Sayfa 520/1230 İlkİlk ... 204204705105185195205215225305706201020 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 4,153 - 4,160 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Forumda sanki biri klimasan demişti. Tebrik ediyorum kendisini

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Acaba kimdi

2. Heh heh bu sefer bendim tebrikler yolu uzun onun...
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Acaba kimdi

3.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Heh heh bu sefer bendim tebrikler yolu uzun onun...
    Nosfecagri sen 2 aydır topluyorsun klimasanı. Cautionary de bildiğim kadarıyla 6 aydır listesinde..

4. Pegasus da üstad ile benzer düşünsek de almamıştım bunda ise yine benzer düşünüyorduk ama aldım ona istinaden öyle yazdım ben dediginiz gibi 6 7 aydır takip ediyorum 2 aydır da topluyorum klmsn maliyetim 10.6 oldu alışlarım da bitti, Ykb poz. Larımı bana göre güzel yerden kapatıp komple buna devrildim elimde çok az kaldı Ykb... azar azar da arsan ve konfrt sattım... onlarda beklentim devam aslında Ykb de vermeye kıyamıyordum ben verdim düştü inanın param yok diye çok üzüldüm o da çok potansiyelli haksız yere buralarda olan bir hisse kesinlikle... komple borsada olunca poz değiştirmek de kağıt almak da zor oluyor bunu da not ettim 105 ve üstünde biraz hafifleyeyim en az %40 nakit fonda kalayım istiyorum o kadar ucuz geliyor ki 95 altında her şey sürekli hisse alıyorum kredi çekmeyi ciddi ciddi düşündüm, ülke bu kadar riskli olmasa çekerdim kesinlikle. Öyle yani bu ülkede bu ortamda %100 hissede olan manyak var mı derlerse beni gösterebilirsiniz altın filan da vardı komple sattım
     Alıntı Originally Posted by cenkbjk Yazıyı Oku
    Nosfecagri sen 2 aydır topluyorsun klimasanı. Cautionary de bildiğim kadarıyla 6 aydır listesinde..

5.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Pegasus da üstad ile benzer düşünsek de almamıştım bunda ise yine benzer düşünüyorduk ama aldım ona istinaden öyle yazdım ben dediginiz gibi 6 7 aydır takip ediyorum 2 aydır da topluyorum klmsn maliyetim 10.6 oldu alışlarım da bitti, Ykb poz. Larımı bana göre güzel yerden kapatıp komple buna devrildim elimde çok az kaldı Ykb... azar azar da arsan ve konfrt sattım... onlarda beklentim devam aslında Ykb de vermeye kıyamıyordum ben verdim düştü inanın param yok diye çok üzüldüm o da çok potansiyelli haksız yere buralarda olan bir hisse kesinlikle... komple borsada olunca poz değiştirmek de kağıt almak da zor oluyor bunu da not ettim 105 ve üstünde biraz hafifleyeyim en az %40 nakit fonda kalayım istiyorum o kadar ucuz geliyor ki 95 altında her şey sürekli hisse alıyorum kredi çekmeyi ciddi ciddi düşündüm, ülke bu kadar riskli olmasa çekerdim kesinlikle. Öyle yani bu ülkede bu ortamda %100 hissede olan manyak var mı derlerse beni gösterebilirsiniz altın filan da vardı komple sattım
    Çok aç gözlü gördüm seni

Bu hafta itibariyle, yılbaşından bu yana endeksi %35 yenmişim...geçen yolda çok iyiydi, ama bu sene inanılmaz gidiyor...maşallah diyim...üstelik borsaya ayırdığım tüm portföy üzerinden hesap yapıyorum.

Ama bu böyle devam e-de-mez,,,yoksa ne var ne yok sat, borsaya yatır...ilaki geride kaldığımız dönemler olacak,,bu nedenle sakin kalıp, aç gözlülük yapmamak lazım.

Total portföyümün %60 ının altında olması inanılmaz güven veriyor..borsa düşüyor, dolar çıkıyor,..moralim bozulacakken, altın hesabıma bakıyorum...moralim düzeliyor...yani portföyün bu şekilde çeşitlenmiş olması, savrulmaları ve hata yapmayı önlüyor.

Ha, sene sonuna kadar özellikle 106 geçilirse, 120 bin bekliyor muyum? Evet...ama ben diyorum ki, fazla stresle ve risk alarak ayda %10 kazanacağıma...daha az riskle ve stresle %5 kazanıyım...ama süreklilik olsun, yoyo gibi radikal dalgalanma olmasın.

6. Son söz...borsada, özellikle kısa dönemde yüksek getiriler elde edilince...bir kısım parayı borsa dışına çıkarmak iyi olabilir...bunu göreceli büyük portföyü olanlar İçin özellikle söylüyorum.

@nofsecagri artık al şu evi

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Çok aç gözlü gördüm seni

Bu hafta itibariyle, yılbaşından bu yana endeksi %35 yenmişim...geçen yolda çok iyiydi, ama bu sene inanılmaz gidiyor...maşallah diyim...üstelik borsaya ayırdığım tüm portföy üzerinden hesap yapıyorum.

Ama bu böyle devam e-de-mez,,,yoksa ne var ne yok sat, borsaya yatır...ilaki geride kaldığımız dönemler olacak,,bu nedenle sakin kalıp, aç gözlülük yapmamak lazım.

Total portföyümün %60 ının altında olması inanılmaz güven veriyor..borsa düşüyor, dolar çıkıyor,..moralim bozulacakken, altın hesabıma bakıyorum...moralim düzeliyor...yani portföyün bu şekilde çeşitlenmiş olması, savrulmaları ve hata yapmayı önlüyor.

Ha, sene sonuna kadar özellikle 106 geçilirse, 120 bin bekliyor muyum? Evet...ama ben diyorum ki, fazla stresle ve risk alarak ayda %10 kazanacağıma...daha az riskle ve stresle %5 kazanıyım...ama süreklilik olsun, yoyo gibi radikal dalgalanma olmasın.
    Yaşlarımız, amaçlarımız, beklentilerimiz farklı abi. Benimkisi tek ihtimali olan insanların hikayesi, sense çoktan ununu elemis eleği asmak üzere elinde tutuyorsun. Benim şu an %150 dahi borsada olmam çok anlamsız değil çünkü zaten para kazanmaya yeni başladım elimdeki birikim bence eh işte, hepsini batırsam tabi yıkım olur ama düşük getiriye razı olup 10 sene sonra (şimdi KAREL ve TKFEN için dediğim gibi) keşke demekten yeğdir, pilavdan dönenin kaşığı kırılsın diyorum. Zaten ya erken emekli olursun ya da 65 - 70 e kadar sürünürsün erken emekliliği beceremiyorsam elimde fazladan biraz birikim olmuş olmamış çok da önemi yok diye düşünüyorum naçizane...

8. Değerli forum,

Orta düzeyde riski hazmedebilecek biri hisse portföyünün karşısına yüzde kaç altın koymalı?

Gram altının yanına altın fonu da eklenmeli mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 520/1230 İlkİlk ... 204204705105185195205215225305706201020 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •