Sayfa 522/1024 İlkİlk ... 224224725125205215225235245325726221022 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 4,169 - 4,176 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. Halen %15 alan yok mu ?

Mevduat faizlerini neredeyse %15 seviyelerine yaklaştıran majör neden , bankaların KGF aracılığı ile kredi verme iştahları.

Mevduat arzında tasarruf eksikliğimizden dolayı sıkıntı var. Hükümetin KGF aracılığı ile kredi verme hedefine hala varılmadı.

Kredi/mevduat oranları bankalarda rekor seviyelere geldi. Ülkemizde kredilerin geri ödemelerinin önemli kısmı, kredilerin yeni kredilerle kapatılması yani ötelenmesi. Esas büyük problemler , özellikle bu KGF kredilerinin geri ödemelerinde , bankaların bu kredileri mevduat bulamamalarından kaynaklanacak arz eksikliğinden dolayı yenileyememelerinden doğacaktır. Umarım bu durum kaosa yol açmaz.

3. Yeni Türkiye'de ilk elden giden bankacılık olacak
    http://www.paraanaliz.com/2017/yazar...-olacak-11035/

4.  Alıntı Originally Posted by Joe Dalton Yazıyı Oku
    selka vakıftan umudun yok galiba.. temdite 13.80 falan vermeleri lazım.. benimde çarşamba günü dönüş var vakıftan..
    bakalım sana kaç verecekler..
    Umudum var.. Vakıfbank maaş bankam.. Herşey bedava... Seviyorumda. Kolay kolay vazgeçmem... Cuma ablam 260 K 13,15% aldı... Benim ki çok daha yüksek... Niyetim 13,50% ve üzeri... Bakalım pazartesi görücez...

5.  Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    Yeni Türkiye'de ilk elden giden bankacılık olacak
    http://www.paraanaliz.com/2017/yazar...-olacak-11035/
    Sn.Memorex bana 3 gün önce karşı çıkıp; ekonomi ve bankacılık üzerine benzer şeyler paylaştığımda çok ciddi bir şekilde karşı çıkmıştınız...

Burada yazılanlara katılıyorum... %15 mevduat faizi olan yerde kira, personel masrafları + kar edebilmek için en az %18 ile kredi vermek gerekir... Ekonomi duvara toslayabilir..

Önlem şart...

6.  Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    Sn.Memorex bana 3 gün önce karşı çıkıp; ekonomi ve bankacılık üzerine benzer şeyler paylaştığımda çok ciddi bir şekilde karşı çıkmıştınız...

Burada yazılanlara katılıyorum... %15 mevduat faizi olan yerde kira, personel masrafları + kar edebilmek için en az %18 ile kredi vermek gerekir... Ekonomi duvara toslayabilir..

Önlem şart...
    Bu makalede anlatılan ile sizin yazdıklarınızı nasıl örtüştürdünüz anlayamadım.

7. Örtüştüremeyecek ne var?

FÖŞ bankacılık mefta olmak üzere demiş,
    Sn. selka da bankalara dikkat demiş. Özellikle ufaklıklara. Sonra da bugüne kadar mefta olanların listesini vermiş.

Ortak nokta açık değil mi?

Sayfa 522/1024 İlkİlk ... 224224725125205215225235245325726221022 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •