Onemli Gunler Banner
Sayfa 524/997 İlkİlk ... 24424474514522523524525526534574624 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 4,185 - 4,192 arası.

Konu: Viop XXXIII

1. Enflasyon bu kadar artmisken gıda fiyatlarındaki artış durdurulamıyorken. Sen hala vatandaşa %19 mevduat faizi verirsen ki bu bankaların çakalliklari ile bu seviyeleri görmüyor bile. Eeee adam bir çıkış yolu bulur işte bir günde doları %2 zıplativerir ki devami gelecek görünüyor. Bakalım bir sonraki ppk da ne karar alacaklar böyle giderse ya dolar yine uçacak bizimkiler bakacak yada faizi arttıracak..

2.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    failed state: işleri batırmış ülke şeklinde çevirelim..

Türkiye akape yönetiminde hızla bu yöne gidiyor yıllardır.. ekonomi, eğitim, dış politika, adalet.. her alanda..

hatta kimsenin itiraz edemeyeceği bir alan : trafik..bu konuyu bile çözememiş bir ülke.. trafik adeta kabalığın dışa yansıması.. her tür ilkellik var..yaya geçidi, normal sürüş farketmiyor.. kurallara uyulmuyor.. aksini kimse söyleyemez.. ve bu hoyratlıkla yapılıypr.. sistem bu basit kuralı bile uygulayamıyor..
    akepeli değilim ama,

sene 1979 Mecidiyeköy meydanı 10 araba arka arkaya gelse biri diğerine acımasızca korna çalıyordu,
    yapmayın bunu her işten bir akepe çıkarmayın, bunun yerine kanal istanbulu yazın orada hem fikiriz, ama trafiğide akepe çıkardı
    yada çözemedi derseniz bu olmaz,...

şöyle yapalım eğriye eğri doğruya doğru,
    burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar
    yatırım tavsiyesi değildir,...

3. burada yapılan analizler, bilgi ve paylaşımlar

4. eğri dünya ama yinede doğru

Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    akepeli değilim ama,

sene 1979 Mecidiyeköy meydanı 10 araba arka arkaya gelse biri diğerine acımasızca korna çalıyordu,
    yapmayın bunu her işten bir akepe çıkarmayın, bunun yerine kanal istanbulu yazın orada hem fikiriz, ama trafiğide akepe çıkardı

trfiği akape çıkardı demedim, çözemedi dedim..20 yılda ülke 50 yıl öncesine göre daha rafine olması gerekirdi, yani kurallara daha çok uyan vb..ama olmadı.. hatta kuralsızlık kanunsuzluk daha da arttı..

bu işin bir boyutu..

ama diğer yandan kötü şehircilik nedeniyle akp trafiği daha da kötü yaptı ve bu ekstra şehirlere toplanmış nüfus ve her yerin beton haline gelmesi trafiği arttırdı.. burası kesin..

benim bahsettiğim ise kurallar.. yani kurallara uyulmuyor trafikte..yani trafiğin artması ile trafik kurallarına uyulmaması farklı şeyler..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6.  Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
    akepeli değilim ama,

1979 da çakarlı araç terörü varmıydı

Memura Devlet lütfetmiş araba vermiş utanmadan çakar takıp emniyet şeridini kullanıyor
    Çakar takıp Arkandan sellektör yapıyor yol vermen lazım sanki çok önemli bi işi var
    Devlet parti polis bürokrasi devleti olmuş

Evet akepe bütün kötülüklerin anasıdır bu ülkede
    Alkol gibi sigara gibi bişe

Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    discretus artık bu 5 günde kafamıza edersin.
    yok mu eşin, dostun,arkadaşın.Onlari ara. Çık sokağa hava al.Arefe günü insanlarda telaş var.
    Bırak akp yi falan.Bu öfke adamı yer.

İnan üzülüyorum sana.Yalnizlik kötü.
    sahte ifadeler hemen sırıtıyor.. şaşırtcı değil.. sen kendi işine bak..gerçekler rahatsız etmesin..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

8. 1983 de memurdum maaş alıyordum,

eğri dünya yine de doğru,

5 nisan krizi, Tansu başbakan,

1000 usd alıyordum, 800 oldu,

yaşadık bunları,

sallayanlar buna dikkat edecekler ha, ona göre,

görmüşlük war çünkü

Sayfa 524/997 İlkİlk ... 24424474514522523524525526534574624 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri