Sayfa 509/745 İlkİlk ... 9409459499507508509510511519559609 ... SonSon
Arama sonucu : 5959 madde; 4,065 - 4,072 arası.

Konu: MNDRS - Menderes Tekstil

1. Sasa ve Hektaş ın speklerini davet etmek lazım 😂😂

Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    KY hariç dün patronun elinde 114 milyon lot kalmıştı,bu gün de 4 milyon sattıysa kalan 110 milyon lot 8-10 TL civarı hisse başı toplam 1 milyar TL ye alınabiliyor...biri çıksa da alsa şunun elinden anahtarları...

2. Adam kamyonun damperini kaldırmış mal boşaltıyor sanki, insan yolda bulsa böyle satmaz. Son çeyrek 100m biraz üzeri kar gelse bu fiyatlara göre f/k sı 2 küsürlü rakamlara düşecek. Hektaş 9 aylık karı 616m piyasa değeri 117milyar, mndrs 9 aylık karı 585m piyasa değeri 2 milyarın biraz üzerinde üstelik İzmir'de kat karşılığı vermiş olduğu ciddi gelir beklenen bir gyo projesi var. Tam kumarhane borsası ilginç durumlar, Spk'da seyrediyor.

3.  Alıntı Originally Posted by erdgass Yazıyı Oku
    Adam kamyonun damperini kaldırmış mal boşaltıyor sanki, insan yolda bulsa böyle satmaz. Son çeyrek 100m biraz üzeri kar gelse bu fiyatlara göre f/k sı 2 küsürlü rakamlara düşecek. Hektaş 9 aylık karı 616m piyasa değeri 117milyar, mndrs 9 aylık karı 585m piyasa değeri 2 milyarın biraz üzerinde üstelik İzmir'de kat karşılığı vermiş olduğu ciddi gelir beklenen bir gyo projesi var. Tam kumarhane borsası ilginç durumlar, Spk'da seyrediyor.
    Karlar hemen hemen aynı ama HEKTAS ile arasında devasa bir fark var; patron.

hektas'ın yatırımcıları patronlarına güveniyor ve patronları da bu güveni karşılıksız bırakmıyor. Sürekli yatırımcıları lehine çalışıyor.
    mndrs'in patronunun yatırımcısına neler yaptığını ise yaşayarak görüyoruz.
    Son düzenleme : asagir; 17-11-2022 saat: 20:38.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

4. Hektas'ın değeri: 8 milyar.
    Hektas'ın patronunun değeri: 120 milyar.
    120+8= 128 milyar(hektas'ın piyasa değeri).

mndrs'in değeri: 8 milyar.
    mndrs'in patronunun değeri -6 milyar.
    8-6= 2 milyar(mndrs'in piyasa değeri)

mndrs'in patronuyla hektas'ın patronu arasında 126 milyarlık bir değer farkı var(Hektas'ın patronu lehine).

Alın size temel analiz. Kim demiş "Patronun karakteri, hisseye değer biçilirken dikkate alınmaz" diye.
    Hesap ortada. Nasıl etki ediyor görün işte.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE!

5.  Alıntı Originally Posted by asagir Yazıyı Oku
    Karlar hemen hemen aynı ama HEKTAS ile arasında devasa bir fark var; patron.

Hektas'ta hergün tabana mal yığan bir patron yok. Şirket devasa borç faizleri öderken; şirkete borçlanıp, şirketin parasını bedava kullanan patron yok.

Yatırımcılar, hektas'ın patronunun gelecekte iyi ve yatırımcıya kazandıracak şeyler yapacağına inanıyor. MNDRS'in patronunun ise yatırımcısına neler yaptığını yaşayarak görüyoruz.
    Kısaca, HEKTAS'ın patronu, MNBDRS'in patronundan 115 milyar daha değerli bir patron. Konu bu kadar basit.
    Aslinda hektaş ta da yatirimcinin sevmedigi, 1- bedelli sermaye artırımı 2- patron hisse satışı var. Ama bence en buyuk fark iletisim. Hektaş yöneticileri sık sık ekranlara çikarak ne yapmak istediklerini anlatiyor ve beklentiyi canlı tutuyorlar.
    Ben mndrs yöneticilerini daha bir kez bile ulusal kanallarin birinde görmedim .

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Aslinda hektaş ta da yatirimcinin sevmedigi, 1- bedelli sermaye artırımı 2- patron hisse satışı var. Ama bence en buyuk fark iletisim. Hektaş yöneticileri sık sık ekranlara çikarak ne yapmak istediklerini anlatiyor ve beklentiyi canlı tutuyorlar.
    Ben mndrs yöneticilerini daha bir kez bile ulusal kanallarin birinde görmedim .

Balıkadam kardeşim, Ard derken mendo, senin bu patronlardan çektiğin nedir. Abi BİST30 hissesi falan al, uğraşma bu kumarbazlarla. Size şöyle söyleyeyim, galip Öztürk mendonon sahibini gördüğünde hocam gelmiş diyor. Bu borsa dikkat edilecek tek hisse mendodur.

7.  Alıntı Originally Posted by efe78 Yazıyı Oku
    KY hariç dün patronun elinde 114 milyon lot kalmıştı,bu gün de 4 milyon sattıysa kalan 110 milyon lot 8-10 TL civarı hisse başı toplam 1 milyar TL ye alınabiliyor...biri çıksa da alsa şunun elinden anahtarları...
    Şirkette imtiyazli hisse var. İmtiyazlı hisse sahiplerinin yonetim kurulunun yarisindan bur fazlasini seçme haklari var. Yoksa dediginiz gibi bu sirket takeover (piyasadan hisse senedi toplayarak şirketi ele geçirme) icin tam bir biçilmiş kaftan.

Sadece enerji tarafi satilsa tum borçlar kapanir üstüne para kalir. Devasa tekstil fabrikasi ve tarim tarafida cabası.

8.  Alıntı Originally Posted by CAKIR24 Yazıyı Oku
    Balıkadam kardeşim, Ard derken mendo, senin bu patronlardan çektiğin nedir. Abi BİST30 hissesi falan al, uğraşma bu kumarbazlarla. Size şöyle söyleyeyim, galip Öztürk mendonon sahibini gördüğünde hocam gelmiş diyor. Bu borsa dikkat edilecek tek hisse mendodur.
    eyvallah dostum. Vallahi doğru söylüyorsun. Ben genelde karını duzenli artiran sirketlere ortak olmaya çalışıyorum ama patron tarafinda hiç şansım yok gerçekten.
    Ama cok şükür maliyetim düşük ve full girmediğim icin nispeten rahat sayilirim. Hayırlısı bakalim.

Sayfa 509/745 İlkİlk ... 9409459499507508509510511519559609 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •