Onemli Gunler Banner
Sayfa 514/601 İlkİlk ... 14414464504512513514515516524564 ... SonSon
Arama sonucu : 4808 madde; 4,105 - 4,112 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by north Yazıyı Oku
    Evet, doğru. 3.çeyrek Afrika satış fiyat ortalaması 1890 TL/mw, 4. çeyrek 1840 TL/mw Yatırımcı ilişkilerine bunu sormuştum satışların %70'i garantili fiyattan satışlar. Bunu kira gibi düşünebilirsiniz dediler. %30'luk kısım ise talep olması durumnda daha düşük fiyattan yapılan satışlar. 4. çeyrek bunlar ortalamayı düşürmüş. Ancak bu satışlar zararına değilse Afrika Favök daha çok artmalıydı!
    4.ceyrekte usd %50 artmisti. Satışların %70 si garantili, %30 u da serbest piyasaya ise, ortalama satislarin tl bazinda düşmesi imkansiz gibi bir sey ama düşmüş.

Yani o %30 u çok buyuk zararla satmış olmalari lazim tl bazli düşüş için.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    4.ceyrekte usd %50 artmisti. Satışların %70 si garantili, %30 u da serbest piyasaya ise, ortalama satislarin tl bazinda düşmesi imkansiz gibi bir sey ama düşmüş.

Dolar ortalama 3. çeyrek 8.5, 4. çeyrek 11.2 gibi yani ortalamalara bakarsak %32 artış var. Ama yine de enteresan bir durum.

3.  Alıntı Originally Posted by north Yazıyı Oku
    Dolar ortalama 3. çeyrek 8.5, 4. çeyrek 11.2 gibi yani ortalamalara bakarsak %32 artış var. Ama yine de enteresan bir durum.
    Evet haklısınız, ortalamayı baz olmak lazim. Duzeltme icin teşekkürler.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku

şirkete sordum.. döviz yükselişini 31 aralık değil ortalamaya göre alıyorlar. bu yüzden yüzde 20 civarı bir artış yansıtılmış.. bu dönem için döviz kaynaklı gelirlerin devam etmesini bekliyorlar.. ortalama 11 gibi alınan dolar kuru ilk üç çeyrek için ortalama 14 gibi oluştu.. 2021 son çeyreğe göre daha güçlü bir döviz bazlı girdi bekliyorum. aklında soru işaret olan arkadaşlar şirkete mail atarlarsa ve cevapları paylaşırlarsa çok daha iyi olabilir..

5. doğalgaz santrallerimiz için fiyat 2500 tl göynük için 1200 tl olarak belirlendi. totale bakınca çok olumlu olarak gözüküyor. ama piyasa ne tepki verir izlemeli.

6.  Alıntı Originally Posted by steafan Yazıyı Oku
    doğalgaz santrallerimiz için fiyat 2500 tl göynük için 1200 tl olarak belirlendi. totale bakınca çok olumlu olarak gözüküyor. ama piyasa ne tepki verir izlemeli.
    sayin steafan, euas ihalesi 2 gun once iptal olmustu. Bu aciklanan fiyatlar Nisan PTF si mi? Tam olarak anlamadim ne oldugunu. Nisan PTFleri 1983 tl civari aciklanmisti bir kac gun once.

Biraz detay verebilirseniz sevinirim, tesekkurler.

7. Detaylari okuyunca daha bir anlasilir oldu, haberin linki burada ilgilenenler icin. Aksen icin bence guzel bir haber bu

https://www.cnnturk.com/ekonomi/epdk...ampaign=buffer

8. bu fiyatlarla URFA santralide tam kapasite devreye girer mi?

Sayfa 514/601 İlkİlk ... 14414464504512513514515516524564 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •