Sayfa 524/609 İlkİlk ... 24424474514522523524525526534574 ... SonSon
Arama sonucu : 4868 madde; 4,185 - 4,192 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

1. Cidden geçen sene 2.4 tl ile halka arz edilen fade gıda bugün 22.240 tl ile kapanış yaptı.
    Bu durumda Petun bugün sıfırdan halka arz edilseydi hangi fiyat üzerinden talep toplanırdı?
    Şirket o zaman hissesine ne kadar fiyat biçerdi acaba?

2.  Alıntı Originally Posted by grand2023 Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim üstad

Aslında ben 3-4 gün önce holdinge bir mail attım bu konuda.

Cevap vereceklerini sanmıyorum , verseler bile tatmin edici bir cevap olacağını da sanmıyorum. Bir önceki mailimde yazdığım cevaba yakın bir cevap gelir.

Ama eğer cevap verirlerse buradan yayınlarım.

Ben holdingin yada şirketlerin yatırımcı ilişkiler bölümünün bu sayfaları okuduğunu biliyorum. Patronlara söylesinler hakikaten bu kadar küçük oyunlara gerek yok. Eğer bu işin içindeyseniz bu kadar küçük hesap yapmanıza gerek yok bu işin vebalinin altından kalkamazsınız.

Eğer bu işin içinde değilseniz de o zaman bu oyunu bozun. Adamlar PETUN ve Pınar sütü neredeyse üçte bir fiyata fiyatlıyor piyasada. Kardeşim benim şirketimin değeri bu kadar düşük değil deyip piyasaya aktif girin. İlla hisse alın demiyorum ama daha aktif bilgilendirme ile tahtaya büyük fonları ve yatırımcıyı çekebilirsiniz. Eğer bu pis işin içinde değilseniz bunu yapın.

Ama eğer bu pis işin içinde iseniz ki sizden habersiz ve onaysız bu işler olmaz , o zaman size güvenip de size ortak olan aklımızı sevelim biz

3. Mayıs sonu gıda endeksi yaklaşık -%3 düşünce bizde 20500 lerden 19500 lere gerilemiştik.E bugün gıda endeksi %2 artı yazdı ama biz yerimizde saydık.
    Amaç mal toplamaksa çek kardeşim fiyatı yukarılara.Bu aralıkta bu şekilde ne elde etmeyi düşünüyorsunki bu işlem hacmi ile.
    İnsanlar değişik cidden.Madem malı geri almaya çalışıyorsun e niye sattın o zaman diye sormazlarmı?

4. Belanızı versin çocuklarımızın geleceğini böyle ********lere bıraktık adam değilsiniz lan siz

5. Her türlü risk i göze alan ky çile çeken strese giren onlar parasını yatırıp aylarca yıllarca bekleyen onlar. Sonra tahtanın başına üç tane ******** çöküyor sürekli kazanıyorlar küfürü yiyince hiç zoruna gitmeyecek. Siz hakkatten insan olamazsınız

6. Paramı kurtarincaya kadar her gün küfür devam zarar çok

7. Bir dipten dönüş sinyali var gibi. İşlem hacmi bunu teyid etmiyor ama yaklaşık 7-8 gündür 19 üstünde tutunduk . Pınar sütte daha bariz bu dipten dönüş sinyali. Orada dipten %4-5 arası bir dönüş oldu bizden daha iyi bir hacim ile. Bizde ise dipten dönüş %2 civarında.

Eğer 1-2 gün daha buralarda kalmayı becerebilirsek yukarı hareket başlayacaktır yakında diye düşünüyorum.

Maalesef borsa legal hırsızlık yapılan bir yer haline dönüştü. Modern hırsızlık yapmak isteyenler bir tahtaya üşüşüyor ve oradan milleti dolandırmaya çalışıyor. Bir tahta kapamayanlar da bunu yeni halka arzlarla yapıyor. Maalesef halka arzların bu kadar çoğalmasının da bir nedeni , borsa yoluyla vurgun yapma isteği.

Son halka arzların çoğu pahalı fiyattan halka arz edildi. Patronlar halka arz öncesi televizyonlara çıkıp jan janlı laflar ediyor , şirketleri parlatıyor sonra pazarlayıp satıyorlar. Halka arz sonrası da yalandan 1-2 güzel haber bilanço sonrası hüsran.

Borsada 1 defter değerinin altında , 10 F/K değerinin altında bir sürü şirket varken , millete yeni halka arzlarda 4-5 pd/dd , 20-30 F/K ile bir sürü şirketi kakaladılar. Bizim millet de saf , hiç bir rasyoya bakmaz yeni halka arzda 1-2 tavan yakalar mıyım diye bakıp hisse alıyor sonra elinde patlıyor. Halbuki çok daha ucuzu zaten borsada var ama bakan mı var.

8. Kardeşim biz ucuzunu aldikta ne oldu

Sayfa 524/609 İlkİlk ... 24424474514522523524525526534574 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •