Sayfa 519/1230 İlkİlk ... 194194695095175185195205215295696191019 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,145 - 4,152 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    - AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş: - "Değerli Konut Vergisi isminde yeni bir vergi ihdas edeceğiz. Kanun teklifimiz yasalaşırsa, konutunun değeri 5 milyon ile 7,5 milyon lira arasında olanlar yıllık binde 3 oranında, 7,5 milyon ile 10 milyon lira arasında olanlar binde 6 oranında, 10 milyon lira üzerinde olanlar yıllık yüzde 1 oranında Değerli Konut Vergisi verecekler"
    Değerli Konutun değerini belediye rayici ile belirlenecekse sorun yok.
    Eğer değerleme uzmanı belirleyecekse belediye rayici ile arasındaki fark ne olacak?
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

2.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    - AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş: - "Değerli Konut Vergisi isminde yeni bir vergi ihdas edeceğiz. Kanun teklifimiz yasalaşırsa, konutunun değeri 5 milyon ile 7,5 milyon lira arasında olanlar yıllık binde 3 oranında, 7,5 milyon ile 10 milyon lira arasında olanlar binde 6 oranında, 10 milyon lira üzerinde olanlar yıllık yüzde 1 oranında Değerli Konut Vergisi verecekler"
    Bugün Dünyada çıkan habere göre yazdım, https://www.dunya.com/ekonomi/iste-v...-haberi-455782.
    Nispeten makul seviyeye çekmişler.
    Saygılar.

3. Selam,
    Konaklama vergisine cok uyuz oldum. Buralarda "resort fee" diye iteliyorlar. Faturanin %10'una denk geliyor yaklasik.
    Ben bizim esnafi azicik tanidiysam bu vergi cesitli isimler altinda %30 olarak musteriye itelenecek.

Maalesef TR'de tatil yapmak iyice cazip olmaktan cikiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,161
     Alıntı Originally Posted by callandor Yazıyı Oku
    Selam,
    Konaklama vergisine cok uyuz oldum. Buralarda "resort fee" diye iteliyorlar. Faturanin %10'una denk geliyor yaklasik.
    Ben bizim esnafi azicik tanidiysam bu vergi cesitli isimler altinda %30 olarak musteriye itelenecek.

Yazlik kiralayacagiz ve elden odeme yapacagiz baska care yok...

Adami zorla kayit disina itiyollar

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5.  Alıntı Originally Posted by callandor Yazıyı Oku
    Selam,

bence DUBAİ'den gördüler, %23 civarı vergi alıyor dubai

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yazlik kiralayacagiz ve elden odeme yapacagiz baska care yok...

Adami zorla kayit disina itiyollar

Syg,
    İtalyada city tax var ama bunun bir mantığı var. Adam şehirde ekstra kaynak tüketiyorsun diyor. Vergi belediyeye gidiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

7.  Alıntı Originally Posted by kuzey Yazıyı Oku
    Algo/Robot olayına yavaş yavaş girmek gerektiğini ben de düşünüyorum. Ancak şu aşamada bireysel yatırımcı için çok uygun değil. Backtest ler için bireysellerin tüm dataya erişebilmesi, haber taraması (Bloomberg, Reuters abonelik/Access) yapabilmesi ve buna göre anahtar kelimelerle işleme geçebilmesi çok zor. Yani sadece teknik indikatörlerle de olacak iş değil. Micro/nano sn mertebe kazançları için co-locate server kiralayan ve bunun için sırada bekleyen büyük yatırımcılar var. Ayrıca, bildiğim kadarıyla robotların çok büyük bir yüzdesi de gün içi işlemler yapıp kapanışı tamamen boşa çıkarak bitirmeleri, vade kısanın da kısası...

Bol kazançlar.

Yatırım tavsiyesi değildir, olamaz.
    Biz arkadaşla mayıs ayından beri uğraşıp işe yarar birşeyler yazdık tradingviewde
    Endeks kontratında işlem yaparak test ediyoruz. Piyasa koşullarına göre 3tane kod geliştirdik. Mesela Yatay piyasa da şort kalsın gibi. Arabalardaki sürüş dinamiği gibi düşünebilirsin..

Otamatik yapmak için matriks ile konuştuk ama istediğimiz çözümü sunamadılar.
    Tradingviewde TR den işlem yapan aracı kurumda yok. Ayda 3-4 defa sinyal verdiği için manual takip edebiliyoruz..mikro vs işlerle uğraşmıyoruz.

YTD.

Forumda sanki biri klimasan demişti. Tebrik ediyorum kendisini

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 519/1230 İlkİlk ... 194194695095175185195205215295696191019 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz