Sayfa 505/1002 İlkİlk ... 5405455495503504505506507515555605 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,033 - 4,040 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Sabit getirili Tl kira sertifikaları bile rezil durumda. Ekf - 2,26. Emeği geçenlere selamlar.

2.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Fed yıl sonuna kadar yapacağı toplantılarda faiz artışına devam ederse bu durum abd borsalarını olumsuz etkiler. Tabi doğal olarak da yabancı fonları
    aynı görüşte değilim...netekim borsalar geleceği satın alır ve bu fedin faiz artırım öyküsü fiyatlara yedirildi diye düşünüyorum..düzeltmesini yaptı ve bundan sonra yatay yukarı ,ralli modunda olmayan bir geri iki ileri mehter marşı yürüyüşü yapacağını düşünüyorum..

bu bağlamda fon portföyüm AFA+TMG+KUB dan oluşmakta( 1 aydır) ve 2-3 sene beklemeyi düşünüyorum..(usdtry volalitesi manyaklaşmaz ise)...

günlük,haftalık vs değerlendirme yapmak fonlarda çok anlamlı değil...

3.  Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Evet bugün ben de kare portföy ile bu durumu konuştum, pozisyon değiştirmek gibi bir durum olmadığını ve S&P hisselerini taşımaya devam edeceklerini söylediler

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    KUB en iyi yönetilen fonlardan biri...5-10 yıllık geçmiş getirilerine bakarsanız usdtry getirisini bile geçmiş bir fon...çok kısa vadelerde bakarsanız değer kayıpları görülse de uzun vade de getileri mevduat faizleri ve usdtry üzerinde olmuştur..

örneğin 1 ay önce aldığım KUB fonu hali hazırda negatif getiride olsada 1 yıl sonunda usdtry getiri üzeri olacağını düşünüyorum...(amacım da bu zaten...inşallah...)

4.  Alıntı Originally Posted by SNOOPY Yazıyı Oku
    Sabit getirili Tl kira sertifikaları bile rezil durumda. Ekf - 2,26. Emeği geçenlere selamlar.
    Risk grubu düşük (3) olduğu için para ppf de
    duracağına yapı kredi kira sertifikası fonunda dursun diye yfv fon almıştım, o bile -1 yapmış. On beş günlük getiriyi bir gün de götürdü. Bu kadar düşmesine şaşırdım.

5.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Yatirim yapabilecegimiz fonlara yatirim yapmislar. Cok begenmedim , PPF ve borclanma araclari fonlarinin oranlari cok fazla olmus bence.

BDC adinda serbest bir fon inceledim az once. Ilginc bir fon. Viop da xu30 long , dolar da short acmis.

Inceledegim cogu fonun viop pozisyonu dolar long.
    BDC fonunun viop kısmına baktım, long veya short pozisyonda olduğunu nasıl anlıyoruz

örneğin BİST30 endeksine ağustos ayı için 2761 den parayı basmış ama long mu short mu belli değil

6. Beterin beteri var halinize şükredin bakem

fonun adı DHS , 1 kişi var , 670 milyon lira görünüyor
    fon bir ayda %31 eksi yazmış , yetmezmiş gibi bir de adamdan fon gideri adı altında 384 bin lira tahsil etmişler

Merak ettim yaşıyor mu acaba bu arkadaş

7. Burayı takip edelim.

8.  Alıntı Originally Posted by melihsah Yazıyı Oku
    Risk grubu düşük (3) olduğu için para ppf de
    duracağına yapı kredi kira sertifikası fonunda dursun diye yfv fon almıştım, o bile -1 yapmış. On beş günlük getiriyi bir gün de götürdü. Bu kadar düşmesine şaşırdım.
    Maalesef durum uzun zamandır böyle, hisse, emtia, değişken tarafı da aynı şekilde 10-15 günde gelen 1-2 günde gidiyor borçlanma ve kiralar desen aynı şekilde ppf den farkları kalmadı. Ben artık kârda olanları yavaş yavaş satıp nkolay ve ppf yapıyorum zararda olanlara düşüşlerde birer miktar ekleme yapıyorum.
    Bist, yabancı fonlar ve dolara bağlı olanlara mı ağırlık vereyim diyorum orası da güven vermiyor, sonuç olarak ne yaparsak yapalım birikimleri eritiyoruz.

Sayfa 505/1002 İlkİlk ... 5405455495503504505506507515555605 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •