Sayfa 51/240 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon
Arama sonucu : 1925 madde; 401 - 408 arası.

Konu: VIOP Spekülasyonu

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Bu haftaya yüksek bir açılış ile başlarsak boğa trendi devam eder ve 4000 puan yükselebiliriz demiştim. Ancak Katar krizi dolayısıyla piyasa bir sarsıntı yaşadı.

122.250 Seviyesi aşılabilirse bu beklenti yeniden devreye girer.

2. Piyasa son günlerde 119.500 - 122.500 aralığında zig zag yapıyor ve bu hareketler çok sert gerçekleşiyor.

Şu dakikalarda dövize hiç satış gelmediğine göre kontratta yukarıya dönüş beklemek kolay değil.

3. Gün içi trendi en doğru bir şekilde vermeye çalışıyorum.

Eksik kalan bir şey hissettim, o da örneğin boğa trendi varsa bunun ayı trendine dönüşmeden önce erken alarm vermemiz de gerekiyor.

Başka bir ifade ile boğa trendi sürerken kimse düşüşe inanmazken bizim gözlem yaparak piyasanın ayı trendine dönebileceğine dair yerinde ve zamanında ön bilgi üretmemiz.

Bu biraz iddialı bir şey olacak, her zaman tutmayabilir, fakat bunu denemek durumundayız.

Hep piyasadan bir adım önde olmaya çalışmalıyız.

Ön yargı değil, ön görü ile hareket etmeliyiz.

Bunu yaptığımda sanırım izleyiciler daha çok takip ederler.

Bir de bu paylaşımları kendimi engellemeyecek şekilde yapmam lazım, fazla paylaşım benim birçok şeyi kaçırmama neden olabilir, çünkü dikkatim grafik ile mesaj panosu arasında bölünüyor.

Yorumu tasarlamak, düşünmek ve yazmak yorucu oluyor.

Bir de kimse takip etmediğinde boş yere kendimi sıkıntıya sokmuş olduğumu düşünüyorum.

4. Trend halen boğa, fakat olumsuz bir görüntü var. 120.7 ara destektir.

Not:Olumsuz bir görüntü var demek, trend devam ederken sona erme riski de taşıdığı anlamındadır.

5. Şöyle bir sıkıntı var sabah sinyallerinin hacim düşüklüğünden dolayı bazen arkası gelmeyebiliyor. öğleden sonra hacim arttığı için sinyaller daha güvenilir olmaktadır.

Sabah bazen ana yön belli olana kadar biraz karmaşa yaşanabiliyor.

6. Saat 10:40 da ayı trendine geçildi. 120 500 seviyesi destek olacak mı ona bakalım.

7. Ayı trendindeyiz, alış yapmak şimdilik doğru görünmüyor.

8. Ayı trendi sürüyor, fakat olumlu bir görüntü doğdu.

Sayfa 51/240 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •