Sayfa 52/1001 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon
Arama sonucu : 8005 madde; 409 - 416 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Çin'de kongre sonrası beklenen sıkıntılar başladı..devam ederse globalde bir takım riskleride beraberinde getirir diye düşünüyorum..Çünki Çin küçülürse herkes küçülür..

China Bond Selloff Spreads to Stocks as Deleveraging Risks Mount

https://www.bloomberg.com/news/artic...loff-continues

Daha detaylı bilgileri bu ayın 13 ile 17'sinde yazmıştım:

Siz bakmayın ülkelerin, IMF'in felan büyüyoruz laflarına..en basit 9-10 senedir görüyoruz ne olduğunu..büyüme olsa enflasyon yok, enflasyon olsa büyüme yok..

Global'de özellikle gelişmişler için yeterli oranda büyüyebilmek artık ham hayaldir, bence..Çünkü çoğu ülkede sağlanan büyüme anca borç ödemelerine yetmektedir şu sıra..QE'ler yeterli seviyenin altına düştüğünde pek çokları için, takke düşer kel görünür..EM'ler başta..

Tarihin en büyük balonlarından biri Çin gözüküyor..1-2 sene önce yönetim ıslah etme çalışmaları için bir takım tedbirler almaya kalktı..ancak hayvan terli, yemedi ve Kongre önü bu tür işleri epeydir askıya aldılar..Bu ay Çin'de kongre bittikten sonra ıslah etme çalışmaları başlayabilir..anladığım, zaten başlamak zorunda..aksi takdirde ileride daha büyük şoklarla karşılaşmaları çok mümkün..

Dolayısıyla..Çin kongre sonrası böyle bir faaliyet içine girerse, hem Çin'de, hemde globalde bir takım dengesizlikler ortaya çıkması kaçınılmaz olur..en başta ise Çin küçülmeye başlar..bu ise hammadde fiyatlarını geri çekeceği gibi, dünya büyümesini de olumsuz etkiler..

Çin'de kıpraşmalar başladı..Çin borsası azda olsa iki gündür düşüyor..Çin 10 yıllıkları son 3 yılın en yükseğine çıktı..Yuan ise dolar karşısında %0.5 değer kaybetti.

Özellikle orta vadede düşüşlerin devam edeceğini düşünüyorum..Çünki Çin'in durumu pek sürdürülemez gibi..aşağıda görüldüğü gibi borçlar artarken büyüme düşüyor..normalde tam tersi olması gerekirdi..ancak Çin artık doyum noktasına geldi..pek çok batı ülkesinde olduğu gibi, hatta çok daha fazlası..

........................

Çin MB başkanı bu hafta şirketler kesiminin kaldıraçlarının çok yüksek olduğunu söyledi..Kongre'den sonra el atmaları muhtemeldir..yada bir süre sonra duvara toslarlar ayrı konu..

Sonuç olarak Kongre'den sonra bu konulara el atarlarsa Çin'in büyümesi düşer..buda Çin ekonomisinin geldiği nokta itibarı ile globalde diğer ülkelerin büyümelerini aşağı çeker..en azından commodity'ler vasıtasıyla..

Hele birde zorunlu devala gitmek zorunda kalırsa ortalık iyice karışır..2015'deki son Çin devalinde Dow çok ciddi düşmüştü..varın EM'leri siz düşünün..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    "Bu konuşmadan birkaç gün sonra Washington'u takip etmek için Amerika'ya gittim.

Gittiğim günden beri eğer yazılarımı da okuduysanız Washington'dan Türkiye'ye yönelik tek bir olumlu yaklaşım olmadığını görürsünüz. Türkiye'den gelen tepkiler de aynı düzeyde veya daha sert oluyor."

http://www.haberturk.com/yazarlar/se...-ile-iliskiler

Nereden nereye savruluyor bu yönetim anlamak mümkün değil...

Erdoğan zamanında senede (tahsildeki çocukları ziyaret de sözkonusu idi o zamanlar tabi) 20 defa ABD ziyareti yapılırdı.

Kolay değil, Yahudi lobilerinden kahramanlık madalyalarını aldığı, kendisinin de kabul ettiği gibi BOP eşbakanı olduğu zamanlardı o zamanlar...

ABD muhibbi Serdar Turgut'u üzüyor ABD ile olan ilişkilerimizin geldiği nokta.

Dert değil.

Buna da uygun bir slogan bulup kahramanlık menkıbesi yaratılabilir...

1,1608 0,0000 0,00%
    Gün Aralığı: 1,1594 - 1,1642
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

USD/TRY 3,7751 Güçlü Al
    EUR/TRY 4,3830 Güçlü Sat
    EUR/USD 1,1606 Güçlü Sat
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    USD/TRY 3,7751 Güçlü Al
    EUR/TRY 4,3830 Güçlü Sat
    EUR/USD 1,1606 Güçlü Sat
    rallici başkan,

bu sene 5,69 mu yoksa 6,69 mu?

6. 15 m
    Geçmişi oku geleceğe yön ver.Yazdıklarım yatırım ve siyasi tavsiye değildir.
    Var mısın ki yok olmaktan korkuyorsun demiş bilge bir adam.

7. Geçmişi oku geleceğe yön ver.Yazdıklarım yatırım ve siyasi tavsiye değildir.
    Var mısın ki yok olmaktan korkuyorsun demiş bilge bir adam.

Sayfa 52/1001 İlkİlk ... 242505152535462102152552 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •