Sayfa 516/759 İlkİlk ... 16416466506514515516517518526566616 ... SonSon
Arama sonucu : 6069 madde; 4,121 - 4,128 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by Atakan5234 Yazıyı Oku
    keko hocam, az önce yüklü satan sen miydin diye düşünmedim diyemem
    cirodaki yanlışı farkedince çıktın mı yoksa hisseden?
    hayır dostum ben satmadım...ben deniz yatırımdan işlem yapıyorum...yalnız öğleden önce 1,66 kademesine 43 bin adet alış yazan benim bir arkadaşımdı...zaten o kademede toplam 47 bin alıcı vardı...arkadaş aracı kurumu ile görüşürken aracı kurumu o hissenin kademeleri zayıftır aldıktan sonra satamazsın demiş ve onun gözünü korkutmuş...oda alışlarını iptal etmiş..

ona sıkıntı olmayacağını dediysem de korkup almadı...kademelerdeki 8-10 bin kademeleri görünce çekinmiş...oysa ben 60 bin adet aldım dedim...durdo ve kareldeki kademelerdeki 250 ,500 lotları gördüğünde herhalde sen o hisseleri hiç mi hiç alamazdın diye de takıldım arkadaşa...

arkadaş çok pinpiriklidir....geçmişte durdoyu kendisine çok tavsiye ettim hatta zarar edersen tüm zararın bana aittir dememe ve garanti vermeme rağmen durdoyu 4,50 den onu almaya ikna edemedim...sonrasında da bir ay içinde 7,52 leri gördü...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. arkadaş riskleri hiç sevmiyor...youtubeden bazı videoları izlemiş endeks 70 bine inecek diyor..ama buna rağmen bu gün gidip kardemir de ye alış yazmış...onun sermayesi 60 tl lerde iken benim de 70 binlerde idi...ben şu anda 106 binlerde iken o henüz 70 binlerdedir...

iyi hissede risk almazsan ne yazık ki kazanamazsın da..bu böyledir...bahsettiğim arkadaş benim çocukluk arkadaşımdır...beni borsa ile tanıştıran odur...önceleri beni tanıştırdığı için ona çok kızıyordum içten içe...bir ara iki adet koca sermayemi tüketmiştim...sonradan işi öğrendikten sonra çok çok kazanınca şimdi de ona teşekür ediyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3.  Alıntı Originally Posted by afyonlu Yazıyı Oku
    Arkadaşlar temettü ne zaman veriyor bilen varmı
    31 MAYIS 2019,
    1 hisseye net 10,20 kuruş ödeme yapılacak.
    toplamda brüt 5.400.000 tl temettü ödeyecek yani %12. (brüt) neti %10,20

4. kısmette yoksa dayak bile yiyilmiyormuş...ama kısmette varsa da çölde bile olsanız kutup ayısı gelir sizi bulur...bu borsada kısmet de gerçekten de çok önemli...2015 yılında son sermayem olan 5 bin tl yi geçen üç ay önce 200 bin tl ye çıkarabilmek nasip oldu bize...tabi bunun bir kısmını erittik şu anda borsadan çıkardığım 50,5 bin tl yi de sayarsam sermayem 156,5 bin tl dir diyebilirim...tabi bu son üç yılda en az 30 bin tl de çıkarıp harcamışımdır..bunu hiç saymıyorum...

işte öyle dostlar...ALLAH verince veriyor...alınca da nasıl aldığına şaşırıyorsun..

6. ağalar bu kötü endekste de topluyor..bakalım ne yapacaklar..haftalardır dar bir bantta sıkışmış...umarım iyi bilanço ile birlikte yukarılara patlama yapar...orta ve uzunda her zaman (tabi uygun yerlerden almak şartı ile ) zarar ettirmeyecek bir hisse olduğuna inanıyorum...umarım kısa vadede de bizi bekletmez...by da kazanır ky da...

uygun bir vakitte şirketi de arayayım bakalım neler var neler yok ??

7. sabır sabır sabır...

2017 yılı sonunda 149,5 milyon ciroya karşılık 15 milyon kar yapılmış...net kar marjı %10 dur...

2018 yılı sonunda ise 193 milyon ciroya karşılık 26,3 milyon kar yapmış...net kar marjı ise %13,6 olmuş..

yıllar geçtikçe net kar marjının artmasını ve borçların kalmadığı bir yılda (ki 3-5 yıl sonra bitmesi gerekiyor diyor mantığım ) net kar marjının %26 lara çıkmasını bekliyorum...

bu yıl ilk çeyrekte bakalım net kar marjı ne kadar olabilecek ??

8. hisse bazı ağalar tarafından adeta ölü moduna koyulmuş...en küçük bir canlılık belirtisi yok...kötü endekste ağa destek atıp topluyor..iyi endekste de yine pasifte alışta bekliyor...

ağa artık yürüt şu gemiyi ya...millet güzel yerlere gideceğiz diye bekleşiyor..ayıptır sana yakışmıyor..

Sayfa 516/759 İlkİlk ... 16416466506514515516517518526566616 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •