Sayfa 513/899 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 4,097 - 4,104 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

Alıntı Originally Posted by cemmer97 Yazıyı Oku
    T. İş Bankası hisseleri miras yoluyla CHP'ye geçmiş, hissesine düşen temettüler de TTK ve TDK'ya verilmektedir. CHP'nin burada tek işlevi yönetim kuruluna verdiği 4 üyedir. Bu üyeler de 10 kişilik Yönetim Kurulu içinde oy çoğunluğuna sahip değildirler. Bu nedenle siyasi partilerin ticaret yapma yasağı kapsamında değerlendirilmesi söz konusu değildir. Bankayı ve iştiraklerini fiilen yöneten konumunda değildirler. Bu nedenle hisselerin hazineye devri ile ilgili tartışmalar gizli ajanda olarak değerlendirilebilir. Daha net olmak gerekirse devletin kuruyan ekonomik kaynakları nedeniyle bu hisseleri hazineye aktararak temettü gelirlerine el koymak ya da satarak finansman temin etmektir. Bu kadar ısrarın başka ve masum bir nedenini aklım almıyor.
    Sagol. TTK ve TDK devlete gitmiyor mu?

2. Chp çıksa ve varlık fonuna geçse bu hisse tavan tavan yapar...

bugün en yüksek gördüğü yerden kapatabilir mi??

döndü gibi duruyor...

TEHLİKELİ HİSSE...

6.30 un altından almak lazım

5. her gün böyle düşmeye devam eder, bir Allah'ın kuluda çıkıp bir şey söylemezse şişeyle sodayı eşitler bu ....ler.
    Pwc ye de gerek kalmaz.

Yazık vallahi yazık.
    Antin kuntin hisseler 5. vites gidiyor.
    Bizde Bist 30'a yatırım yapıyoruz.
    Az olsun sağlam olsun diyoruz.
    Onu (az'ı) bile vermiyorlar.
    En sonunda sövecem çıkacam.
    Parayı hanım a teslim edicem, altın mı alıyor ne alıyorsa benden fazla kazanacağı kesin amk.

6.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Sagol. TTK ve TDK devlete gitmiyor mu?
    TTK ve TDK ayrı kamu tüzel kişiliğine sahip kurumlardır. Devletin finansmanını Hazine yönettiği için oradaki kaynakların bittiğini ve bu nedenle serbest kullanabileceği kaynakların temini anlamında dile getirdim.

Duhul
    Nov 2018
    İkamet
    Gönüllerde yaşıyorum.
    Gönderi
    7,299
    Savunmak anlamında değil , hepimiz biliyoruz neden el konulmak istendiğini ama karşı mahalle de şöyle düşünüyor:

Bu bankanın parası Pakistan 'dan Kurtuluş Savaşı' na destek olmak için geldi . Atatürk de bu parayla bankayı kurdu. Yani para Atatürk 'ün olmadığı için miras bırakmış olması anlamsız. Para milletin parasıydı, yine millete dönmeli, hazineye aktarılmalı.

Fikri altyapısı bu . Ha gerçek niyet bu mu değil. Bu açıklama da benim için yok hükmünde. Neyse siyasi olarak söylenecek çok şey var da konu dağılır.

Birlesme uzun vadeci icin iyidir. Cunku bu olaylardan dolayi hisse fiyatlari AORT'u ayarlamak icin baskilaniyor uzun sure.

Koprunun altindan sular akip durulduktan sonra uzun vadeli Sodacilarin bu isten memnun kalacagini dusunuyorum.

Sayfa 513/899 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •