Sayfa 507/1008 İlkİlk ... 74074574975055065075085095175576071007 ... SonSon
Arama sonucu : 8057 madde; 4,049 - 4,056 arası.

Konu: Vıop LVI

1.  Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    SPOT kapanış, yatay kırmızı olmasına ragmen bence satış günü olan Çarşamba için gene de iyi kapandı, bu düşüşte çoğu ky kredide yakalanmıştı!
    son 10 dk BofA -950 İnfo Yatırım -650 ile girdi, satışı azaltarak -327 ve -505 kapadılar, sonradan alışa QNB ve Gedik Yatırım geldi,
    Ak , Ünlü ve Qnb alıcı tarafta olmuş..
    Ak zaten ağırlıklı THY aldı.. Alımının %65 i o..
    Onun yanında ağırlıklı Tüpraş ve Bim almış...
    Bana göre ağırlıklı yabancı alımı....
    Bofa da dün akşam tahmin ettiğim gibi aldığının çoğunu tuttu. Yarın bir miktar daha satabilir ama takasa çok mal gönderecek bence...

En son yayınlanan haftalık raporda 85 milyon dolar yabancı girişi vardı. Bu hafta da rapor gelince ilave yabancı girişini göreceğiz diye düşünüyorum..
    Bakalım bu sefer ne kadar taşıyacaklar malı...

2. Bence beyaz eşya veya otomobil bayileri filan da halka açılır.

İlimizde 3 farklı otomobil markasının temsilcisiyiz ayrıca 3 ayrı benzin istasyonumuzla sektörde varız, global beyaz eşyanın bayisiyiz. 50 yıllık geçmişimiz ile geleceğe hazırız vs motto da vardır.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bence beyaz eşya veya otomobil bayileri filan da halka açılır.

İlimizde 3 farklı otomobil markasının temsilcisiyiz ayrıca 3 ayrı benzin istasyonumuzla sektörde varız, global beyaz eşyanın bayisiyiz. 50 yıllık geçmişimiz ile geleceğe hazırız vs motto da vardır.
    Dilan Polat giller de içeriden çıkarsa halka açılmalı.(bence)

YTD

4. Bence ticaret şirketleri halka açılmamalı. Bunlar vadeli alıp gerekirse peşin satıp zaten kaynak buluyor.

Riskli ve büyük işlerin halka açılması teşvik edilmeli ama kamu da burada bir şekilde riske girenlere teşvik vermeli.

genel itibarla halka arz iyi bir şeydir. şirketler finansman bulup büyür, şeffaf olur, sermaye tabana yayılır, ky üretimden pay alır vs vs.

ama ayın 15'ine 3 tane halka arz koyuyorsan ben bunda kötü niyet ararım. çevremde hiç ummadığım insanlar borsadan bahsediyor.

borsa=halka arz= kesin kolay para

diye bir ezberleri var.

hayırlısı. bu iş iş değil.

6. Halka açılmanın farklı sebepleri olabilir, sadece finansal ihtiyaç değildir sebep.
    Ben de sabatay veya Ermeni kökenli işletme sahibi olsam şirketimi halka açar,RİSK imi bölerdim,1 ayağım burada 1 ayağım her an gidecek durumda olurdum.(6-7 eylül olayları vs.-bknz.Tusiad şirket sahipleri)

7. Halka arz çılgınlığı tüm ülkeye yayılıyor... 2 lot 3 lot gelse bile kolay para diye herkes katılıyor, şirket ismi cismi önemli değil yeterki yeni arz olsun
    Geçenlerde borsa simsarları ile lafın belini bükerken herkesin ortak müzdarip olduğu konu, eski halka arz olmuş 20-30 yıllık bistte duran koca koca şirketlerden para kazanamadığı konusu, yeniler öylemi enaz 10 tavan çekiyorlar. deniliyor

7.202,88 Since 26 Aralık 2023
    11.252,11 Since 18 Temmuz 2024

8. İktidara gelenlerin ana uzmanlık alanları din ve milliyetçilik. Dünya işlerinden anlayanları muhalefete bile almıyorlar.

Sayfa 507/1008 İlkİlk ... 74074574975055065075085095175576071007 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •