Sayfa 498/1002 İlkİlk ... 398448488496497498499500508548598998 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 3,977 - 3,984 arası.

Konu: Viop XLVIII

1. Emlakkonut 9.140.000 adet geri alım.
    Thy-ekgyo-halk-vakıf geri alımda.
    Eğer Ereğli ve özel bankalarda eklenirse okuması zor bir hafta bizi bekliyor olacak.

VİOP30 günlük takas, bu tarafın hakimi TEB değil artık, Geçen haftalarda da aynıydı! YapıKredi Robotunun istediği oluyor!

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    7,078
     Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    o zaman aynısını yapıyorum.Teşekkürler...
    birşey değil ne demek.geçici bir sure ise yariyor ama.
    abi bende varoşda buyudum ,borsada alaylıyım.uçurtmayı kasa iplerini birleştirip uçururduk.bizde cozum varoş çözümü . pratik. pc yi kasasindan kapatmayi bilmeyip fişini çekenlerdenim.
    not:bugun hastanenin wc si kilitliydi.bozuk parayla açılabiliyormuş meğer.bunu ise bugün hanımdan öğrendim.bozuk parayla kapı açmak 40 kere düşünsem aklıma gelmezdi.
    Son düzenleme : pisyedili01; 17-02-2023 saat: 21:18.
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

4. Benim icin Bist de Badem efsanesi bitmistir. ..Gecen Eylul ayindaki sert dalgadan uyanmadik....Badem algisina o kadar kapilmistimki ocak ayi icin teknik sistemlerim cok acik duzeltme sinyalleri uretmesine ragmen ciddiye alamadik.....

Secim var..milyonlarca Kucuk yatirimciyi uzmezler mutlu etmek zorundalar havasina kapilmistik.....Hepside bos cikti....Kimse piyasadan daha buyuk degildir....Kasabanin hem serifi hemde haydutlari onlardir.....Uzantilari sayesinde hem iktidar hemde muhalif cevrelerle iliskileri iyidir...Burokrasiyide satin almislar....
    Depremde olenlerin ellerini kesip kolundaki bilezikleri alan yagmacilardan cok daha acimasiz olduklarini gosterdiler. ....

Muhtemelen bir ters kosede Subat ayinda gorecegiz ..Digerlerin arkalarina bakmadan uzaklastigi bir borsayi yukari alacaklar.

5. Bu değerler değişecek, alt periyodlar darlayacak, üst periyodlar baskılayacak elbet ama...
    XU100 için, "Nasıl âbad, nasıl mâbad olur?" sorusuna olası cevaplardan biri bu görüntü olabilir bence:

https://twitter.com/teknikcioblomov
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

6. Ziraat'ın neden birinci alıcı olduğunu dün yazdım, bugün yazdım ama bir iki arkadaş hariç sallayan olmadı

4 değil 14 milyar da alabilirdi, çünkü esasen alışlar Ziraat'in değil BES fonlarının.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Kimse bağış yapamadım diye üzülmesin sadece merkez bankasının yaptığı bağışla ailede kişi başı 350 tl bağış yaptınız. Buna tüm kamu kurum ve kuruluşlarını koyarsanız. Ailede kişi başı 700 tl ye yakın bağış yaptınız.
    800 küsür gibi bir rakam çıkması lazım
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

8.  Alıntı Originally Posted by cash_is_king Yazıyı Oku
    Hocam bunu dün anlattım. Tekrar anlatayım.

BES fonlarının devlet katkısı için almak zorunda olduğu hisse senedi oranı, %10'dan %30'a çıkarıldı malum.

SEDDK dedi ki, bunlar böleceksin, %10'u BYF olacak .Yani borsa yatırım fonu. ZPX30F ve ZPBDLF olarak gördükleriniz borsa yatırım fonu. 3 gündür işlem hacimleri çok yüksek. Sebebi de bu.

Şimdi bu fonlar nasıl çalışıyor? Mesela ZPX30F.. Bu BIST30 hisse senetlerinden oluşan bir likit borsa yatırım fonu. Yani normal hisse senedi alır satar gibi işlem görüyor. Diyelim ki BIST30 rallisi bekliyorsunuz. Kaldıraçlı işlem de sevmiyorsunuz Gidip bunu aldığında tüm bu hisseleri almış gibi oluyorsunuz.

Bu da şöyle çalışıyor; diyelim ki bir BES fonu geldi, mecbur olduğu için ZPX30F tahtasına alım girdi. Ziraat Yatırım piyasa yapıcı olarak hemen talep edilen tutar kadar satıyor (yaratıyor). Karşılığında da ZPX30F'in içindeki hisselerin ağırlığı ne kadarsa, gidip o tahtalardan hisse alıyor.

Aynı şey bankalardan oluşan ZPBDLF için de geçerli. O yüzden 3 gündür bankalarda birinci alıcı Ziraat Yatırım..

Yani paranın bitmesi gibi bir durum yok, çünkü sattığı kadarını gidip alıyor. Piyasa dengeliyor..

Muhtemelen en geç Pazartesi bu alımlar bitecek..
    Detaylarını burada anlattım...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 498/1002 İlkİlk ... 398448488496497498499500508548598998 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •