Sayfa 518/1011 İlkİlk ... 18418468508516517518519520528568618 ... SonSon
Arama sonucu : 8084 madde; 4,137 - 4,144 arası.

Konu: Viop XLVI

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    13,443
    AKVARYUMA konulan cam levha deneyi gibi...

Bir gün endeks -%5 düşecek...Tamam alım fırsatı,nasılsa zirve tazeleyecek, diyeceğiz...düştükçe alacağız....ve o gün -%10 ile

kapanacak...yine alım yapacağız...ve ertesi gün -%5 ile acacak ve..artık uzun vadeciyiz,diyeceğiz...ama ...

derken bir daha düşecek..strest artacak ve dipten satınca endeks yükselecek.

2.  Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    Bu arada burada gördüğüm iyi trader Bigshort dayudur....Diğer oyuncular burada çoğunluğu kaçak güreşiyor.....elini söylediğinde zarar ettim diyor ve bir daha elini yazamıyor....halbuki burası iki yönlüdür.....her ikj yönde aktif ve dikkatli olacağın bir yer....Hatta burayı takip edip işlem yapmayan bir sürü arkadaş var.....VİOP gerçekten stresli bir arena....herkes burada işlem yapaması söz konusu değil.....
    Big istisna.

Ben yön yazınca

1. Konsantre bozuluyor

2. O yöne sartlaniyorum bazen yazdığın için terse dönemediğimi farkettim

Onun dışında bir şikayetim yok aslında. Yani yazsam da yazmasam da terste kalıyorum hani yazdım terse kaldım diyemem.

Ama hele bu sığ piyasada yazmayı düşünmüyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    13,443
    bigshort kanımca her kademeye 2-3 kontrat yazıyor. ondan rahat.her kademeye 10 kontrat yazan ve totalde 60-70 kontrata çıkan babayiğit varsa,buyursun yazsın.

Ama işlem saati-kontrat adedini de ekrana versin...Helal diyelim,başganım diyelim..

4. Arkadeşler ben vobcunun yazışından tavrından pozisyonunu anlarım

Hele abka dayucuğun uzmanlık alanımdır

Abka pozda değil şuan adım gibi eminim

Abka hani şu sert düşüş olmuştuya o zaman gırtlak malda idi ondada zararına kapattı

Abka pozda olsa sessiz olurdu abka longtan ziyade shorta yatkındır abkanın pozu şuan flattır ha gün içi belki açıyorsa açar ama geceye long girmez kesinlikle ben abka dayumun yazışından duruşundan anlarım elini

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    13,443
    Bu yabancı fonlara biri söylesin: BIST100 DE SHORT, ABD PİYASALARINDA LONG... bu fırsat kaçmaz...

yahu kardeşim 4 ayda dolar bazlı %100 den fazla kazandınız...Bunu siz ABD de 10 yılda kazanamazsınız....

dolarda sabit zaten..sat hisseyi al doları...ne ala memleket.

temmuzda sp500 4300 dü...şimdi 3.800

bıst100 o zaman 1.35 dolardı..şimdi 2.90 a yakın..

6. Abka buradan long olsun ve geceye long girsin

Uyuyamaz Nokta !!!!!!

Ha bu yazımdan bu piyasa yükselemez anlamı çıkmasın abkayı bilirim sitilini bilirim

Abka dayucuğum shortta daha rahat bekler aslında eskiden abka daha uzmandı son dönemde sürekli kavga etmekle meşgul yada kavga çıkarmak ile yada birisi terse gelsin de onla uğraşıyım demekle

Özü iyi insandır ama ben geçende dedim vob abkaya göre bir yer değil abka zengin olamaz burada

Belkide bilemiyorum abka yaşlandığı İçin böyle oldu

Abkanın biraz kaldıraçlı piyasaya ara vermesi gerektiğini düşünüyorum

Alıntı Originally Posted by thebigshort Yazıyı Oku
    Arkadeşler ben vobcunun yazışından tavrından pozisyonunu anlarım

Hele abka dayucuğun uzmanlık alanımdır

Abka pozda değil şuan adım gibi eminim

Abka hani şu sert düşüş olmuştuya o zaman gırtlak malda idi ondada zararına kapattı

Abka pozda olsa sessiz olurdu abka longtan ziyade shorta yatkındır abkanın pozu şuan flattır ha gün içi belki açıyorsa açar ama geceye long girmez kesinlikle ben abka dayumun yazışından duruşundan anlarım elini
    Endeks tahmin bölümünde ....yarın endeks tahmini yapanların büyük çoğunluğu agresif sert yükseliş bekliyor dayucum......

ABD endeklri düştükçe ....akşam seansı düşmeyecem diyor ama kaçarı yok.....

Sayfa 518/1011 İlkİlk ... 18418468508516517518519520528568618 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •