Onemli Gunler Banner
Sayfa 522/639 İlkİlk ... 22422472512520521522523524532572622 ... SonSon
Arama sonucu : 5110 madde; 4,169 - 4,176 arası.

Konu: AKPAZ Akyürek tüketim ürünleri pazarlama dağıtım ve ticaret a.ş.

1.  Alıntı Originally Posted by muratz Yazıyı Oku
    Muğlalı bir sende birde bende mal kaldı galiba.... Ya son sahibi olacağız... Yada kurtaracagiz ....
    Bende de var iki yıldır bekliyorum beklemeye devam

2. Ben alıma başladım. Ya herro ya merro. Seddulbahir gibi olumsuz durumda kaybolmam destek atarim kagida..

3.  Alıntı Originally Posted by kocamuğlalı Yazıyı Oku
    Ben alıma başladım. Ya herro ya merro. Seddulbahir gibi olumsuz durumda kaybolmam destek atarim kagida..
    Seddulbahir totem yapıyor galiba....

4. Aşağıdaki konuyla ilgili https://beb.spk.gov.tr/ adresi üzerinden şikayetimi gönderdim. İlgilenen olursa,şikayet metnimi paylaşıyorum:

17.02.2017 tarih 2017/6 sayılı SPK Haftalık Bülteni'nde; halka açık Akyürek Pazarlama A.Ş. hakkında, bazı tedarikçileriyle ticari ilişkisinin durdurulmasına ilişkin olarak özel durum açıklaması yapılmaması nedeniyle, 78.147TL tutarında idari para ceza uygulanmasına ilişkin bilgi paylaşılmıştır. Yaptığımız pazar araştırmaları sonucunda söz konusu şirketin, tedarikçisi durumundaki Yayla Agro ile olan ticari ilişkisini durduğu anlaşılmıştır. Ne var ki yine aynı şekilde, Akyürek Pazarlama tarafından bu konuya ilişkin olarak özel durum açıklaması yapılmamıştır. Konunun değerlendirilmesi hususunu bilgilerinize arz ederiz.
    Nûn

5.  Alıntı Originally Posted by seddülbahir Yazıyı Oku
    Aşağıdaki konuyla ilgili https://beb.spk.gov.tr/ adresi üzerinden şikayetimi gönderdim. İlgilenen olursa,şikayet metnimi paylaşıyorum:

17.02.2017 tarih 2017/6 sayılı SPK Haftalık Bülteni'nde; halka açık Akyürek Pazarlama A.Ş. hakkında, bazı tedarikçileriyle ticari ilişkisinin durdurulmasına ilişkin olarak özel durum açıklaması yapılmaması nedeniyle, 78.147TL tutarında idari para ceza uygulanmasına ilişkin bilgi paylaşılmıştır. Yaptığımız pazar araştırmaları sonucunda söz konusu şirketin, tedarikçisi durumundaki Yayla Agro ile olan ticari ilişkisini durduğu anlaşılmıştır. Ne var ki yine aynı şekilde, Akyürek Pazarlama tarafından bu konuya ilişkin olarak özel durum açıklaması yapılmamıştır. Konunun değerlendirilmesi hususunu bilgilerinize arz ederiz.
    Şimdi anlaşılıyor 2 yıldır neden sürekli düştüğü. Demek ki cidden batmış bunlar..dün aldığımı bugün satayım bari..keşke daha önce haber verseydiniz bu durumu..

6.  Alıntı Originally Posted by kocamuğlalı Yazıyı Oku
    Şimdi anlaşılıyor 2 yıldır neden sürekli düştüğü. Demek ki cidden batmış bunlar..dün aldığımı bugün satayım bari..keşke daha önce haber verseydiniz bu durumu..
    %100 emin olmak zorundaydım,eğer daha önceden olsaydım;mutlaka paylaşırdım.
    Nûn

7.  Alıntı Originally Posted by seddülbahir Yazıyı Oku
    %100 emin olmak zorundaydım,eğer daha önceden olsaydım;mutlaka paylaşırdım.
    Son durum ile ilgili ne düşünüyorsunuz. Olumlu ve olumsuz senaryolar nedir.ve hangisi daha olası..

8.  Alıntı Originally Posted by kocamuğlalı Yazıyı Oku
    Son durum ile ilgili ne düşünüyorsunuz. Olumlu ve olumsuz senaryolar nedir.ve hangisi daha olası..
    Geçen seneki cironun yaklaşık yarılarındayız.Geçen sene aylıkta ortalama 8-10 yazıyor iken,bu sene 4-6 arasında yazdık.Sanıyorum aradaki fark Yayla ile birlikte bir/iki tedarikçiden kaynaklandı.

2016 satış hedefini tutturamadılar ama ben bu sene samimiyetle %120 olmasa bile %70-80 olabileceğine inanmıştım.Ne yazık ki, Eylül-Aralık arasında böyle bir ciro artışını mümkün görmüyorum.

Bunları bir kenara bırakırsak;en kritik sorunumuz banka faiz ödemeleri olacak.Burada Murat Bey'in dediği gibi alacak tahsilatlarıyla banka faiz ödemeleri senkronize giderse,korkulan olmaz.Depara kalkmayız ama batmayız da.Banka faiz ödemeleri sıkıntıya girerse;önce icra,sonra da iflas davası gündeme gelir.

TTK 376/2 kapsamına girmemek için finansman gideri yazmadılar,bunun 9 ve 12 aylıkta da devam edeceğini düşünüyorum,yine yazmayacaklar sanıyorum.Özellikle faaliyet geliri çıkardılar.Sermaye piyasası tebliğine göre son yıllık tabloda gelir çıkarsa ve diğer koşullar sağlanırsa pazar değişikliği müracaatı kabul edilebiliyor.Mevcut durumda kâr gelmez ama kâr "çıkarırlarsa",amacı belli etmiş olurlar.Tabi böyle olsa bile,aylarca beklememiz gerekebilir.Geçen sene de bu şekilde bekledik ama havamızı aldık,bu sene de aynı durumla karşılaşmayacağımızın garantisi yok maalesef.

Proje sonuçlanırsa,para geri gelirse,tahsilat yapılırsa,faiz-ödemeleri aksamazsa,pazar değişikliği olursa gibi varsayımlar üzerine,"acaba mı?" diyoruz.Diğer yandan mali veriler de ortada.

Elimde hisse olmasaydı bu riski almazdım.Elimde hisse var ve satma isteğim yok,satmak istesem bile hacim yok."Tut" tercihimi koruyorum ama hissem olmasaydı,geçen sene ki acı tecrübelerin üstüne;asla almazdım.Mecburen buradayım,mecburen beklemeye devam ediyorum.
    Nûn

Sayfa 522/639 İlkİlk ... 22422472512520521522523524532572622 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •