Sayfa 518/631 İlkİlk ... 18418468508516517518519520528568618 ... SonSon
Arama sonucu : 5047 madde; 4,137 - 4,144 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

Otekilerde ugrasan Is Bankasindaki degildir.

2. Artık borsanın getiri açısından bir cazibesi kalmadı. Para piyasası fonları bile yıllık bileşik bazda %50 ye yakın net faiz getiriyor. Hisseler ve dolayısıyla borsada işlem gören şirketlerin değerleri genel olarak pahalı, ucuz görünenlerde de risk unsuru ön planda. Çin'in görünümünün Moody's tarafından negatife indirilmesi küresel açıdan olumsuz.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. İlle de hisse, ölümüne hisse diyorsanız size diyecek lafım yok. Donsuz kalırım ama hissesiz kalmam diyenler zaten farklı kategoride. Bankalar için en büyük risk NPL'ler yani batık/takipteki krediler. Bu rakamın gerçekte kaç olduğunu bilmiyoruz. Sadece resmi rakamlara bakıp oh ne ala diyoruz ama ben işkilleniyorum. İtalya'da 2015 civarında ortaya çıkan bankacılık krizinde batık krediler resmi olarak %10 gibiydi ama gerçek rakamın %30 a yakın olduğu daha sonra belli oldu. Tamam burası Türkiye İtalya değil, lakin temkinli olmakta fayda var. Risksiz likit fonlar yılda net bileşik %50 ye yakın getiri sağlarken ciddi risk unsurları barındıran hisse senetlerinden bunun üzerinde bir getiri beklemek bana göre hiç mantıklı değil.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4. TH madem öyle yazdığının gereğini yap kaldıraçlı short yap.Yapamıyorsan bu yazıları burada yazma.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

5. Ben kaldıraç kullanmıyorum. Güniçi pek çok pozisyon açar kaparım, her 2 yöne de takılırım tabii içinde bulunulan trende ağırlık vererek. Özetle sem, benim için hissenin nereye gittiği mühim değil, yeter ki pozisyon açtığım yönde gitsin.

6. Anlayamadığım bir şey var. Enflasyon muhasebesi bankalar için olumsuz iken piyasa bunu nasıl olumlu algıladı, bunu anlayamadım. Tabii piyasa her zaman haklıdır, asla piyasa ile tartışamayız, onun aksine gidemeyiz. Her zaman piyasa ile harmoni içinde olmamız gerekiyor, piyasayla hemfikir olup olmamamız hiç önemli değil.

7. Bu tarz işlem yaparken burada yazı yazman doğru değil. Ben bu şekilde işlem yapsam burada yazı falan yazmam. ve bu akşam bu yazılarından ya shortsun ya da aşağı düşsün pozisyonundasın. Kusurabakma bu şekilde işlem yapanlar yazmamalı.

Zaten sosyal medyada bir yazı yazsan 5 gün onun tersine işlem yapmak yasal olarak yasak.

Gerçekten bu yazıları burada yazmakta neden ısrar ediyorsun anlamıyorum.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

8. Enflasyon muhasebesi yüzünden bankalar ödemeleri gerekenden çok daha fazla vergi ödeyecekler. Gerçekte olmayan ve olması gerekenin çok üzerinde fiktif karlar açıklanacak. Böylece gerçekte ödenmesi gerekenin oldukça üzerinde bir vergi çıkacak. Aradaki fark da özkaynaklardan çıkacak ve özkaynaklar eriyecek. Hayret, piyasa bunu olumlu algıladı. Kesinlikle piyasa ile tartışmıyorum, sadece hemfikir olmadığımı vurguluyorum.

Sayfa 518/631 İlkİlk ... 18418468508516517518519520528568618 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •