Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 525/1014 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 4,193 - 4,200 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. Türkiye'de birşey satın alırken (devlet ile ilgili) , o şey için 2.ci kere ödeme yapılır .BU BİR KURAL HALİNE GELDİ.

Otoparkı olmayan binaların ruhsatı alınırken (eskiden) Belediye'ye otopark parası adı altında bir bedel ödenirdi ...

Sözüm ona; belediye, o gelen paralar ile mahalleye otopark yapacaktı !!!
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    aidat olayini bende cok dusunmustum zamaninda..
    Fakat 20 sene mecidiyekoy de yasayip 2 arac icin her ay 400 lira toplam otopark kirasi veriyordum..
    Su an 460 lira aidatim var..sitede yazin 4 tane acik kisin 1 tane olimpik boyda kapali havuz.200 m2 full donanim spor salonu,cocuk parki,2 adet numarali otopark..ozel guvenlik,sitenin kendi boyacisi,elektrikcisi,tesisatcisi vs vs..Sanirim 460 tl boyle bir hizmet almak icin cok degil su zamanda..
    Yonetimi site sakinleri yapiyor bu arada..
    Benim aidat ayda 190 TL.

120 yakit, 70 kapici odemesi.

Kapinin onunde acik otoparki bedava..

3. Sitede kapalı havuz, spor salonu büyük nimet...Fakat kimse yararlanmıyor..

Hele bizim sitede bir tenis kortu var daha içinde insan görmedim..

4.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    aidat olayini bende cok dusunmustum zamaninda..
    Fakat 20 sene mecidiyekoy de yasayip 2 arac icin her ay 400 lira toplam otopark kirasi veriyordum..
    Su an 460 lira aidatim var..sitede yazin 4 tane acik kisin 1 tane olimpik boyda kapali havuz.200 m2 full donanim spor salonu,cocuk parki,2 adet numarali otopark..ozel guvenlik,sitenin kendi boyacisi,elektrikcisi,tesisatcisi vs vs..Sanirim 460 tl boyle bir hizmet almak icin cok degil su zamanda..
    Yonetimi site sakinleri yapiyor bu arada..
    Lokasyon lokasyon lokasyon... Mecidiyeköy şehrin en merkezi yerlerinden birisi. Beylikdüzü ise daha düne kadar allahın dağı denilen, mesela benim 30 kusur senedir burada olup da daha 1 kere gitmediğim ve orada yaşayanların Istanbul'a gitmeyi şehre iniyoruz diye adlandırdığı bir yer.

5.  Alıntı Originally Posted by efet Yazıyı Oku
    Lokasyon lokasyon lokasyon... Mecidiyeköy şehrin en merkezi yerlerinden birisi. Beylikdüzü ise daha düne kadar allahın dağı denilen, mesela benim 30 kusur senedir burada olup da daha 1 kere gitmediğim ve orada yaşayanların Istanbul'a gitmeyi şehre iniyoruz diye adlandırdığı bir yer.
    Haklisin valla benim Dikmen'den 8 saat..

Yıllardır söyledik global bol para düşük faiz bizi yalancı çıkarttı. Ama Türkiye de bu sefer durumlar eskiyle kıyaslanmayacak kadar zor , oturacak evim olsun ısrarında olanlar için boylarını aşan krediye girmeyeceklerse ve iş garantilerinin olacağına inanıyorlarsa diyecek bir şeyim olmaz ama acizane tavsiyem en azından olmuş ,bitmiş ,içinde oturulacak betona para bağlasınlar. Projeden ev almak önümüzde ki yıllar için hiç olmadığı kadar riskli , AKP nin son kalesi olan betonculara ne kadar destek çıkılsada 2018 de batan betoncu çok olacak. Geçmişte dediklerimizi kaale almayıp betona para gömenler iyi yaptı , belki yine onlar haklı biz haksız çıkabiliriz o nedenle bizimkisi sadece kendi düşüncemizi paylaşmak hani akıl akıldan üstündür , beyin fırtınası baabından yoksa her koyun kendi bacağından asılır akıl vermek bize mi kalmış !...

7. Emlak fiyatları dolar bazında uzun yıllar 2012 deki seviyesini göremeyecek. hele bu zamanda krediyle bu işlere girenler acilen tımarhaneye yatırılmalıdır.

8.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    Yıllardır söyledik global bol para düşük faiz bizi yalancı çıkarttı. Ama Türkiye de bu sefer durumlar eskiyle kıyaslanmayacak kadar zor , oturacak evim olsun ısrarında olanlar için boylarını aşan krediye girmeyeceklerse ve iş garantilerinin olacağına inanıyorlarsa diyecek bir şeyim olmaz ama acizane tavsiyem en azından olmuş ,bitmiş ,içinde oturulacak betona para bağlasınlar. Projeden ev almak önümüzde ki yıllar için hiç olmadığı kadar riskli , AKP nin son kalesi olan betonculara ne kadar destek çıkılsada 2018 de batan betoncu çok olacak. Geçmişte dediklerimizi kaale almayıp betona para gömenler iyi yaptı , belki yine onlar haklı biz haksız çıkabiliriz o nedenle bizimkisi sadece kendi düşüncemizi paylaşmak hani akıl akıldan üstündür , beyin fırtınası baabından yoksa her koyun kendi bacağından asılır akıl vermek bize mi kalmış !...

Sayfa 525/1014 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •