mötü 22 milyon lot var piyasada herkese yeter...

6.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Alınacak, satılacak. Bunlar gayet normal şeyler, tahta sığ olunca 5.000 lotla devre kesti zavallıcık...

Yeni yılla birlikte ana pazarda al-sat kolaylaşacağı için kademelerin bu derece dengesiz olmasını beklemiyorum...Kötü mötü 22 milyon lot var piyasada herkese yeter...
    büyümesinin başlarında olan düşük sermayeli ve karlı bir şirketi bu rasyolarda yakalamak da çok zor...piyasa uyandığında ister istemez hücüm başlıyor...o vakit de herkes bir parça koparmaya çalışıyor...büyükler daha çok lot almak isterken ky lar da güçlerinin yettiği kadar almak istiyorlar...

ana pazara geçtikten sonra kademeler daha da dolu olacak..almak isteyene de satmak isteyene de imkan vereceğini düşünüyorum...sırf gözaltı pazarında olduğu için almayan yatırımcılar vardı ( ben akrabalarıma ilk aldığımda ana pazara çıkacağını bile bilmiyordum..benim için hangi pazarda olduğunun önemi yok..yeter ki kar etsin..büyüsün...) bundan sonra her türlü yatırımcı bu hisseyi gönül rahatlığı ile alabilecek...buda talep yaratacaktır..

her an her yerde kapatabilir ancak şu an itibarı ile günlükte 23.20 tekrar denendi.. haftalıkta bu seviye 24.30 üzeri kapanışı çok güzel olur.. yeni yılın sağlık huzur ve brksnın bol para getirmesi dileği ile..

Son düzenleme : esozcan; 29-12-2023 saat: 18:42.
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

8. Tüm yatırımcı dostlarıma nice güzel yıllar diliyorum... Böyle huzurlu bir başlığa uzun zamandır hasret kalmıştım...

Sayfa 495/687 İlkİlk ... 395445485493494495496497505545595 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •