Sayfa 496/532 ÝlkÝlk ... 396446486494495496497498506 ... SonSon
Arama sonucu : 4381 madde; 3,961 - 3,968 arasý.

Konu: DGZTE - Demirören Gazetecilik

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. ben þunu anladým bir hisse nin diyelim 6 tl zorunlu çagrýsý var o zaman þirket 5 tl temettü öderse çagrý 1 tl yapacak !!!

ayrýca brüt 29 küsur net 24.küsur ödendi temettü arada 04.4 fark stopaj olarak kesildi nasýl hesaplama olacak ??

2.  Alýntý Originally Posted by elfidaa Yazýyý Oku
    ben þunu anladým bir hisse nin diyelim 6 tl zorunlu çagrýsý var o zaman þirket 5 tl temettü öderse çagrý 1 tl yapacak !!!

ayrýca brüt 29 küsur net 24.küsur ödendi temettü arada 04.4 fark stopaj olarak kesildi nasýl hesaplama olacak ??
    Temettü 29 kuruþ içinden kesilen vergi senin ödediðin vergi oluyor. 29 kuruþu düþerler muhtemelen. Bayram sonrasý Salý gününden önce baþlayacaðýný sanmiyorum Çaðrýnýn. Tüpçünün en hýzlý þekilde çaðrý yapacaðý kesin. Her halükarda 8.25 garanti gibi gözüküyor haftaya bu iþ biter...

3.  Alýntý Originally Posted by elfidaa Yazýyý Oku
    ben þunu anladým bir hisse nin diyelim 6 tl zorunlu çagrýsý var o zaman þirket 5 tl temettü öderse çagrý 1 tl yapacak !!!

Brüt temettüye göre hesaplama yapýlýr. Çünkü þirketin katlandýðý maliyet brüt temettü miktarýdýr. O maliyeti fiyattan düþebilir diyor spk efendi.

4.  Alýntý Originally Posted by balýkadam Yazýyý Oku
    Brüt temettüye göre hesaplama yapýlýr. Çünkü þirketin katlandýðý maliyet brüt temettü miktarýdýr. O maliyeti fiyattan düþebilir diyor spk efendi.
    Yatýrýmcý nihai 1.42 cent almýþ olmuyor çaðrý parasýn dan temettü düþülmesi doðru mu bu konuyu araþtýralým þirket parasý ile tüzel kiþilik benim aklýma yatmýyor

5.  Alýntý Originally Posted by elfidaa Yazýyý Oku
    Yatýrýmcý nihai 1.42 cent almýþ olmuyor çaðrý parasýn dan temettü düþülmesi doðru mu bu konuyu araþtýralým þirket parasý ile tüzel kiþilik benim aklýma yatmýyor
    Aynen o konu benimde aklýma yatmadý ama Hurgz da muafiyet veren bir spk mýz var. Saðolsunlar ky yi koruma deðil düdükleme mekanizmasý.

Bir tarafta temettü ödemesini yapan dgzte þirketi. Diðer tarafta çaðrýyý yapan Demirören gazetecilik þirketi. Ýkisi tamamen ayrý kurumsal kiþiliðe sahip. Bu konudan birþey çýkartabilirmiyiz acaba....

6.  Alýntý Originally Posted by balýkadam Yazýyý Oku
    Aynen o konu benimde aklýma yatmadý ama Hurgz da muafiyet veren bir spk mýz var. Saðolsunlar ky yi koruma deðil düdükleme mekanizmasý.

Bir tarafta temettü ödemesini yapan dgzte þirketi. Diðer tarafta çaðrýyý yapan Demirören gazetecilik þirketi. Ýkisi tamamen ayrý kurumsal kiþiliðe sahip. Bu konudan birþey çýkartabilirmiyiz acaba....
    çagrý formunu görelim kesinti varmý yokmu bilgi alacagým kiþiler var benim

7.  Alýntý Originally Posted by balýkadam Yazýyý Oku

Elfidia ve Balýkada, bu tüzel kiþilik farklýlýðýný iyi buldunuz... Bence sonuç çýkar

8.  Alýntý Originally Posted by temel analiz 1 Yazýyý Oku
    Elfidia ve Balýkada, bu tüzel kiþilik farklýlýðýný iyi buldunuz... Bence sonuç çýkar
    Uðraþmak gerek. Karþý taraf spk.

Sayfa 496/532 ÝlkÝlk ... 396446486494495496497498506 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •