Sayfa 502/783 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon
Arama sonucu : 6264 madde; 4,009 - 4,016 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1. Bir Tekfen hissedarı 1,80 milyon Tekfen hissesini borsada işlem gören tipe dönüştürdü (sermayenin %0,49'u, halka açık miktarın %1,01'i)

2. https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...94019498_1.pdf

tekfen analist toplantısı notları

3. iş yatırımın son cümlesi eksik kalmış:

"............• Yönetim ayrıca verimliliği, esnekliği ve kurumsallaşmayı artırmaya yönelik bazı yapısal değişiklikler üzerinde çalışıyor. Bazı süreçlerin..............."

acaba devamnda ne yazıyordu ve başka mesaj var mıydı?

4.  Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    iş yatırımın son cümlesi eksik kalmış:

"............• Yönetim ayrıca verimliliği, esnekliği ve kurumsallaşmayı artırmaya yönelik bazı yapısal değişiklikler üzerinde çalışıyor. Bazı süreçlerin..............."

acaba devamnda ne yazıyordu ve başka mesaj var mıydı?
    Kurumsallasma demek daha cok 31 demek . Analist toplantisi notlarini okudum , bir sik anlatmiyor . 16 aydir gorevde olan Ceo bu mu yani . 31. Beceriksizin teki kendileri , Mason camiasi arkasinda olmasa bakkal bile isletemeyecek adam bunlar

Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...94019498_1.pdf

tekfen analist toplantısı notları
    biraz trajikomik te olsa, yine soylenenler TKFEN hissesi icin olumlu.

CEO beyfendi, zaten 2 proje bitti, artik zarar yazmamiz mumkun degil demis

yani projeler devam etse, hala zarar yazacaklar 2C bilancoya

son 2 bilancoda gorduk ki, eger yazilan ekstra zararlar olmasaydi aslinda gayet guzel kar gelecekti bilancolarda.

eger 2C de insaattan ekstra zarar yazilmazsa, 2C bilancoda iyi bir kar gelebilir

6.  Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Kurumsallasma demek daha cok 31 demek . Analist toplantisi notlarini okudum , bir sik anlatmiyor . 16 aydir gorevde olan Ceo bu mu yani . 31. Beceriksizin teki kendileri , Mason camiasi arkasinda olmasa bakkal bile isletemeyecek adam bunlar
    sinkaflı konuşunca, tekfen fiyatlaması için iyi mi oluyor? daha etkili bir protesto yöntemi söyleyeyim: 3+5 tane yatırımcıyı toplayıp, tekfen kule önünde yorgan veya lastik yakabilirsiniz. 3-5 tane de medya kuruluşuna da çağırıp, ropörtaj vermeye de gerek yok; cep telefonuyla videosunu da ve twittera verin..

ben kimsenin yazıp çizdiğine sinkaflı bir şey yazmıyorum.. aynı şeyi de bekliyorum..

7.  Alıntı Originally Posted by legolas Yazıyı Oku

son 2 bilancoda gorduk ki, eger yazilan ekstra zararlar olmasaydi aslinda gayet guzel kar gelecekti bilancolarda.

eger 2C de insaattan ekstra zarar yazilmazsa, 2C bilancoda iyi bir kar gelebilir
    bu söylemlerin eyleme geçmesi tabi ki şirket için iyidir ve şirketi yorumladığım kadarıyla da şirketin finansallarına olumlu yansıyıp, güven erosyonunu restore etmeye yarayacak işlerdi. ayrıca; gübredeki konu öznel bir beyandna öte; belli ki kamu otoritesi eliyle verilmiş / keisnleşmiş bir izindir. kısa vadede çok işe yarayacaktır. hatırladığım kdarıyla %70ler seviyesişnde bir KK ornaı varıd ve bunu %95e çıkarabiliyordu (%100 hiç oldu mu; bilmiyorum).. ki bu da miktarsal büyümesi % (95/70 -1) seviyesine taşır.. realize olduğu dönemde %35.7lik miktarsal büyüme yüksek bir orandır.. hatta belki de ihracat fiyatları ola ki daha iyi ise, iç piyasayı %60a kadar ksıp, ihracata yönelebilir. izleyelim..
    Son düzenleme : Maslak1; 22-06-2022 saat: 15:43.

8.  Alıntı Originally Posted by legolas Yazıyı Oku

Nazım Hikmet demiş ki:

ben bir ceviz ağacıyım Gülhane Parkı'nda,
    budak budak, şerham şerham ihtiyar bir ceviz.
    Ne sen bunun farkındasın, ne polis farkında

Traji komik gerçekten

Son 16 aydır dişe dokunan iş almayan
    Aldığı işlerin hepsinden proje bedelinden fazla zarar eden CEO,

“ kötü günler arkada kaldı”

Müjdesini verir

Küçük yatırımcının içine su serpilir

Üstelik artık “ büyük iş almayacağız” müjdesi de vardır. Küçük yatırımcı zevkten kendinden geçer.

O sırada bunun uzun süren bir 23 Nisan CEO’luğu olduğu anlaşılır

Şirket sahipleri “ ne diyor bu adam yaaa” diyerek 23 Nisan yaprağını takvimden kopartırlar

FIN

Sayfa 502/783 İlkİlk ... 2402452492500501502503504512552602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •