Sayfa 503/1002 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 4,017 - 4,024 arası.

Konu: Viop XLVIII

1. kısaca bugün hepimizin parasını verip kenara çekilin dediler...

satışlar darmadağın alışlar toplu...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2. tcell ince ince pasiften toplamış...

Yönetim Kurulumuzun 27 Temmuz 2016 ve izleyen tarihlerde almış olduğu hisse geri alım kararları kapsamında, 17 Şubat 2023 tarihinde toplam 1.000.000 adet hisse alım işlemi yapılmış olup, işlemler 33,46 - 34,00 TL fiyat aralığında ve 33,88 TL ortalama maliyet ile gerçekleşmiştir. İşlemin toplam tutarı 33.884.140 TL'dir.

3. Çok çiğ bir yorum olacak belki ama dolarda yukarı yönlü düzeltme gelebilir ilgili arkadaşlar çıkışı tamamlayınca. Herkesin bildiği gibi bankalar arası 18.86 ama serbest piyasa 19.08den işlem görüyor. Öncelikle o makasın kapanması lazım.

@karakemal hepsiyle byf almayacaklar, direk tahtadan da alım yapiyorlar. Çarşambanin takaslarina bakılırsa 4m emeklilik fonu sise var mesela. Saholde hem emeklilik fonu hem yatırım fonu var. Çarşambanin hacimsiz ve tavanda gecirilen bir gün olduğunu düşünürsek fena değil

4. gelinin amcasından 500.000 lot...

Yönetim Kurulumuzun 08.02.2023 tarihli pay geri alım kararı kapsamında 17.02.2023 tarihinde 500.000 adet pay geri alınmıştır. Şirketimizin sahip olduğu TTKOM paylarının şirket sermayesine oranı %0,014'dir.

5. Hisseleri Fiili Dolaşım Payına göre Halka açık piyasa değerine göre sıraladım.

Bir kaç hisse BIST30 a sokulmak isteniyor gibi.

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

6.  Alıntı Originally Posted by MiniYatirimci Yazıyı Oku
    @karakemal hepsiyle byf almayacaklar, direk tahtadan da alım yapiyorlar. Çarşambanin takaslarina bakılırsa 4m emeklilik fonu sise var mesela. Saholde hem emeklilik fonu hem yatırım fonu var. Çarşambanin hacimsiz ve tavanda gecirilen bir gün olduğunu düşünürsek fena değil
    emeklilik fonları alıyordur satıyordur, onlar ayrı, devlet katkısı ayrı.. devlet katkısı ayrı hesapta izleniyor ve hisse minimum payı 10-30 arttığı için mecburi bir alış söz konusu bu 10 günlük sürede, zaten devletin parası bunlar henüz beslinin parası değil, en az 3 yıl veya 5 yıl bes sisteminde kaldıktan sonra hak etmiş olacak bu parayı besli.. devlet katkısı kısmına alınacak 9 kusür milyar ziraat byf olarak alınıyor, bu net olarak belli artık

bes fonları ayrı, onlar kendi yönetiyor, kendine alıyordur satıyordur, onlara bi lafım yok.. onların fonları ayrı, devlet katkısı kısmı ayrı

7. BES'den erken ayrılan değişmedi ise devlet katkı fonunu aşağıdaki tabloya göre alıyor.

Esas problem yüksek enflasyonda getiri nominal yüksek oluyor ve anaparaya göre getiri yüksek görünüyor, erken ayrılanlardan bu sanal getiri üzerinde vergi de daha yüksek kesiliyor.

Eski sistemden 2013'de BES'e devir edilenlerin 10 yılı bu yıl artık dolmuş olabilir.

8. Takasbank'dan teminat parası çekilmiş olabilir, 1,280 milyar TL kadar azalış olmuş.

Sayfa 503/1002 İlkİlk ... 3403453493501502503504505513553603 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •