Onemli Gunler Banner
Sayfa 499/1002 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599999 ... SonSon
Arama sonucu : 8013 madde; 3,985 - 3,992 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    MB başkanı rasyonellikten söz ediyor.

Kiraya 2 kez yüzde 25 sınırlama getiriliyor.

Sonra kiraların enflasyonun en büyük nedeni olduğunu açıklıyor.

Yahu, diyelim patates ürün azlığından 50 TL ye çıktı.

Sen patates ekimini sınırlayarak patates fiyatını düşürebilir misin?

Ki Konyada bu konuda çiftçilerin eylemi de varmış. Neyse Konu bu değil.

Yahu TC her yıl 1 milyon nüfus artıyor. Artı sayısız mülteci-kaçak katılıyor.

Senin mevcut açığın üzerine en az evlenecekler için 500 bin konut yapman lazım.

Diyorsun ki enflasyon yüzde 73 e çıkacak.

Eeee evini 3 yıl önce veren için kiralar rayicin zaten 5 de 1 i bile değil.

Yani kiracı yüzde 100 BEDAVAYA OTURUYOR.

Bu durumda yeni ev alan salak mı ki evini kiraya verecek?

Yani kiraya vermeyi adeta yasaklayarak, kiralık sayısını azaltarak nasıl kiraları düşüreceksin.

Eeee kiralar düşmeden enflasyonu nasıl düşüreceksin?

Bu nasıl bir rasyonellik, nasıl ekonomi bilgisi?
    Valla bugün öğrendim, minumum 1.5 - 2 milyonluk daire 7 bin gayme kira ile devam edecekmiş, evi yakmak da bir fikir olabilir.

TÜİK'e göre nüfus artışı 2023 yılı ~ 93 bin kişi, yorum sizin artık.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Vahdettin in abisi mi babasımiydi bu.
    Sen tarih işine hiç girme, en büyük hanedan üyesi tahta geçiyor, Abdülhamid en büyük abi, V Mehmet ortanca, en küçük Vahdettin.

Sonra halife olan olan ise Abdülazzin oğlu, yani hanedanın en büyük üyesi.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

3. Benim babam eski gardiyan. Eskiden düğme koptu mu insanların hayatı cezaevinde kararırdi. Şimdi adamı vuruyor ölmedi diye tahliye ediyor. Denek ki tabanca suç aleti değil. Konya'ya iki ceza evi yapsan sorun yine çözülmez. Cezalar caydırıcı değil.

Kirada evin var ve Allah muhafaza tedavisi çok pahalı bir hastalığa yakalandın, evi satıp tedavime harcarım bile diyemiyorsun.

2022'den Sonra ev alıp aidatı anormal değilse, kiraya veren dangalaktır.

2024 Yılı temmuz ayında, yahu enflasyon hakikaten düşme eğiliminde, kira artışı en fazla % 15 olacak diye buyurulduğunda g.tünü avuçlarsın.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

5.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Kirada evin var ve Allah muhafaza tedavisi çok pahalı bir hastalığa yakalandın, evi satıp tedavime harcarım bile diyemiyorsun.

2022'den Sonra ev alıp aidatı anormal değilse, kiraya veren dangalaktır.

2024 Yılı temmuz ayında, yahu enflasyon hakikaten düşme eğiliminde, kira artışı en fazla % 15 olacak diye buyurulduğunda g.tünü avuçlarsın.
    Evde kiracı varsa evi alanın da evi varsa sen o kira ve kiracıyı kabul ediyorsun demekmiş. Acil para lazım evi de bu şekilde kolay satamazsın dolayısıyla bir şekilde ev fiyatları düşer herkes kaçar evden mantıken ve faiz yüksek iken hiç gerek yok ev alıp başını belaya sokmaya

Benim babam eski gardiyan. Eskiden düğme koptu mu insanların hayatı cezaevinde kararırdi. Şimdi adamı vuruyor ölmedi diye tahliye ediyor. Denek ki tabanca suç aleti değil. Konya'ya iki ceza evi yapsan sorun yine çözülmez. Cezalar caydırıcı değil.
    Benim dedem 1.92 boyunda devasa bir adamdı, belediye zabıtası ukalalık edince omuzlarından tutup buraya otur ben gidinceye kadar kalkma diye, herifi zorla yere çöndürmüş.

Ceza 6 ay hapis fakat paraya çevrilmiş, tertemiz geçmişi olduğundan
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

7.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Benim dedem 1.92 boyunda devasa bir adamdı, belediye zabıtası ukalalık edince omuzlarından tutup buraya otur ben gidinceye kadar kalkma diye, herifi zorla yere çöndürmüş.

Ceza 6 ay hapis fakat paraya çevrilmiş, tertemiz geçmişi olduğundan
    Şuan suçlulara bir plaketi vermiyorlar onu da verin mi tamamdır. Bu süreç abartarak devam eder bir noktada gündüz bile sokağa kimse çıkamaz korkudan. Sistem değişse bile bu suç unsuru insanlar eski hayatından vaz geçemez en iyi ihtimalle mafya olur.

Evde kiracı varsa evi alanın da evi varsa sen o kira ve kiracıyı kabul ediyorsun demekmiş. Acil para lazım evi de bu şekilde kolay satamazsın dolayısıyla bir şekilde ev fiyatları düşer herkes kaçar evden mantıken ve faiz yüksek iken hiç gerek yok ev alıp başını belaya sokmaya
    Valla evdeki evi olmayan karı.. pardon eşine bir daire alıp, gerçekten boşansan o evdeki kiracıyı boşaltıp eski eşin kendisinin oturması şüpheli.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Sayfa 499/1002 İlkİlk ... 399449489497498499500501509549599999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •