Sayfa 528/1002 İlkİlk ... 28428478518526527528529530538578628 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 4,217 - 4,224 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. PPF de bulunan paramızı borçlanma araçları fonuna almak sizce mantıklı olabilir mi?

daha yeri kaldı mı?

2.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    PPF de bulunan paramızı borçlanma araçları fonuna almak sizce mantıklı olabilir mi?

daha yeri kaldı mı?
    Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum tahvil faizlerinde sert düşüş var.

Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    10 yıllık tahvil %16 düşerek 14 gelmiş ,yine birileri kamyonla parayı götürdü

eurobond faizi %11 lerdeydi galiba

CDS ler tekrar 800 ü aşmış 900 e yolculuk başlamış görünüyor
    Bu nasıl oluyorsa ,iç gucler alıyor tahvilleri herhalde.

4. uzun vade tahvil fonlarında artık düşeceğini sanmam , zaten %14 faizle aklı başında kimse tahvil almaz
    bu gün erken seçim açıklasalar o uzun vade tahvil fonlarının halini görmek isterim

Ama bir günde parasına % 15 getiri sağlayanlar da zaten uzun süre oralarda takılmaz sanırım

5.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Bu nasıl oluyorsa ,iç gucler alıyor tahvilleri herhalde.
    Bankalara zorunlu olarak aldırıyorlar , bir kamyon para kazandı bu bankalar ,acaba bunlara ne yapalım diye düşünüp düşünüp böyle şeyler icat ediliyor

6. YOT almaya karar verdim...daha iyisini bulan varsa yazabilir mi?

7.  Alıntı Originally Posted by zenci42 Yazıyı Oku
    PPF de bulunan paramızı borçlanma araçları fonuna almak sizce mantıklı olabilir mi?

daha yeri kaldı mı?
    bir süredir ben de bunu düşüyorum, ppf ve nkolay da duran parayla borçlanma fonları almak daha mı mantıklı diye, gerçi bu enflasyon ortamında ikisi de mantıksız ama nereden 3-5 kuruş fazla gelir diye hesaplar olduk maalesef.

8.  Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    Bankalara zorunlu olarak aldırıyorlar , bir kamyon para kazandı bu bankalar ,acaba bunlara ne yapalım diye düşünüp düşünüp böyle şeyler icat ediliyor
    bankalar almayız,kredi de vermeyiz derseler tahviller ile başbaşa kalırız gibi tırsıyorum...

%50 alacam nakitin...ppf yerine...

Sayfa 528/1002 İlkİlk ... 28428478518526527528529530538578628 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •