Onemli Gunler Banner

Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 504/1014 İlkİlk ... 44044544945025035045055065145546041004 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 4,025 - 4,032 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. %25 ten %15 e indirmek ne manaya geliyor...

şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    bilemeyiz, adı üstünde kayıt-dışı.. ama oransal olarak fazla kayıt-dışı kaldığını zannetmiyorum..

-kira geliri beyan edenlerin sayısı 1.7 milyon kadar yani yetişkin nüfusuna oranı %3 kadar bir kitle..
    -araba mtv zammı 400 TL civarı (en ağırlıklı dilim olan 1.6 motora kadar) 1000--> 1.400 TL.. otomobil sahibi olan sayısı 11 mn kadar (yetişkin nüfusa oranı %20) bu kitle de nispeten yüksek gelir sahibi olanlar..
    -bankaların kurumlar vergisi oranı %20'den %22 oldu.. bankalar ?? ülkede muazzam karlar yazan tek sektör, vergi salınacaksa ilk hedef olması gereken sektör

vergi artışlarının alternatifi neydi? daha fazla borç almak, zaten bozulmuş durumdaki borç piyasası dinamikleri daha da bozulacaktı ve bunun makro etkileri daha olumsuz olabilirdi.. nokta hedeflere yönelik bu vergi artışlarının siyasi oy tercihlerine ciddi bir etkisi olacağını düşünmüyorum, çünkü vergi salınan yüksek gelir grubu iktidar partisine zaten oy vermiyor..
    Aslında güzel bir nokta ülkedeki ortalama gelir ne noktada ben bilmiyorum. Mesela 0 fiat agea alan yüksek gelirli midir onu bilemiyorum. Veya mevcut dilimde yılda brüt 30000 TL'yi geçerseniz yeni dilime giriyorsunuz bu yüksek gelir midir ?

Tek derdim şu devlet benden aldığı vergiyi herkesten alacaksa ben bu konuda tek kelime etmem zira biz bir ülkeyiz. ama vergide adalet yoksa o zaman tepki göstermek hakkımız.
    Bankacılığa gelince bankacılar o vergiyi bizden bir şekilde çıkaracağı bloomberght'de yorumcu ifade etti. Bankacılıktan gelen verginin yine bankacılığa gideceğini tahmin ediyorum. Devletin sübvanse edeceği krediler yoluyla.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Aslında güzel bir nokta ülkedeki ortalama gelir ne noktada ben bilmiyorum. Mesela 0 fiat agea alan yüksek gelirli midir onu bilemiyorum. Veya mevcut dilimde yılda brüt 30000 TL'yi geçerseniz yeni dilime giriyorsunuz bu yüksek gelir midir ?

Tek derdim şu devlet benden aldığı vergiyi herkesten alacaksa ben bu konuda tek kelime etmem zira biz bir ülkeyiz. ama vergide adalet yoksa o zaman tepki göstermek hakkımız.
    Bankacılığa gelince bankacılar o vergiyi bizden bir şekilde çıkaracağı bloomberght'de yorumcu ifade etti. Bankacılıktan gelen verginin yine bankacılığa gideceğini tahmin ediyorum. Devletin sübvanse edeceği krediler yoluyla.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bir otomobil, vergisi ile tamir bakimi ile yakit masrafi ile ne kadar aylik masraf yazar + es ve cocuklar aile masrafi aylik 5.000 diyelim. Bu ikisinin toplami kadar kazanci olan bence orta gelir grubudur.

Bunun alti tumuyle fakir.

Ogretmen, bankaci, dusuk dereceli memur, isci, emekli tumu.

Peki neden bu millet bu partiye oy verir, ( eger hile yapmiyorlarsa )

80'li yillarda Demirel'e oy veren.

Kirsalda emekli ayligi alip, tarim ve hayvancilikla kazanan kesim.

Enflasyonu, kendi disinda herkese odeten kitle, dolmuscu, taksici, kucuk esnaf vs.

O yuzden adam KGF cikartip, bunlara oder, yuku milletin geneline odetir. Sen de bak aferin adamlara KGF cikardi oduyorlar dersin.

Adamlarin tek bildigi sey algi yaratip millet bolmek.

Millet bunlari sokaklarda tekme tokat kovalarken, belki bizi kurtarirlar dedikleri bombos suru.

Ahmetg Guest
    Beyler asagida bana gelen bir mail var dogrumudur yanlismidir birisi yorum yapabilirmi?

sağlık reformunu da ekleyim aklıma gelmişken,sgk'lı birisi acil bir rahatsızlığında ambulans çağırdığı zaman maaşından 400 lira kesiliyor,muayene ve ilaç ücretleri hariç,öyle evde ücretsiz bakım falanda yok maaştan sorgusuz sualsiz 400 lira cırt kesiliyor,bakın bunları söylemiyorlar size ama gerçekte olan işte bu !

Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Beyler asagida bana gelen bir mail var dogrumudur yanlismidir birisi yorum yapabilirmi?

sağlık reformunu da ekleyim aklıma gelmişken,sgk'lı birisi acil bir rahatsızlığında ambulans çağırdığı zaman maaşından 400 lira kesiliyor,muayene ve ilaç ücretleri hariç,öyle evde ücretsiz bakım falanda yok maaştan sorgusuz sualsiz 400 lira cırt kesiliyor,bakın bunları söylemiyorlar size ama gerçekte olan işte bu !
    bu sağlık sistemi ve hastaneler ile ölmeyecek kadar yaşatıyorlar diyim sen anla.

ha sağlıklı girip ölüp çıkanda çok.

o nedenle tr de en az 5 doktora görün güzellemesi bu nedenledir.

biri kansersin der diğeri hiç bişeyin yok der diğeri bişeyin yok ama ameliyat yapalım yine der derde der.

5 tanesinin ortalamasını alıyorsun sonra hasta olup olmadığını anlıyorsun bu ortalamadan.
    öyle diyim yani
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    bu sağlık sistemi ve hastaneler ile ölmeyecek kadar yaşatıyorlar diyim sen anla.

biri kansersin der diğeri hiç bişeyin yok der diğeri bişeyin yok ama ameliyat yapalım yine der derde der.

5 tanesinin ortalamasını alıyorsun sonra hasta olup olmadığını anlıyorsun bu ortalamadan.
    öyle diyim yani
    konu disina ciktigim icin ozur dilerim ama devletin ambulansi maasinizdan 400 TL kesiyor denince agzim acik kaldi

bunu nereden teyit edebiliriz? Bu adamlar delirmis

Özel ambulans hizmeti o fiyata veriliyor. Acil durumda ambulans ücretsiz diye biliyorum.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

8.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku

öyle diyim yani
    5 farkli Dr a gorunsen o zmn kafan iyice karışır
    Bi Dr bi doçent Dr filan görün
    Dr un birinin dediğini ötekine deme
    Çapraz sorgu tekniği uygula
    Anlatirsan boş boş
    Neticeye gidemen
    Ha en muhimi internet
    Dr ne derse desin mutlak olayı internetten araştır
    Yoksa sağlam girip ölü çıkmak işten bile değil
    Adamlarda cok hasta var
    Sıradaki gelsin muhabbetine kisa kısa bakıp geciyolar