Sayfa 528/827 İlkİlk ... 28428478518526527528529530538578628 ... SonSon
Arama sonucu : 6616 madde; 4,217 - 4,224 arası.

Konu: TUKAS - Tukaş Gıda Sanayi

1.  Alıntı Originally Posted by Frqn21 Yazıyı Oku
    Aldığımız bir parçayla kaldık, iyi mi
    Al benden de o kadar . Kismet.

SM-T720 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Katkı için çok teşekkürler. Gizli hazine idi gizli hazine gün yüzüne çıkmaya başladı diye yorumluyorum. Yaptığınız temel analizi makul buluyorum. Hakkı o rakamlar lakin yolumuz yokuş ve çok dikenli gibi. Sadece sabır!

Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku
    Portföyümünden en yüksek payı alan hisse olarak Tukasa biraz ışık tutalım.

İlk çeyrek karı devam ederse:

Mevcut fabrikalarla yıllık karı = 243.756.142*4=975 milyon TL ( Satılan ürün fiyatlarının ve dövizin ilk çeyrekteki gibi olacağı varsayıldı ki mevcut durumda bu kötümser bir yaklaşım olur )

Niğde Bor da 1 ay sonra faaliyete geçecek yeni fabrikanın kapasitesi mevcut tüm fabrikaların kapasitesinin 1,67 katı olacak. Toplam kapasite 2,67 kat olacak.

Aynı karlılığın oluşacağı varsayılırsa ki normalde yeni fabrika daha teknolojik, verimli ve karlı olacaktır. Ayrıca Genel Yönetim Giderleri gibi bazı ortak sabit giderlerin ciro arttıkça birim maliyete düşen payı azalacaktır. Bu da kar marjını daha da arttırır ama bunları da yok sayalım.

975*2,67=2,603 milyar TL olacaktır önümüzdeki 1 yıllık kar.

Burada mevcut kapasite tam kullanılmamıştır ve yeni fabrikada da aynı kapasite kullanım oranı olacağı varsayıldı. Eğer yurt dışı talep patlaması olursa -ki olacağa benziyor- tam kapasite ile çalışma durumunda daha fazla ciro ve kar yapılacaktır.

10 fk için hedef fiyat belirlersek ( kötü senaryo ) :

2.603.000.000*10/272.650.000= 95,47 TL olmalı hisse fiyatı.

Tukaş geçmişte 20,30,50,110 FK larda işlem görmüştür. 10 FK tukaş için ihtiyatlı bir fk olacaktır.

3. Aynen böyle analiz ettim. Sizden önce 2023 için şu an fk 1 dedim.

Ama detaylı yazmaya üşendim. Soran olsa yazacaktım ama siz önce davranıp yazmışsınız.

Şunu ekleyeyim. Abartıyor ediyor diyen olursa.

Bu dakikadan sonra hiç bir şeyin maliyeti ve fiyatı düşmez ama maaşlar artar.

Enflasyon da size çalışır.

Bedava bu kağıt şu an. Net.

Mevcut fabrikalarla yıllık karı = 243.756.142*4=975 milyon TL ( Satılan ürün fiyatlarının ve dövizin ilk çeyrekteki gibi olacağı varsayıldı ki mevcut durumda bu kötümser bir yaklaşım olur )

Niğde Bor da 1 ay sonra faaliyete geçecek yeni fabrikanın kapasitesi mevcut tüm fabrikaların kapasitesinin 1,67 katı olacak. Toplam kapasite 2,67 kat olacak.

Aynı karlılığın oluşacağı varsayılırsa ki normalde yeni fabrika daha teknolojik, verimli ve karlı olacaktır. Ayrıca Genel Yönetim Giderleri gibi bazı ortak sabit giderlerin ciro arttıkça birim maliyete düşen payı azalacaktır. Bu da kar marjını daha da arttırır ama bunları da yok sayalım.

Burada mevcut kapasite tam kullanılmamıştır ve yeni fabrikada da aynı kapasite kullanım oranı olacağı varsayıldı. Eğer yurt dışı talep patlaması olursa -ki olacağa benziyor- tam kapasite ile çalışma durumunda daha fazla ciro ve kar yapılacaktır.

Tukaş geçmişte 20,30,50,110 FK larda işlem görmüştür. 10 FK tukaş için ihtiyatlı bir fk olacaktır.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayın @kazankazan;Faaliyet raporundan aldığım mevcut toplam kapasite ile Bor fabrikasının yapımı için verilen izahnamedeki kapasiteyi aşağıda paylaşıyorum.Ayrıca bildiğim kadarıyla da temmuz ayında öncelikle salça kısmı hizmete girecek.Kapasitenin büyük kısmını içerecek olan dondurulmuş gıda için ise biraz beklememiz gerekiyor diye düşünüyorum.Saygılarımla..

https://ibb.co/7C9dxpC
    https://ibb.co/0jGTZ2V

AL YA DA SAT TAVSİYESİ DEĞİLDİR..

5. Tüm ortaklara bedelsiz kararı hayırlı olsun, daha yolun başındayız .

6.  Alıntı Originally Posted by kazankazan Yazıyı Oku

İlk çeyrek karı ile yapılan hesaplamalar doğru sonuç vermez. İlk çeyrekteki brüt kar marjını koruması imkansız. Faaliyet raporuna bakarsanız ilk çeyrekte satış tonajının üretim miktarından çok fazla olduğunu görürsünüz. Şirket geçen seneki fiyatlardan aldığı domates, biber vs. ile ürettiği ürünleri sattı. Bu seneki mahsulden üretim yapmaya başlayınca marjları düşecektir.

Hissenin ucuz olduğu konusunda hemfikirim.

7. İlk çeyrek karlılığı ve Açıklanan bedelsiz sermaye artırımı temel anlamda küçük yatırımcıyı memnun etti ve güven verir nitelikte.

Ancak tahta hareketleri, sert düşüşler ve fiyatlama yetersizliği güven bozucu.
    Yazdığım yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Tukaş Turgutlu arsasına tam komşu bir arsa buldum. Aynı mahallede. M2 fiyatı 10.000 TL. Küçük arsalar daha pahalıya satılabiliniyor, bazende aksi oluyor. Büyük proje yapılacak diye çok daha büyük paralar edebiliyor.

Aşağıdaki örneği Tukaş arsasına uyarlamak hataya sebeb olabilir. Uyarlarsak ortaya 450 milyon gibi devasa bir rakam çıkıyor.

https://www.sahibinden.com/ilan/emla...67351161/detay
    İlanın sahibini aradım görüştüm. Anlattıklarını burda yazmam doğru olmaz. İlan sahibi Tukaş fabrikasını olduğu yere devasa bir proje yapılacağından çok emin. Bölgenin en değerli yeriymiş ve imar durumumuz %100 dedi. Yani arsanın tamamına proje yapılabiliniyor.

Niğde bor fabrikası açılış beklentisinden sonra, Manisa Turgutlu daki eski fabrika arsasınada proje beklentimiz oluştu.

Sayfa 528/827 İlkİlk ... 28428478518526527528529530538578628 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •