Sayfa 517/637 İlkİlk ... 17417467507515516517518519527567617 ... SonSon
Arama sonucu : 5089 madde; 4,129 - 4,136 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by propolis Yazıyı Oku
    cuma kapanış alarm verdi.eski kurtlar bilir.temel analizcilerde bilir.yabancılar zaten biliyor.bakın kafasını kaldıramıyor.yeni gelen 2 milyon kardeşlerimizi mallandırıyoruz .devam asıl çöküş mallandırma bittikten sonra .
    Kapanışta rezil olacaksın..Tahtayı nasıl işlediklerine bir bak.Belli ki papağan moduna bağlamışsın..

Sahibinin sesi..

2. Bankadan gelen cevap alıntısı

[QUOTE=Salih Karakaya;6547768]Yukarıdaki yazımı dikkate almayın. Komisyon oranından bahsedince takas komisyonu kesilmiş sandım.
    Yatırım hesabı özetimden kontrol ettim. Aselsan bedelsiz hisse ile ilgili hiçbir ad altında kesinti yok. Bankanız 'bedelsiz katılım ücreti'' adı altında kestiği parayı maliyetlere nasıl yansıtmış onu da anlamadım. Ama yine de İş Bankası'na soracağım.[/QUOTE
    ]Bununla birlikte; bedelsiz sermaye arttırımın tamamı kar yedeklerinden yapıldığı için tamamının itibari değerinin 1-TL üzerinden hesaplandığını ve maliyet hesaplamasında herhangi bir sorun bulunmadığını tarafınıza bildiririz.YANİ SONUÇ OLARAK HERKESTE AYNI HATA VAR KİMSE FARKETMEMİŞ HERALDE

3. Ben de öyle bir durum yok.Tam %50 maliyet düşmesi var. Bedelsizde ben değeri 1 tl'de olsa para ödemiyorum ki maliyetim artsın. Yuvarlak açıklama yapılmış. Konu hakkında net bilgi verilmemiş. BDDK'ya şikayet edin.Elbette maliyet değerlerinizden eminseniz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ADANA+İSTANBUL
    Gönderi
    2,373
    ASELSAN yabancı oranı 13 Eylül 2023 % 26,34. 12 Eylül 2023 % 26,85.
    Fark % -0,51. (Kaynak İş Yatırım).
    Son düzenleme : Eko-Psike; 14-09-2023 saat: 10:18.

Sabır acı kökleri, fakat çok tatlı meyveleri olan bir ağaçtır.
    Yasal Uyarı.Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

5. Sayın Emrecan79 niye söyleneni dinlemiyorsun. Meksa yatırım takas bölümü emekli olmadı ise Cüneyt Şare olmalı ara sor.Yok mail atmışsın yok cevap gelmiş.Niçin bu bileni dinlememe konusunda bu kadar ısrar ediyorsunuz anlamıyorum bu işlerde ........
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

6. ASELSAN/Akyol: Türkiye, hava savunma sistemlerinde milli ürünlerini envantere bir taraftan koyarken bir taraftan da uluslararası, dost ve müttefik ülkelerle bunların ihracatını konuşuyor, imzalıyor, ilerliyor

Türk savunma sanayisi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin envanterine kattığı milli hava savunma sistemleriyle önemli ihracat başarıları hedefliyor.

Türk savunma sanayisinin lider şirketlerinden ASELSAN, Londra'da düzenlenen dünyanın önde gelen Uluslararası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı'na (DSEI 2023) katıldı.

ASELSAN fuarda hava savunma, haberleşme, güvenlik sistemleri, elektronik harp ve elektro optik çözümlerinin yer aldığı geniş bir sistem çeşitliliğini sergiledi.

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, fuarda sergilenen ürünler ve Avrupa pazarına yönelik hedeflerine ilişkin AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

DSEI'nin dünyanın önde gelen, bütün profesyonellerin buluştuğu sayılı fuarlar arasında yer aldığını belirten Akyol, uluslararası şirket olarak ASELSAN'ın iddialı ürünlerle fuarda boy göstermesinin Türkiye açısından önemli bir kazanım sağladığını ifade etti.

Özellikle son dönemde Ukrayna-Rusya Savaşı'nın da çıktılarından birinin hava savunma sistemleri olduğuna işaret eden Akyol, şöyle konuştu:

"Dünyanın her yerinde, bu fuarda da öne çıkmış durumda. Önemi giderek artan bir yetenek. Kendi silahlı kuvvetlerimiz için geliştirdiğimiz KORKUT Hava Savunma Sistemi'ni ilk defa uluslararası arenada, burada sergiliyoruz. KORKUT ile beraber HİSAR'larımız, SİPER'lerimiz, bunları tamamlayan anti-dron sistemlerimiz var. Bunun hepsini de bir aile olarak GÖKKUBBE'de ortaya koyduk. Burada onun da konseptini gösteriyoruz. Dolayısıyla hava savunmayı öne çıkardık. İlk defa KORKUT'u buraya, uluslararası arenaya getirdik. Türkiye, hava savunma sistemlerinde milli ürünlerini envantere bir taraftan koyarken bir taraftan da uluslararası, dost ve müttefik ülkelerle bunların ihracatını konuşuyor, imzalıyor, ilerliyor. Artık önümüzdeki günlerde hava savunma alanında ihracata Türkiye olarak şahitlik edeceğiz."

- GÖZDE ilk kez uluslararası vitrinde

Güdüm kitlerinin uçaklardan, insansız hava araçlarından hassas vuruş kabiliyeti sunması dolayısıyla son dönemde önem kazandığını vurgulayan Akyol, ASELSAN'ın envantere kazandırdığı bir dizi güdüm kiti ailesi bulunduğunu söyledi.

Akyol, "Bunların yanına GÖZDE Güdüm Kiti'ni de bu yıl ekledik, Silahlı Kuvvetlerimize teslim ettik. Bunu da ilk defa uluslararası arenaya getirdik. GÖZDE ile lazer güdüm ve ANS güdümü birleştirdik. Böylece menzil artışı ve hassasiyette bir takım kazanımlarımız oldu." dedi.

- Yeni Nesil SARP da ilk kez yurt dışında

Ahmet Akyol, SARP Uzaktan Komutalı Silah Sistemi Ailesi'nin yeni versiyonu Yeni Nesil SARP'ı da ilk kez bir uluslararası fuarda sergilediklerini bildirdi.

Envantere giren 4 binden fazla SARP bulunduğuna işaret eden Akyol, "Aldığımız geri bildirimlerle yaptığımız birtakım iyileştirmeleri Yeni Nesil SARP olarak kullanıcılara sunmuş olduk." diye konuştu.

- "İngiltere önemli merkez, yeni fırsatlar barındırıyor"

Türkiye'nin çeşitli alanlardan birçok firma ile katılım sağlayıp fuarda önemli bir varlık gösterdiğini belirten Ahmet Akyol, şunları kaydetti:

"Savunma sanayimiz gün gün, adım adım daha ileriyle, başarılı çalışmalara imza atıyor. Buranın ASELSAN açısından şöyle de bir önemi var: Biz borsaya açık uluslararası bir şirketiz. Burası dünyanın savunma sanayisindeki sayılı aktivitelerinden biri. Burada bir taraftan ürünlerimizi sergilerken bir taraftan uluslararası partnerlerle yeni iş birliklerinin görüşmelerini, anlaşmalarını, arayışlarını sürdürüyoruz. İhracat odaklı büyüme vizyonumuz çerçevesinde özellikle geldiğimiz seviyede NATO ülkelerine, Avrupa ülkelerine ihracat da bir konu. Polonya, İngiltere, başka Doğu Avrupa ülkelerinde bir takım örnekler oluyor. Türk savunma sanayisi yavaş yavaş buralarla da ihracat görüşmelerine veya projelerine imza atıyor. Bu açıdan da İngiltere'yi önemli bir merkez olarak görüyoruz. Burada bu anlamda faaliyetler yürütüyoruz. Bu açıdan kıymetli bir fuar. Hem ASELSAN hem savunma sanayimiz için yeni fırsatları barındırıyor."

Kaynak : Anadolu Ajansı
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

7. Tahtacı bak sadece oyuncağını elinden almakla kalmayacaklar aklını da alacaklar bu kafayla devam edersen.

8. Sayın lunar ve karakaya

Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Sayın Emrecan79 niye söyleneni dinlemiyorsun. Meksa yatırım takas bölümü emekli olmadı ise Cüneyt Şare olmalı ara sor.Yok mail atmışsın yok cevap gelmiş.Niçin bu bileni dinlememe konusunda bu kadar ısrar ediyorsunuz anlamıyorum bu işlerde ........
    Bu cevap bddk üzerinden bankanın verdiği cevap,hatırı sayılır meblağ ( yarısı 0.50 kr kademeli satışla diğer yarısı 1 tl maliyet fazlalığını zaten kabul ediyorlar.Fakat yazılan cevap bu,bunun üstüne ne yapmam gerek gerçekten bilmediğimden soruyorum.Bu cevaba karşılık bddkya bir daha olayı formülize ederek anlattım .Yazınız kes kopyala yapıştır sizde formül olarak yazın dedim.Ama bundan sonra ne yapılır adamlar ısrar ediyor,bende alttan almıyorum.Ama maliyete 1 tl ekledik buda yasal diyorlar kısacası.Rahaysız ettiysem affola ama Bundan sonra ne yapılır bilemiyorum.

Sayfa 517/637 İlkİlk ... 17417467507515516517518519527567617 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •