Sayfa 512/1044 İlkİlk ... 124124625025105115125135145225626121012 ... SonSon
Arama sonucu : 8351 madde; 4,089 - 4,096 arası.

Konu: Sistem Takibi - II

1. Üstadım şu çimentoların olduğu resmi yapıştırabilirmisin ufakta bir yorumla beraber zahmet olmaz ise.

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    TEKTU...

Düşüş kısa vade sonlanmış gibi duruyor... Daha aşağısı olmayabilir...

Ortalamalar toplandı. Karar aşamasında bulunuyor... En azından bir süre düşüşü sonlandıracak gibi duruyor...

Diğer göstergelere bakıldığı zaman, kısa vade toparlanmaya çalışacaktır ama daha sonra saatlik görüntü bozulduğunda günlüğün durumuna bakmak lâzım. Biraz sıkıntı var ama toparlanma emâreleri görülürse hızlı toparlama potansiyeli mevut...

Aylıkta görüntü düzeliyor, haftalık sıkıntılı ama düzelmesi kolay. Yeter ki diğerleri toparlasın...

Şimdi bu hafta saatlik ve günlüğü yakından tâkip etmek lâzım. Bozulma olmadığı sürece artık tutulabilir...

Eğer işler terse gider ve 1.45 'in altında kapanışlar olursa, 1.25 'e kadar yolu var ama düşecek gibi durmuyor. Yine de son sözü grafik ve grafiği çizen söyler... (Ben değil, asıl çizen. Ben aracıyım)...

Hazır gelmişken birkaç tane de hissenin durumuna bakalım...

TEKTU için hafta sonu böyle yazmışım...

Adamlar cidden AYI Tuzağı yaptılar. Herşey olumlu iken birden piyasalar bozunca bunu çok daha fazla bozdular ama sonunda olacak olan oldu. Her ne kadar bozsa da kaçınılmaz son...!

Tabi burada hızlı olabilmek önemliydi. 1.45 altında stop olan birisi 1.45 'in üstüne attığında yeniden almalıydı. Stoploss kullanmanın bu tip handikapları vardır. Bunu yapamayacak olanların stoploss kullanmaması kullanmasında daha hayırlı olabilir. Bu durumda da eğer AYI piyasasına yakalanırsa aylar, hatta yıllarca bekleyebilir...

Şimdi burada 1.68 önemli nokta oldu. %38.2 fibo geri alım seviyesi...

Sanki burayı geçmek istemeyecek gibi bir havası var. Geçer ise burası stoploss olarak kullanılabilir. Geçemez ise yeniden ortalamalara doğru bir çekilme yaşanması olasıdır. Bu da 1.54 'ü tekrar gündeme getirir...

Genel durum iyi olmakla birlikte, bir süre ortalamaları sıralı dizmek için zaman harcayacak gibi duruyor. Ayrıca bu arada daha önce de bahsettiğim gibi haftalığı da düzeltebilir...

Günlük hızla düzeliyor. Bozmaz ise ilerisi için büyük projeler hazırlanıyor gibi...

Takibe devam...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Hayırlısı olur inşallah çok baskılıyorlar hisseyi.
    Maalesef her tahtanın başında biri/birileri var, koca koca banka hissesi deyip şöyle iyi bir miktar aldın mı tahtanın aklı başından gidiyor

Herşeyin hayırlısı olsun hocam
    hissE alMAdan ÖNCE; Aylık, HafTalıK, sonra günlüK grafiğe bakın...
    operasyon yemiş yada fiyatı katlamış hissede MaCeRa ararsanız, Paranızdan OlurSUNUz....

Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku
    Üstadım şu çimentoların olduğu resmi yapıştırabilirmisin ufakta bir yorumla beraber zahmet olmaz ise.
    Sadece çimentolar mıydı? Yoksa hep paylaştığım ve içerisinde çimentolar olan mı...?

Müsaitsen, eskisinden bir alıntı yapabilir misin..?

5. Sadece çimentolar üstad

Sadece çimentolar üstad
    Hazırlayıp, paylaşıyorum...

CEMTS için yorum hazırlıyordum...

Sırada senin ki var...

CEMTS da aynı durumda... Güzeldi daha güzel oldu ama saatlikte bir düzeltme yapması beklenebilir...! Gösterge 100 seviyesine ulaştı...!!!

O nedenle 19.29 altı stoploss olacak şekilde panik yapmadan gittiği yere kadar takip edilebilir. Stop olanlar tekrar giriş yerini iyi tayin edip hızlıca girmelidir. Yoksa stopu daha aşağılara koysunlar...

Sadece çimentolar üstad
    Çimentolardan bazılarını görüntüyü büyütebilmek için çıkarttım. Senin takip ettiklerinden çıkarttığım varsa ekleyebilirim...

İlk grafik endekse göre, diğeri XTAST 'a göre baz alındı...

Sağ taraf ekran zaten her ikisinde de aynı. Çünkü kendi içindeki görüntüdür...

Sen grafiklere bakarken ben de yorum yazayım. Zamandan kazanmış oluruz...

Sayfa 512/1044 İlkİlk ... 124124625025105115125135145225626121012 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •