Sayfa 524/1008 İlkİlk ... 24424474514522523524525526534574624 ... SonSon
Arama sonucu : 8057 madde; 4,185 - 4,192 arası.

Konu: Vıop LVI

1.  Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    evet altın s1 de sısık ama alısta- satısta sısık fıyatlayınca pek bır fark olmuyor..
    Orası öyle de, sertifikayı bistten çekiyoruz deyip tahtayı kapatırlarsa ve sanada gram altın olarak verirlerse, altının gramını epey yukardan almış olursun
    Böyle de bir riski var yani

7.202,88 Since 26 Aralık 2023

2.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Orası öyle de, sertifikayı bistten çekiyoruz deyip tahtayı kapatırlarsa ve sanada gram altın olarak verirlerse, altının gramını epey yukardan almış olursun
    Böyle de bir riski var yani
    ben altını dolar yerıne alıyorum aslında ..tl/dolar parıtesının artacagına ınanarak.. s1 almamdakı ıkıncı amac nakıte gecınceb t+2 yı beklemıyorum..anında bır nevı dolar alıyorum.. yoksa altın ıle pek ısım olmaz.benım ıcın hısse satısından gelen nakıtı dolara 3 gun sonra baglayacagıma anında baglıyorum..bir nevi guvenlı lımana park edıyorum..tabıı fiyatta uygunsa

borsada hısseyı sat 3 gun bekle bankaya gonder dolara cevır vs vs s1 tercıhım ve gmstrf tercıhım bu yuzden..hısse almak ıstedıgımde anlık pozısyonlar dogdugundada tek tusla s1 sat hısseye gır..
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,916
     Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    ben altını dolar yerıne alıyorum aslında ..tl/dolar parıtesının artacagına ınanarak.. s1 almamdakı ıkıncı amac nakıte gecınceb t+2 yı beklemıyorum..anında bır nevı dolar alıyorum.. yoksa altın ıle pek ısım olmaz.benım ıcın hısse satısından gelen nakıtı dolara 3 gun sonra baglayacagıma anında baglıyorum..bir nevi guvenlı lımana park edıyorum..tabıı fiyatta uygunsa

borsada hısseyı sat 3 gun bekle bankaya gonder dolara cevır vs vs s1 tercıhım ve gmstrf tercıhım bu yuzden
    ONS ALTININ riski olmuyor mu?

Eğer ons düşerse dolar bazlı olarak para azalıyor.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

4. s1 cok konustuk ıyı yukseldı ...........anlıkta 1980 ons
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku

borsada hısseyı sat 3 gun bekle bankaya gonder dolara cevır vs vs s1 tercıhım ve gmstrf tercıhım bu yuzden
    dolar yerine altın almak çok daha mantıklı.

ama işte ikisi de enflasyonist ülkelerde defansif araçlar.

reel olarak pek getirileri olmaz.

coin peşinde rüya görmekten iyidir. kolay gelsin.

6.  Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    altın gumus parıtesı kac gr gümüş verırsen karsılıgında kac gr altın alırsın parıte dustukce gumus degerlenır

2020 61,70 cıvarı gumus degerlı
    tarihsel olarak aslında gümüş ucuz.

bahsettiğim tarih 1500 yıllık veri

Peygamberimiz zamanındaki zekat oranlarına bakarsak 561 gram gümüşü olan veya 80,17 gram altını olanın zekat vermesi gerekiyor.

dolayısıyla İslam dinine göre altın/gümüş oranı 600lü yıllarda yaklaşık 7 imiş. şu an 82.

7.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    ONS ALTININ riski olmuyor mu?

Eğer ons düşerse dolar bazlı olarak para azalıyor.
    turkıyede pek tl bazında rısk olmuyor bence... hele hele şu konjekturde bana gore hıc rısk yok..ben uzun vadelı s1 veya gmstrf yatırımcısı degılım.benımkısı guvenlı lıman

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Az dinlenilmiş güzel hareketli bir türkü hediye ediyorum.

13 kişi dinlemiş.

https://www.youtube.com/watch?v=lHRLQwNYYsA
    Seha Okuş - Et Aldım Dirhem ilen

13 views 1 year ago

0 Comments
    14 ' den say ...

jilet ahmet sevdiğimiz bi abimizdi , by the way

kadındaki anadolu şivesi iyiymiş. dön biraz da bana bah
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Sayfa 524/1008 İlkİlk ... 24424474514522523524525526534574624 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •