Sayfa 511/634 İlkİlk ... 11411461501509510511512513521561611 ... SonSon
Arama sonucu : 5069 madde; 4,081 - 4,088 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. Temettü ne zamandı acaba

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

80 lerde. Bu hisseden çıkıp 34 lerden ereğliye gitmek vardı , ereğli yine hareketlendi, şahsi fikrim ereğli kısa sürede 90 olabilir , bu dallama bize eziyet etmekle meşgul ,

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Son düzenleme : lacan; 05-09-2023 saat: 19:20.

3.  Alıntı Originally Posted by Salih Karakaya Yazıyı Oku
    Öyle bir yuvarlama olmaz. Eski maliyetinizi tam hatırlamıyorsunuzdur. Sonuçta bunlar yazılım ile gerçekleşen işler. Hata oranı düşüktür. Ama yine de araştırın. İçinizde şüphe kalmasın.
    Sayın karakaya halk yatırımn müşteri danışmanına 1 tl maliyet fazlalığını kabul etti.Bana hesaplama bu şekilde 1 tl gelmesi normal diyor.Takasbabkın komisyonu onbinde 5.25 o ücret cüzi miktar zaten bedelsiz katılım ücreti adı altında kesilmiş.Benim söylediğim maliyet artışı not ,bunu kabul edip normal diyor banka sizce bu normal mi?

4.  Alıntı Originally Posted by emrecan79 Yazıyı Oku
    Sayın karakaya halk yatırımn müşteri danışmanına 1 tl maliyet fazlalığını kabul etti.Bana hesaplama bu şekilde 1 tl gelmesi normal diyor.Takasbabkın komisyonu onbinde 5.25 o ücret cüzi miktar zaten bedelsiz katılım ücreti adı altında kesilmiş.Benim söylediğim maliyet artışı not ,bunu kabul edip normal diyor banka sizce bu normal mi?
    Bedelsiz olarak şirket tarafından dağıtılan hisseyi,alım-satım işlemi olarak sayıp komisyon kesmişler. Bankalar her fırsattan yararlanıyor. Normal bir hisse alım satım komisyonu hisse maliyetine yansıtılmaz diye biliyorum. Banka komisyonu hisse maliyetine nasıl yansıtmış onu da anlamadım. Aynı zamanda hak kullanımının alım-satım olarak değerlendirilmesi de doğru değil. Bence bankaya yazılı olarak itiraz edin. Yapılan işlemi yazılı olarak size bildirsinler. Ama ben de çalıştığım banka olan İş Bankasına bedelsiz kullanımında komisyon kesiliyor mu soracağım. Daha önce hiç dikkatli takip etmedim. İş bankasından bilgi aldığımda sizinle paylaşırım.

5.  Alıntı Originally Posted by Salih Karakaya Yazıyı Oku
    Bedelsiz olarak şirket tarafından dağıtılan hisseyi,alım-satım işlemi olarak sayıp komisyon kesmişler. Bankalar her fırsattan yararlanıyor. Normal bir hisse alım satım komisyonu hisse maliyetine yansıtılmaz diye biliyorum. Banka komisyonu hisse maliyetine nasıl yansıtmış onu da anlamadım. Aynı zamanda hak kullanımının alım-satım olarak değerlendirilmesi de doğru değil. Bence bankaya yazılı olarak itiraz edin. Yapılan işlemi yazılı olarak size bildirsinler. Ama ben de çalıştığım banka olan İş Bankasına bedelsiz kullanımında komisyon kesiliyor mu soracağım. Daha önce hiç dikkatli takip etmedim. İş bankasından bilgi aldığımda sizinle paylaşırım.
    Yukarıdaki yazımı dikkate almayın. Komisyon oranından bahsedince takas komisyonu kesilmiş sandım.
    Yatırım hesabı özetimden kontrol ettim. Aselsan bedelsiz hisse ile ilgili hiçbir ad altında kesinti yok. Bankanız 'bedelsiz katılım ücreti'' adı altında kestiği parayı maliyetlere nasıl yansıtmış onu da anlamadım. Ama yine de İş Bankası'na soracağım.

6.  Alıntı Originally Posted by Salih Karakaya Yazıyı Oku
    Yukarıdaki yazımı dikkate almayın. Komisyon oranından bahsedince takas komisyonu kesilmiş sandım.
    Yatırım hesabı özetimden kontrol ettim. Aselsan bedelsiz hisse ile ilgili hiçbir ad altında kesinti yok. Bankanız 'bedelsiz katılım ücreti'' adı altında kestiği parayı maliyetlere nasıl yansıtmış onu da anlamadım. Ama yine de İş Bankası'na soracağım.
    sayın karakaya vakit ayırdığınız için teşekkürler. Takasbank bedelsiz kullanım ücreti kesilmiş 32 tl onu geçtik onu çok kaileye almıyorum.FAKAT maliyet artışını bankanın kabul edipte( bölünmeden önce 1 tl sonra 5OKR, yani hesap hatam yok en azından onu kesinleştirdim.) bahanelere sığınması beni düşündürdü.Spk ve bddk ya konuyu yazdım,sizin söylemenize görede bedelsiz maliyet hesaplaması yarı yarıya olması lazım bunu teyit etmek için yazmıştım.çünkü hiçbir hesaplamada maliyete değinmemiş demek ki maliyete bir başka kalem eklenmiyor .Daha çok öğrenmek istediğim bu?

7. Polonya'daki savunma sanayi fuarına Türkiye'den 10 firma katılıyor

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) liderliğinde Savunma Sanayi İhracatçılar Birliği (SSI) desteğiyle Türkiye'den 10 firma bu yıl Polonya'nın Kielce kentinde 31'incisi düzenlenen MSPO Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'na iştirak ediyor.

SSB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Polonya Devlet Başkanı himayelerinde yılda bir düzenlenen MSPO Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, 5-8 Eylül tarihleri arasında dünyanın çeşitli bölgelerinden ülkelerin savunma sanayii firmaları ve üst düzey resmi delegasyonlarının katılımıyla gerçekleşiyor.

Türk savunma sanayi firmalarının ürettiği çeşitli insansız kara ve hava araçları, zırhlı araç platformları, silah sistemleri, elektronik sistemler, simülatörler ve lojistik destek ürünlerinin sergileneceği fuarda, Türk firmalar ile diğer ülkeler arasında işbirliği potansiyelinin geliştirilmesi ve derinleştirilmesi hedefleniyor.

Fuar süresince Türk resmi heyeti, ev sahibi ülke yetkilileri ve fuara katılacak diğer ülke heyetleri ile görüşmeler yapacak. Türkiye Milli Pavilyonunda, fuar katılımcılarına Türk savunma sanayi ve ileri teknolojik yetenekleri hakkında bilgiler sunulacak ve işbirliği fırsatları değerlendirilecek.

Fuara Türkiye'den 3E Elektro Optik Sistemler San. ve Tic. Ltd. Şti, Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ, Baykar Makina Sanayi ve Ticaret AŞ, Canik Samsun Yurt Savunma ve Ticaret AŞ, Kalekalıp Makine ve Kalıp Sanayi AŞ, Koluman Otomotiv Endüstri AŞ, Makel Mekanik Mühendislik AŞ, Makine ve Kimya Endüstrisi AŞ, Repkon Makina, Kalıp Sanayi ve Ticaret AŞ ve Roketsan Roket Sanayi ve Ticaret AŞ firmaları katılıyor.

Kaynak : Anadolu Ajansı

Açın telefonu Meksa yatırıma takas bölümünü isteyin yardımcı olurlar.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

8. Wood & Company, Aselsan için tavsiye ve fiyat hedefini yükseltti

Wood & Company, Aselsan için tavsiyesini 'TUT'tan 'AL'a ve fiyat hedefini 13.75 TL'den 56.4 TL'ye yükseltti.

Bu da yetmeyecekte neyse......
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sayfa 511/634 İlkİlk ... 11411461501509510511512513521561611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •