Sayfa 522/550 İlkİlk ... 22422472512520521522523524532 ... SonSon
Arama sonucu : 4399 madde; 4,169 - 4,176 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1.  Alıntı Originally Posted by deva-i dert Yazıyı Oku
    Son bilançodaki Duran Varlıklar/Özkaynaklar dengesine bakarsanız Net Parasal Pozisyon Zararı yazma ihtimali çok yüksek. Bilançonun pasif tarafındaki parasal olmayan varlıklar aktif taraftaki parasal olmayan varlıklardan, Stokları dahil etmeden değerlendirirsek, daha yüksek. Aktiflerdeki Stoklar kısmı işi dengeleyebilir gözükse de Stokların EM'ye göre yaşlandırılması bilançoya giriş tarihleri Duran Varlıklar kadar eski olmayacağı için daha az etki yapıyor. Yüzde yüz kesin tahmin yapmak her bir varlık kaleminin bilançoya ne zaman dahil edildiğini bilemediğimiz için çok zor. Ancak yazdığım senaryonun gerçekleşme ihtimali daha yüksek görünüyor şahsen. Brüt Kâr kısmını da olumsuz etkileyecek olan EM sebebiyle Duran Varlık değerleri artacağı için bunların amortisman maliyetlerinin de yükselecek olması. Tahminim Brüt Kâr Marjı EM sebebiyle hatırı sayılır şekilde daralabilir. Bunu amortisman maliyetlerini bir çok şirketin Satışların Maliyeti kısmına yansıtması nedeniyle söylüyorum. Yok eğer Satışların Maliyeti yerine Operasyonel Maliyetler olarak düşerlerse, bu sefer Brüt Kâr Marjı yerine EFK Marjı daralır, ama sonuçta hangisine uygularsan uygula EFK Marjı nihayetinde daralacaktır. Bir kademe önce olması ya da aynı kademede olması sonucu değiştirmez. Ayrıca Net Parasal Parasal Pozisyon Zararının oluşacak Esas Faaliyet Kârının ne kadarını uçuracağı da muamma. Net Kâr bağlamında beklentileri çok iyimser tutmamak gerekebilir. Şimdiye kadar açıklanan bilançolarda benzer durumlarda genelde bu senaryo işlediği için böyle yorumluyorum durumu. Kendi kişisel öngörümdür, yanılma payı her zaman mevcuttur. Benim yorumuma bakarak alım satım kararı vermemenizi rica ederim. YTD.
    Yeni bilanço sonrası için F/K tahmini yapmakta zorlanıyorum, ancak PD/DD değerinin 1.30-1.50 arası olabileceğini düşünüyorum. Burada kalsın yarın akşam karşılaştırırız. YTD.
    25

2. endeks olmuş 10k, fena tokatlandık, hisse toplu toplu ayağına specin oyuncağı olduk.

01 aralık 2022 de deva 30tl endeks 2k, şimdi endeks 10k bizimki zar zor 80 tl. böyle bir günde bile eksi olmaz bu kadar. 2021 devit 11 tl,2024 devit 65tl, 2021 deva 30tl, 2024 deva 80 tl. burada bir gariplik var.

Alıntı Originally Posted by defineci Yazıyı Oku
    endeks olmuş 10k, fena tokatlandık, hisse toplu toplu ayağına specin oyuncağı olduk.

01 aralık 2022 de deva 30tl endeks 2k, şimdi endeks 10k bizimki zar zor 80 tl. böyle bir günde bile eksi olmaz bu kadar. 2021 devit 11 tl,2024 devit 65tl, 2021 deva 30tl, 2024 deva 80 tl. burada bir gariplik var.
    Arka arkaya gerçekleştirdiğiniz uyarılar için çok teşekkürler, 79.50 tl sattım kurtuldum.

4. Cool

bence satmadınız ve sırf muhabbet dönsün diye yazdınız iyi oldu .

Alıntı Originally Posted by eva Yazıyı Oku
    Arka arkaya gerçekleştirdiğiniz uyarılar için çok teşekkürler, 79.50 tl sattım kurtuldum.

5. Bizim borsamızda tecrübe ile sabittir 100 küçük yatırımcıdan 90 nı kağıdın gitmeyeceğine düşeceğine inanmışsa kağıdın kalkma vakti yaklaşmış demektir

6. Bist100 %2.94.
    Deva %0.19.

7.  Alıntı Originally Posted by KAFASINAGÖREYAZAN Yazıyı Oku
    Bizim borsamızda tecrübe ile sabittir 100 küçük yatırımcıdan 90 nı kağıdın gitmeyeceğine düşeceğine inanmışsa kağıdın kalkma vakti yaklaşmış demektir
    Deva'da şu andaki istatistik nedir sizce sayın Kafasına Göre Yazan Adam Hocam? Var mı bir sentiment bilgisi?
    25

8. 6ay15 gün sonra bilanço gelir umudumuz var. fk 100 mü olacak aynı mı kalacak göreceğiz. geçmiş geleceğin aynası ise bakalım ne göreceğiz.

Sayfa 522/550 İlkİlk ... 22422472512520521522523524532 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •