Sayfa 523/1002 İlkİlk ... 23423473513521522523524525533573623 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,177 - 4,184 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1.  Alıntı Originally Posted by Nida Yazıyı Oku
    Ata Portföy'ü aradım ve "15/08/2022 itibarı ile halen neden Portföy Dağılım Raporlarınızı yayınlamadınız?" diye sordum. Unutmuşlar !! 2 saat içinde yayınlanır dediler. Allah'tan fonları iyi getiriyor, kızamıyorum.
    Elemanları her gün twiterda Ereğli şarkısı söyleyeceklerine biraz işine baksınlar

2. toplam fon takas istatistikleri gerçekten ilginç

2019 yılında toplam takas dolar bazında sadece 2,190 milyon dolar iken
    2020 yılında 277 milyon dolara fırlıyor , bu kadar fark emeklilik fonlarıyla mı ilgili acaba
    sonra düşmeye başlıyor

2021 yılı 251 milyon dolar

2022 208 milyon dolar

3. Pamuk hariç emtiaların alayına çakıyorlar , en fazla da petrol ve Nikele

AES e takviye zamanı gelmiş

4. Alacak fon bulamıyorum.
    Ya döviz ya bist dayanaklılardan alacağım
    Ama,
    Bist biraz şişti, 3000'i görecek ama artık geri gitmeye bahane arar gibi duruyor, o yüzden bist ağırlıklıları bir süreliğine erteleyeyim diyorum.
    Döviz ağırlıklı olanlardan ise doları alıp %5 ten faize koymakla,
    Makasa, vergiye takılmadan FPE,IPV,TDG gibi fonları almak arasında gidip geliyorum.Bunların da T3'leri kötü.

Makası düşük bir bankadan direkt döviz alıp faize koymaya daha yakınım
    Bakalım ne olacak.

Varmı bu durumda olup bekleyenler.

Haa birde KKM var tabi, ama onunda %5'lik dolar faizi karşısında cazibesi kalmadı.

Döviz ağırlıklı ne tür bir yatırımı tercih edersiniz.

%10 KKM yapip , geri kalana yuksek doviz faizi olan yatirim

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Alacak fon bulamıyorum.
    Ya döviz ya bist dayanaklılardan alacağım
    Ama,
    Bist biraz şişti, 3000'i görecek ama artık geri gitmeye bahane arar gibi duruyor, o yüzden bist ağırlıklıları bir süreliğine erteleyeyim diyorum.
    Döviz ağırlıklı olanlardan ise doları alıp %5 ten faize koymakla,
    Makasa, vergiye takılmadan FPE,IPV,TDG gibi fonları almak arasında gidip geliyorum.Bunların da T3'leri kötü.

Makası düşük bir bankadan direkt döviz alıp faize koymaya daha yakınım
    Bakalım ne olacak.

Varmı bu durumda olup bekleyenler.

Haa birde KKM var tabi, ama onunda %5'lik dolar faizi karşısında cazibesi kalmadı.

Döviz ağırlıklı ne tür bir yatırımı tercih edersiniz.
    Uzun zamandır aynı durumdayım, %20 hisse yoğun ve hisse, %20 dövize bağlı, %20 değişken, %10 yabancı, %10 emtia fonları var, geri kalan %20 de nkolay ve ppf fon.
    Hangi tarafın ağırlığını arttırayım, hangilerini azaltayım, boştaki parayla ne alayım bir türlü karar veremiyorum.
    Bir yandan da kiradaki evi satmayı düşünüyorum ama oradan gelecek parayı ne yapsam diyorum.
    Dolar alıp faize koymak mı? eurobond almak mı? yoksa kkm yapmak mı? arada gidip geliyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    %10 KKM yapip , geri kalana yuksek doviz faizi olan yatirim
     Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Uzun zamandır aynı durumdayım, %20 hisse yoğun ve hisse, %20 dövize bağlı, %20 değişken, %10 yabancı, %10 emtia fonları var, geri kalan %20 de nkolay ve ppf fon.
    Hangi tarafın ağırlığını arttırayım, hangilerini azaltayım, boştaki parayla ne alayım bir türlü karar veremiyorum.
    Bir yandan da kiradaki evi satmayı düşünüyorum ama oradan gelecek parayı ne yapsam diyorum.
    Dolar alıp faize koymak mı? eurobond almak mı? yoksa kkm yapmak mı? arada gidip geliyorum.
    5,25 NKolay repo var hem de %15 stopajlı.
    Makasları da en düşük banka.

Ama durum çok sıkışırda döviz hesaplarını şu kurdan TL yaptık denir mi, pek sanam ama tek canımı sıkan bu endişe.

Eski fonlarım aynen duruyor, şunu gördüm aslında,
    hsyf fonlarımın bazısı dönem dönem %25 eksilere de düşse şu anda mevduatla falan kıyaslanamayacak derecede artıdalar.
    Sabredip durabilmek çok önemli.

Bist'te bir geri çekilme olduğu anda ne var ne yok hsyf'lere çevireceğim fonları.Uzun vade de kaybettirmeyeceğini bizzat gördüm.

8. Mayıs 2020'de parça parça THY alacağım demiştim.
    Aldım da 10,5TL idi.
    Kısa süre sonra %20 karı görünce sattım.
    Uzun süre oyalandı hisse
    Ama bugün 64 TL.
    2 yılda %509 ediyor.
    Hiçbir gayrımenkul bu kadar getirmedi.

Sayfa 523/1002 İlkİlk ... 23423473513521522523524525533573623 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz