Sayfa 521/680 İlkİlk ... 21421471511519520521522523531571621 ... SonSon
Arama sonucu : 5437 madde; 4,161 - 4,168 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. İşyatırımın alfa raporuna bakıyorum
    Poly metalde yükselme potansiyeli %798
    Tabiki yeni duruma göre hedef fiyat vermemişler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

2. Yurtdışı hisse al sat vergi beyan edeceğim ancak türkçem yetmedi arkadaşlar.

Mükellefe İradı Sağlayanın Adı, Soyadı veya Unvanı (*) : heralde kendi bilgilerimizi giriyoruz.
    Mükellefe İradı Sağlayanın TC veya Vergi Kimlik No (*) :
    Gayrisafi İrat (*) elde edilen gelir demek istiyor yanlıs anlamadıysam.... burada IBKR'den çektiğim raporda Realized P/L alım satım komisyon düşmüş net kar haliyle var onu mu yazıyoruz yoksa komisyon hariç gelir mi

ytd

3. İrat "gelir" demektir. İradı sağlayan hangi şirket ise onu yazıyorsunuz. Örneğin Apple Inc. Vergi kimlik no olarak yabancı olduğu için 2222222222 gireceksiniz. Gayrisafi İrat kısmına komisyonu düştükten sonra net gelirinizi yazabilirsiniz teoride ama ileride belgesini isteyebilirler. IBKR komisyonu zaten 1-2$ bildiğim kadarıyla hiç onu bulaştırmayın derim.

Geliriniz alım satımdan kaynaklıysa hesaplarken Yİ-ÜFE endekslemesi yapmanız gerekiyor. Önceki konularda çok detaylı anlatımları var.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,131
     Alıntı Originally Posted by kerem_goksoy Yazıyı Oku
    İrat "gelir" demektir. İradı sağlayan hangi şirket ise onu yazıyorsunuz. Örneğin Apple Inc. Vergi kimlik no olarak yabancı olduğu için 2222222222 gireceksiniz. Gayrisafi İrat kısmına komisyonu düştükten sonra net gelirinizi yazabilirsiniz teoride ama ileride belgesini isteyebilirler. IBKR komisyonu zaten 1-2$ bildiğim kadarıyla hiç onu bulaştırmayın derim.

Geliriniz alım satımdan kaynaklıysa hesaplarken Yİ-ÜFE endekslemesi yapmanız gerekiyor. Önceki konularda çok detaylı anlatımları var.
    Alim zamani ile satim zamani arasindaki enf farki %10 ve uzerinde ise enf endekslemesi yapma hakkiniz var.

Bu sekilde irat ciddi bir oranda duser tabii vergi de..

Bunu atlamayin..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,131
    Zararlari da kardan mahsup edebiliyoruz ayni donemde ve ayni cins enstruman olma sarti ile...

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,131
     Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Yurtdışı hisse al sat vergi beyan edeceğim ancak türkçem yetmedi arkadaşlar.

Mükellefe İradı Sağlayanın Adı, Soyadı veya Unvanı (*) : heralde kendi bilgilerimizi giriyoruz.
    Mükellefe İradı Sağlayanın TC veya Vergi Kimlik No (*) :
    Gayrisafi İrat (*) elde edilen gelir demek istiyor yanlıs anlamadıysam.... burada IBKR'den çektiğim raporda Realized P/L alım satım komisyon düşmüş net kar haliyle var onu mu yazıyoruz yoksa komisyon hariç gelir mi

ytd
    Indirilecek giderler kutusuna komisyon ve varsa saklama masraflarini yazabiliyoruz..

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,131
    Yatirimda temel ilke herkesin gece rahat uyayablldigi enstrumana yatirim yapmasidir..

Syg,

8. Bu vergi olayı otomatik bir yazilimla sistemden yapilsa keske o kadar cok hesap kitap yapma baslik kafa karistiriyor

Sayfa 521/680 İlkİlk ... 21421471511519520521522523531571621 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •