Sayfa 513/1003 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon
Arama sonucu : 8022 madde; 4,097 - 4,104 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XX

1. Çıkaracaksın şöyle itibar vergisi. Herşeyden yüzde 20 alacak. Ohh mis. Kimin itibarı var belli olsun. İtibardan tasarruf olmaz.

2. Bizim kızın düğünü var. Düğün den sonra balayı için damadın arkadaşı varmış bir haftalığına 5000 TL ye ayarlarım demiş. Gerçi daha ev bulamadık. Daha damadın babasının harmanı kalkacak mahsul iyi olacak öyle altından kalkacaklar. Ev için bir kaç yerden umudumuz var. Kardeşimin oturduğu sitede bir kiracı kira 1000 den 1500 olduğu için ev sahibine itiraz etmiş. Ev sahibi de çık demiş. Biz 5000 e tutmaya havada razıyız. Kardeşim ev sahibine söyleyecek biz tutalım diye. 7500 deselerde mecburen tutacaklar. Ha 7500 olunca nasıl geçinecekler o ayrı mesele. O civarda 7500 e ev yok ha buldun 8-10 bine yıllık peşin istiyorlar üstüne. Bir çok kimse fahiş kira yüzunden evi boşaltıp depoya koyup yakınlarının yanına yerleşiyor duyduğum bu. Buna acil çözüm bulunması gerekir olmazsa seneye bireysel batıklar duyulur intiharlar boşanmalar artar.

3.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Bizim kızın düğünü var. Düğün den sonra balayı için damadın arkadaşı varmış bir haftalığına 5000 TL ye ayarlarım demiş. Gerçi daha ev bulamadık. Daha damadın babasının harmanı kalkacak mahsul iyi olacak öyle altından kalkacaklar. Ev için bir kaç yerden umudumuz var. Kardeşimin oturduğu sitede bir kiracı kira 1000 den 1500 olduğu için ev sahibine itiraz etmiş. Ev sahibi de çık demiş. Biz 5000 e tutmaya havada razıyız. Kardeşim ev sahibine söyleyecek biz tutalım diye. 7500 deselerde mecburen tutacaklar. Ha 7500 olunca nasıl geçinecekler o ayrı mesele. O civarda 7500 e ev yok ha buldun 8-10 bine yıllık peşin istiyorlar üstüne. Bir çok kimse fahiş kira yüzunden evi boşaltıp depoya koyup yakınlarının yanına yerleşiyor duyduğum bu. Buna acil çözüm bulunması gerekir olmazsa seneye bireysel batıklar duyulur intiharlar boşanmalar artar.
    Hiç birşey olmaz abi. Yeter ki Kudüs düşmesin, ümmet yerinde dursun. Çadır da yaşarız, razıyız. Halk razıyım dedi. Hele Konya halinden çok memnun niye batsınlar, çıksınlar. Mis gibi işte geniş aileler geri geliyor. Ne öyle ayrı evlerde kalmalar falan. Bize uymuyordu zaten.

Ayrıca Konyalı bilim adamları var. Buna da bir çare bulurlar. Konya rahat olsun.

4.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Hiç birşey olmaz abi. Yeter ki Kudüs düşmesin, ümmet yerinde dursun. Çadır da yaşarız, razıyız. Halk razıyım dedi.
    Eğer faizler %20 üstü kalsın beş yıl ülke kriz olmadan dayansın merkep olur anırırım. Ben beş yılda zombi şirketler ve zombi adayı bireysellerde bankacılık finans kesim de ciddi kriz bekliyorum. Benim dört ayım kaldı. Ha kız iki kez kaza yapmasaydi çoktan düzlüğe çıktıydim. Hem arabayı yaptırıyoruz hem düğün borcu iki kulvarda ilerliyoruz. Araba dediysem 1992 Opel Vectra ya döndük. Bakim bu kaç ay gidecek. Benim kıza göre otomotiv sektörü araba icad etmeyi becerememiş.

5. Benim kıza ehliyet veren sürücü kursuna küfrediyorum. Ya bayanlar dikkatli olur diye söylenirse bizimkisi trafik canavarı 6 aya kalmaz bir kazası oluyor. Böyle giderse çalışması zarar. Ha evde otursun desen evlenince geçinemezler. Dua ediyorum artık kaza yapmadan gidip gelsin. Hayalimizde öyle modelli araba almak yok. Kız varken. Hatta araba bakarken önce parçaları ne kadar ona bakıyorum. Trafik canavarı kızım olunca.

6.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Eğer faizler %20 üstü kalsın beş yıl ülke kriz olmadan dayansın merkep olur anırırım. Ben beş yılda zombi şirketler ve zombi adayı bireysellerde bankacılık finans kesim de ciddi kriz bekliyorum.
    Abi yeminle birşey olmaz. Zira mevcut durumun bir tık altı kırbaçla çalışmak. Zengin zaten memnun. Eh fakir de memnun. Kırbaç vs sökmez. İki füze atarız, bir gemi daha gezdiririz, olmadı köprü neyim. İş tamam. Sokakta kalmak, icralık olmak vs vız gelir tırıs gider. 33 milyon icra/iflas dosyası var, sonuç? İcralık olmak, iflas etmek falan bunlar artık zevk alınan şeyler.

Bende öyle diyorum artık. En fazla icralık olurum. Gelir artık maaşın 3 te 1 i, 4 te 1 i neyse alırlar sıraya girip. Koy dötüne rahvan gitsin. Ne alacak canımı mı?

O beğenmediğim lojmana geçerim en kötü. 500-600 lira kirası var. 5 yılda toplarım dötü lojman süresince. Ne yapayım, yapacak birşey yok.

7.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Benim kıza ehliyet veren sürücü kursuna küfrediyorum. Ya bayanlar dikkatli olur diye söylenirse bizimkisi trafik canavarı 6 aya kalmaz bir kazası oluyor. Böyle giderse çalışması zarar. Ha evde otursun desen evlenince geçinemezler. Dua ediyorum artık kaza yapmadan gidip gelsin. Hayalimizde öyle modelli araba almak yok. Kız varken. Hatta araba bakarken önce parçaları ne kadar ona bakıyorum. Trafik canavarı kızım olunca.
    Aman abi Allah korusun. Trafik işinin sakıncası çok. Telafisi yok. Şehir içi kullanacaksa 800cc Suzuki Marutiler vardı vaktiyle. İstesende gitmiyor zaten. Alın onlardan)

8.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Aman abi Allah korusun. Trafik işinin sakıncası çok. Telafisi yok. Şehir içi kullanacaksa 800cc Suzuki Marutiler vardı vaktiyle. İstesende gitmiyor zaten. Alın onlardan)
    Benim kız ona binemez bizim kız daki mantık temelin Mercedes mantığı. Şu 1-2-3-4-5 ve R roket mantığı. Dünya birleşse benim kız için kullanabileceği araba icad edemez. Ya Rabbim nasıl bir yeteneksiz. Bizimkisi yeteneksizsiniz yarışmasına katılsa kazanır. Nasıl bir vites atıyor bilmiyorum ama ilk şanzımandan başlıyor. Benim yanımda araba kullanmıyor bağırıp çağıracam diye. Bildiğin araba öküzü.

Sayfa 513/1003 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •