Sayfa 505/628 İlkİlk ... 5405455495503504505506507515555605 ... SonSon
Arama sonucu : 5020 madde; 4,033 - 4,040 arası.

Konu: EMKEL - Emek Elektirk

1. Metrocu galip abi bu işleri iyi biliyor, şuranın yanından geçse yeter ..Yıllardır şu kağıtta bir Galip abimiz olmadı gitti.

2. aynı şirketin sahibi gibi hissesi de mındar oldu

3. Bugün cimer ve bimer e yazıyı yazıp atıyorum dolandırıcı sirket olduğunu sirketin başında hırsız bir aile olduğunu ve bunu yıllarca yatırımcıyi dolandirdigini vb yazacagim

4.  Alıntı Originally Posted by kepezmesut Yazıyı Oku
    Metrocu galip abi bu işleri iyi biliyor, şuranın yanından geçse yeter ..Yıllardır şu kağıtta bir Galip abimiz olmadı gitti.
    Senin ki Nasrettin Hoca nın borcunu kapatma hikayesine benziyor.Adam bir türlü hocadan alacağını alamıyormuş.Hocaya tekrar gitmiş Hoca senin borcunu öderim demiş..Adam nasıl ödersin demiş...Hoca.Bahçenin etrafına çeper çektim köyün koyunları burdan geçince yünleri takılır çepere bende bu yünleri toplar satarım ve borcunu öderim demiş.
    Adam gülmüş..ya bu ne biçim borç ödeme diye sormuş
    Hoca peşin paranın ucunu gördün nasıl da gülüyorsun demiş..
    Galip gelecek de çıkaracak da...kuru hayaller..
    Adamlar Teiaş la işi bir düzeltebilsek diyorlar..Şefaflık yok ve tam bulanık bir su...
    Sayın Kepezmesut 94 milyon kısa vadeli borç stoklar erimezse neyle ödenecek..Kısa vadeli borç ne demektir aç oku..
    Bir yılda ödenmesi gereken borç demektir...Ben stokları yazdıkça birileri aynı şeyi yazıyorsun diyor..
    Kardeşim kısa vadeli borçlarını ödemek için stokları eritmek zorunda bunu başaramazsa ötesini düşünmek bile istemiyorum
    Dönen varlıklar 114 mil
    Stok 70 milyon
    Kısa vadeli borç 94 milyon
    Şirket stokları eritmezse
    Likidite yani asit test oranı 0.46 ya düşer ki tehlikeli bir oran
    normali 1 üstüdür...
    Kim arıyorsa teiaşla sorun var havasını yaratıyor muhasebeci ...Ya da böyle bir sorun var..
    Bir haber gelse teiaşla sorun çözüldü deseler hisse tavana kilitlenir..
    Çünkü stok eritme sorunu kalkar ve borç tehlikeli olmaktan çıkar..
    Diğer taraftan sözde yabancı oranı %4.2 ye çıktı..Bilanço gelmeden bu oran en son %2.8 di..
    İnsan bunu görünce acaba böyle bir haber mi patlatacaklar ...
    Hep bir beklenti kapısını açık tutuyorlar.Alanı da süründürüyorlar..

5.  Alıntı Originally Posted by YATIRIMCI-X Yazıyı Oku
    Senin ki Nasrettin Hoca nın borcunu kapatma hikayesine benziyor.Adam bir türlü hocadan alacağını alamıyormuş.Hocaya tekrar gitmiş Hoca senin borcunu öderim demiş..Adam nasıl ödersin demiş...Hoca.Bahçenin etrafına çeper çektim köyün koyunları burdan geçince yünleri takılır çepere bende bu yünleri toplar satarım ve borcunu öderim demiş.
    Adam gülmüş..ya bu ne biçim borç ödeme diye sormuş
    Hoca peşin paranın ucunu gördün nasıl da gülüyorsun demiş..
    Galip gelecek de çıkaracak da...kuru hayaller..
    Adamlar Teiaş la işi bir düzeltebilsek diyorlar..Şefaflık yok ve tam bulanık bir su...
    Sayın Kepezmesut 94 milyon kısa vadeli borç stoklar erimezse neyle ödenecek..Kısa vadeli borç ne demektir aç oku..
    Bir yılda ödenmesi gereken borç demektir...Ben stokları yazdıkça birileri aynı şeyi yazıyorsun diyor..
    Kardeşim kısa vadeli borçlarını ödemek için stokları eritmek zorunda bunu başaramazsa ötesini düşünmek bile istemiyorum
    Dönen varlıklar 114 mil
    Stok 70 milyon
    Kısa vadeli borç 94 milyon
    Şirket stokları eritmezse
    Likidite yani asit test oranı 0.46 ya düşer ki tehlikeli bir oran
    normali 1 üstüdür...
    Kim arıyorsa teiaşla sorun var havasını yaratıyor muhasebeci ...Ya da böyle bir sorun var..
    Bir haber gelse teiaşla sorun çözüldü deseler hisse tavana kilitlenir..
    Çünkü stok eritme sorunu kalkar ve borç tehlikeli olmaktan çıkar..
    Diğer taraftan sözde yabancı oranı %4.2 ye çıktı..Bilanço gelmeden bu oran en son %2.8 di..
    İnsan bunu görünce acaba böyle bir haber mi patlatacaklar ...
    Hep bir beklenti kapısını açık tutuyorlar.Alanı da süründürüyorlar..
    Geçende kısa dönem borları 63 milyonmuş. stok artışından daha az artmış.. Stoklar inşallah fizikidir. yani gerçekden vardır. Bu iş yapılmıştır ve alıcısı bunu alacaktır. O zaman problem yok. Farklı bir durumsa orası muamma..

6. evet maliyetim 1,70 12 bin tane Emkel var.

Zararım belki patron için küçük ama benim için çok büyük.
    ''Yatırım tavsiyesi değildir.''

7.  Alıntı Originally Posted by Msi Yazıyı Oku
    evet maliyetim 1,70 12 bin tane Emkel var.

Zararım belki patron için küçük ama benim için çok büyük.
    Şu anda bu fiyatlar herkezin maliyetinin altında , bir kişi yoktur karda olan. Geçen seneki fiyatların bile atında.. Sahipsiz bir kağıt..Ne yatırımcısı ne patronu. Bunu fırsat bilenler , açıkcılar ,kurtlar çakallar, tüm sırtlanlar leş başında..

8. dönüyor mu acaba

Sayfa 505/628 İlkİlk ... 5405455495503504505506507515555605 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •