Onemli Gunler Banner
Sayfa 53/71 İlkİlk ... 343515253545563 ... SonSon
Arama sonucu : 599 madde; 417 - 424 arası.

Konu: Serbest Yatırım Fonları I

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Eurobond işin içine girince o ülkenin cds puanındaki hareketlerde önem kazanıyor.

Pek bilgim yok ama kısa vadeli t+1 valörlü döviz mevduat fonlarına bir ara göz atmıştım, örn,

"Ana para kaybı riski çok düşük olan KDL – KT Portföy Beşinci Katılım Serbest (Döviz) Fonu, müşterilerimizin USD birikimlerini ve nakit akışlarını kısa vadeli olarak değerlendirebilecekleri bir fondur. Gerçek kişilerde %10 stopaj ile vadeli hesaplardan daha avantajlı olup belirli bir vade sınırı yoktur."

https://www.ktportfoy.com.tr/fon/kdl

Birde kapalı uçlu fonlar var sanırım ' örn

Deniz Portföy Kar Payı Ödeyen Serbest (Döviz) Fon ( DCV )

"Fon, belirlenen yatırım dönemi sonunda yatırımcılara sabit getiri sağlamayı hedefleyen ve yalnızca nitelikli yatırımcılara sunulan kapalı uçlu fonumuzdur.

Alım Satım İşlem Detay Yapısı
    Fon paylarının alım satımı, Amerikan Doları (USD) üzerinden gerçekleştirilir. Fona yalnızca belirlenen talep toplama döneminde alım talimatı verilebilmektedir. Satım İşlem Detayı: Yatırımcıların belirlenen değerleme gününden (Salı iş günü) 2 (iki) işgünü öncesi Cuma (iş günü) saat 15:30’a kadar verilen talimatlar, (Salı T İş günü) Akşam hesaplanacak pay fiyatı üzerinden T+1 iş gününde ödenir. Vadeden önce pay satışlarında, fondan çıkış yapılan payların çıkış fiyatından hesaplanan cari değer üzerinden %1 çıkış cezası komisyonu uygulanmaktadır. Kapalı uçlu 3 yıllık vadeli Eurobondlara yatırım yapılmaktadır. Altı ayda bir kupon ödemesi yapılır. Vade sonu 07/02/2025."

https://www.denizportfoy.com/Fon/Detail?id=72&code=DCV

Tek tek incelemek lazım.
    Teşekkür ederim

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    ünlü jo'nun manitası mudizzz gecelik vakıftan gene % 39 ile margarinliyor...
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    pardon yanlış yere fişekledik yazıyı ... rock'n roll baby yeeahh
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

4. Selam arkadaşlar. mevcutta elinizde hangi fonlar var? hscb'nin HKR'si hsyf olan HVS ile hemen hemen aynı kağıtlara sahip olmasına rağmen portföy limiti olmadığı için çok daha iyi getiriyor.

TPP (teb pusula serbest) yabancı ağırlıklı ve uzun vadede de AFT YAY vs. sollamış. mükemmel getiri sunmuş. Demek ki oldukça aktif yönetiliyor.

hedef portföyün HKM'si oldukça başarılı giriş yaptı.

GZN de oldukça aktif yönetilen iyi bir fon.

Bunların arasında kararsızlık yaşıyorum. TPP+HKR yapacağım gibi duruyor ama Dolar buralarda durursa TPP getirisi epey törpülenir gibi. Kafam karıştı.

Önerilerinize açığım. Özellikle elinizdeki fonları öğrenmek isterim.

5.  Alıntı Originally Posted by tele vole Yazıyı Oku
    Selam arkadaşlar. mevcutta elinizde hangi fonlar var? hscb'nin HKR'si hsyf olan HVS ile hemen hemen aynı kağıtlara sahip olmasına rağmen portföy limiti olmadığı için çok daha iyi getiriyor.

TPP (teb pusula serbest) yabancı ağırlıklı ve uzun vadede de AFT YAY vs. sollamış. mükemmel getiri sunmuş. Demek ki oldukça aktif yönetiliyor.

hedef portföyün HKM'si oldukça başarılı giriş yaptı.

GZN de oldukça aktif yönetilen iyi bir fon.

Bunların arasında kararsızlık yaşıyorum. TPP+HKR yapacağım gibi duruyor ama Dolar buralarda durursa TPP getirisi epey törpülenir gibi. Kafam karıştı.

Önerilerinize açığım. Özellikle elinizdeki fonları öğrenmek isterim.
    TPP yatirim yapacaklar sunuda unutmasin ama. Bist ralli donemindeyken bu fon adeta emekledi. O zamanlar cok soylendik ama sabrimizin karsiligini aldik 🙂 Cikacaginiz zamanda t+3 valor var fonda. Cuma gunu saat 1 den once satis emri veriyoruz para carsamba gunu saat 2 - 3 gibi gelecektir hesabimiza. Yanlis hatirlamiyorsam eger.

Ayrica fonun gecmis getirisini ayri degerlendirmeniz gerekli. Bu son 1-2 aydir iyi getiriyor fon ama onceki aylarda emekledi. Fon viop piyasasindan ayri olarak bazi zamanlar opsiyon piyasasinda da pozisyon alabiliyor.

Fonda yoneticigi degisikligide gerceklesti Alen Bebiroglu yonetiyordu fonu eskiden. O ust yonetici oldu yatirim biriminde. Artik fona karismiyor diye biliyorum. Kap dan ne zaman degisiklik oldugunu incelemek gerekli ayrintili.

Yatirim tavsiyesi degildir.

6. Merhaba sayın telovole
    RTH yeni kurulduğunda çok aktif yönetiliyordu sonrasında çabuk büyüyünce diger fonlarda oldugu gibi duraklama dönemine girdi.Şu anda aktif yönetilen GZN var.Fakat TPP de değerlendirilebilir.Zaman zaman fikir alışverinde bulup topikte paylaşım yapmak dileğiyle.Tabiki yatırım tavsiyesi değildir

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by oktay2 Yazıyı Oku
    Merhaba sayın telovole
    RTH yeni kurulduğunda çok aktif yönetiliyordu sonrasında çabuk büyüyünce diger fonlarda oldugu gibi duraklama dönemine girdi.Şu anda aktif yönetilen GZN var.Fakat TPP de değerlendirilebilir.Zaman zaman fikir alışverinde bulup topikte paylaşım yapmak dileğiyle.Tabiki yatırım tavsiyesi değildir

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hocam tpp iyi ve hoş ama en az alabilmek için 350 bin üzeri bir işlem gerekiyor. bu da oldukça nahoş bir durum. tamam limit olsun ama hiç değilse 20 30 bin falan olsun. çok insafsız davranmışlar. geçen gün nitelikli yatırımcılık işini halledince açıkçası hayal kırıklığına uğradım. şöyle baktığım kadarıyla tefaşa açık aklı başında fon sayısı, oldukça az. GZN'DE STOPAJ VAR MI BU ARADA MERAK ETTİM. BİR DE HKM HAKKINDA NELER DÜŞÜNÜRSÜNÜZ? BİRAZ ALSAM MI DİYORUM.

8. Selamlar sayın Hayrani evet GZN stopaja tabidir. HKM çok iyi bir fon, bende var ama halka arz olduğu anda almıştım. Aldığımdan beri %60 civarında bir kazanç var, agresif yönetilen bir fon, bilginiz olsun

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 53/71 İlkİlk ... 343515253545563 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •