Sayfa 518/613 İlkİlk ... 18418468508516517518519520528568 ... SonSon
Arama sonucu : 4904 madde; 4,137 - 4,144 arası.

Konu: PGSUS - Pegasus

PGSUS bu işlemler iptal,

2.  Alıntı Originally Posted by zaycek Yazıyı Oku
    Limit nedir bu hatada acaba?
    1 lot alanda yanlış yaptım diyebilir mi?
    Teknik olarak dersiniz.
    Ama siz bir kücük yatirimcisiniz ve yanlislikla 10000 lotluk islem bile yapsaniz sizi kimse dikkate almaz.
    Cunku siz bir nemalanma kurumu degilsiniz...

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

PGSUS bu işlemler iptal,

14:00 14:15 açılış seansı 14 : 20 de sürekli işlem başlayacak mış
    DUYGULARLA OYNAMAK KÖTÜDÜR.
    Mesleğine ya aşık olacaksın yada muhtaç

5. yanlış işlemi yapan Tacirler işlemin sorumluluğu Tacirlerde zarar varsa bunu Tacirler menkul un karşılaması lazım ama burası Türkiye gidiyor İMKB yönetimine bütün işlemleri iptal ettiriyor yuh artık

6. MADDE 33 – (1) Aşağıdaki şartların varlığı hâlinde, işleme taraf olan işlem yapma yetkisi verilenlerden en az birinin başvurusu üzerine veya re’sen, bekleyen emirlerin veya gerçekleşen işlemlerin tamamı veya bir kısmı Borsa tarafından iptal edilebilir.

a) Bilgisayar sistemlerinden kaynaklanan hatalar.

b) İşlem yapma yetkisi verilenlerden en az biri veya Borsa personeli tarafından alım satım sistemlerine iletilen hatalı emir veya emirler sonucunda gerçekleşen işlemler.

c) İşlem yapma yetkisi verilenlerin ve/veya işlem gören yatırım araçlarının işlemlerini durduracak diğer maddi unsurlar.

(2) İptal işlemi, seansın tamamına veya bir bölümüne ilişkin olarak gerçekleştirilebilir. Emir gönderen taraflar ve/veya işlem gören yatırım araçları bazında emir veya işlem iptali gerçekleştirilebilir.

(3) İptal kararı; birinci fıkranın (a) ve (c) bentlerindeki şartların varlığı hâlinde Genel Müdür veya görevlendirilen Genel Müdür Yardımcıları; (b) bendindeki şartın varlığı hâlinde ise Genel Müdür, görevlendirilen Genel Müdür Yardımcıları veya ilgili Piyasa Müdürü tarafından alınabilir.

(4) İptal kararları, aynı gün KAP’ta ilan edilir.

(5) Borsa bünyesindeki piyasalarda, pazarlarda, platformlarda ve sistemlerde sermaye piyasası araçlarının ihracına yönelik olarak birincil piyasada girilen emirler veya gerçekleşen işlemler için Yönetim Kurulu tarafından ilave iptal kuralları belirlenebilir.

İşlemin yanlışlığı nedir acaba misal ben geçen gün örnek 200 Lot x hisse al demiştim işlemi yapacak olan paramın hepsine alıyordu az kala işlemi onaylarken yanlış ortaya çıktı müdahale ettim yanlışlık olmadı buda öyle bişey mi acaba not keşkede alsaymis yatırım tavsiyesi değildir stop
    DUYGULARLA OYNAMAK KÖTÜDÜR.
    Mesleğine ya aşık olacaksın yada muhtaç

Helal olsun Tacirlere imkb yi parmağında oynatıyor. İstanbul finans merkezi olacak dimi? Olur da nasıl olur? Tacirler 10 gün işlem yasağı cezası versinler ne güzel olur

Sayfa 518/613 İlkİlk ... 18418468508516517518519520528568 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •