Sayfa 525/1003 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 4,193 - 4,200 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by ege35 Yazıyı Oku
    merkez kuru zaten - 0,77 idi. Nasda q da - 1,5 civarlarında. Yabancı hisse fonları yarın eksi 2-2,5 arası yapar artık. Bu ne böyle yaww.
    aft - 2,33
    yay - 1,92
    afs - 1,41
    afa - 0,17

2. selamlar,

bildiğiniz üzere yatırımcılıkta yeniyim. fonlara uzun dönemli yatırım yapıyorum. al-satcı değilim.

takip ettiğim kadarıyla hem yurt içi-hem yurt dışı borsalarda düzeltme bekleniyor. benim gibi yatırımcılar bu duruma karşı nasıl bir pozisyon alabilir? elimde hisse yoğun fonlar bulunuyor bunun yanında altın ve mevduat sahibiyim.

bahsettiğiniz gibi gerçekleşecek bu tarz düzeltmelerde pozisyon almalımıyım? elimdeki hisse fonlarını satmalımıyım? minimum 5 sene bekleyeceğim için satmama gerek var mıdır?

pozisyon olmadığım durumda sahip olduğum fonların yok olmasını istemiyorum. fon tutarım 20Bin tl hepsi HSYFlerde bunulunuyor yerli ve yabancı.

hayırlı kazançlar
    Yazdıklarım tamamen kendi görüşümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Fonları dengesini bozan büyüklükten çok kısa sürede yüksek oranlı giriş/çıkış. Pay adedindeki volatilite denilebilir.

Galiba son zamanlarda gelen kitle sabirsiz ve sürekli bir kovalamaca halinde. Sadece kısa süreli getiriyi görünce sürü halinde oraya koşuyorlar. Ama bu şekilde fonlarin dengesini alt ust ettikleri için gidilen yerin de performansını etkiliyorlar.
    Aynen katılıyorum sn. matac. 2. büyük etkende bu dediğiniz. Fon büyüklüğüne oranla, kısa sayılabilecek periyotlarda fona yüksek oranda giriş/çıkışlar, hele de daha az derinlikli, daha az likit hisseleri taşıyan fonların dengesini bozabiliyor. Kısa dönemde de küçük-orta boy şirket hisseleri bu dönemde katlama gittikleri için, fona yeni giren paranın yönlendirileceği ucuz yada daha primlenecek hisse bulmaları zorlaşıyor kanımca.

4. Selamlar.ben borsada işlem gören GMSTR fonu ve garanti bankasının gümüş fonundanda stopaj kesilecek mi.bunlardada sat al mi yapmalıyız.tesekkür ederim.
    “Vicdan insanın içindeki tanrıdır” VICTOR HUGO

5. Ppz son 2 günün düşük getirisini bir nebze de olsa telafi etti bugün 0.047 altında olmaz umarım artık 0.048 leri görürüz.

6.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Aynen katılıyorum sn. matac. 2. büyük etkende bu dediğiniz. Fon büyüklüğüne oranla, kısa sayılabilecek periyotlarda fona yüksek oranda giriş/çıkışlar, hele de daha az derinlikli, daha az likit hisseleri taşıyan fonların dengesini bozabiliyor. Kısa dönemde de küçük-orta boy şirket hisseleri bu dönemde katlama gittikleri için, fona yeni giren paranın yönlendirileceği ucuz yada daha primlenecek hisse bulmaları zorlaşıyor kanımca.
    Malesef oyle hocam. Su an portföy dağılımına bakılınca minimum düzeyde tutmak durumunda kalan hisse senedi fonuna insanlar koşuyor. Zaten yönetici ben bir düzeltme bekliyorum alacak hisse bulamıyorum diyor eylemleriyle. Ama insanlar sadece getiriye ve geçmişe odaklı.

7.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Tam gbc deki zarar çıkmıştı ki altın gene yaptı yapacağını.
     Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    dolara göre iyi gidiyor epey. dolar normale döndüğünde başarısı daha net görülecek. Şu anda üstü kapalı sadece. İçindeki altın dışı ürünler de iyi gidiyor. Son 1 ay neredeyse fon aynı yerlerde, bu arada döviz 6-7 % geriledi. Dolar er ya da geç enflasyon ile korele olacak kadar artacak, üstü bizim ve reel. Ben son 1 aydır artırıyorum her gün ufak ufak. Şahsen benim tüm fonlarım içinde en içime sinerek tuttuğum, hiç acaba demediğim ve en eski fonlarımdan.
    Tefaşta GBC nin % 94,61 i yabancı hisse senedi olarak görünüyor. Hangi hisseleri içeriyor ve içindeki altın oranı yaklaşık ne kadar bilginiz var mı.

8.  Alıntı Originally Posted by Ege35 Yazıyı Oku
    Tefaşta GBC nin % 94,61 i yabancı hisse senedi olarak görünüyor. Hangi hisseleri içeriyor ve içindeki altın oranı yaklaşık ne kadar bilginiz var mı.
    65-70 civarında altın etf'si var. Kalanı medikal, teknoloji ve euro güven etfleri şu anda. Ancak gbc'de altının %10'a düştüğü dönemler de oldu.
    Size demiyorum ama genelde yanlış anlaşıldığı için onu da düzelteyim bu arada , gbc altın fonu değil. Genelde öyle sanılıyor. Şu anda ve hatta sık sık altın taşıyor ama doğru.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Sayfa 525/1003 İlkİlk ... 25425475515523524525526527535575625 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •