Sayfa 530/653 İlkİlk ... 30430480520528529530531532540580630 ... SonSon
Arama sonucu : 5218 madde; 4,233 - 4,240 arası.

Konu: ASELS - Aselsan Elektronik Sanayi Ve Ticaret A.Ş.

1. Aylık grafik iyi zaten onu bozmaları zor. Ama ellerinde olsa 40,5 kapatıp haftalığı bozarlardı. Yapamadıklarına göre bir şeyler var.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

2.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Yaklaşık 10 yıl sonra Aselsanı açık ara Borsanın en değerli kağıdı Türkiye nin 500 büyük arasında 1.no lu şirketi yapacak sadece savunma sektörü değildir.... Savunma+sivil teknolojilerdir...

Ezberden aklıma gelen bazı projeler :

-Ulaştırma Sinyalizasyon sistemler...(İstanbul havalimanı metro sinyalizasyon ihalesini aldı)
    - Yüksek irtifa Uydu Teknojileri....(çok ilerledi..5 Yıl sonra Roketsan ile fırlatma isyanou bile kurabilirler)
    -Medikal görüntüleme cihazları(Xray yapıldı...geçen yıl satıldı....Mr ve tomografi gibi cihazlar öncelikli acil savunma projelerinden dolayı yavaşlatıldı)
    -RES ve GES sektöründe kullanılan kritik parça ve aksamlar...(ilk satış ve testler başladı..)
    -Toplu taşıma araçlarına yönelik Elektrikli araçlarda motor ve transmisyon sistemleri..(Elektrikli Otobüs ve Minibüsler için Temsa ve Karsana 70 den fazla motor teslim edildi...Geri dönüşümler çok iyi gidiyor)...

ARGE aşamasında olan çalışmalar.:

-QuantumTeknojileri ve Chip üzerinde yoğun çalışmalar...
    -Yapay Zeka
    -5G teknojileri

Bir not daha düşüreyim....Türkiye de savunma sektöründe iş yapan diğer şirketlerin ürettiği her bir silah ve sistemlerde Aselsana ait mutlaka parçalar vardır...

Herkes Türkiye de gelecekte öne çıkacak sektörlerin Enerji ve gıda olacağını savunuyor....Oysa bu sektör Savunma sektörü olacaktır...Çünkü Türkiyenin bu sektöre yönelik 30-40 yıllık bir ARGE birikimi vardır..Geride kalmadığı ve dünyayı yakaladığı tek sektör budur...Küresel savunma pazarlarında, Gelişmiş Yüksek Teknoloji + Fiyat avantajı....Dünyada bu iki denklemde şu anda rakipsiziz...

Ama Borsa ve finansal mecralarda 10 yıl sonra Ülkenin Apple'ı olabilecek bir şirketi ne konuşan var ne yorumlayan.....Daha bu potansiyeli görebilen bir tane borsa hüstadına rastlayamadım....Çünkü büyük dayılar şimdilik böyle istiyor...
    Eylül ayında da endeks altı bir perfomans ile kötü bir kapanış yaptı...Oysa Eylül ayında endeks üstü bir kapanış bekliyordum...Alınan milyarlarca Dolar/Euro ve onlarca milyar TL satış söşzmeleride ve onlarca hikaye yine yansıtılmadı...Yıllardır devam eden sindirme, bezdirme ve baskılara devam.....Hatta şunuda söyliyebilirim...Gelen bilançolarda bile oynanma yapıldığına inaniyorum....Tüm olumlu gidişata karşın Tahtaya yıllardır bu baskıyı yapanlar onuda yapacak güce sahipler........Çünkü Savunma sektörün kar marjı çok yüksektir.......

Eylül 2020 den beri Bist100'e göre %45-50 bir perfomans kaybı var....Ülkenin kar eden en büyük teknoloji devinin hali budur.....Öte yandan 30-50 pd/dd değerlerle işlem gören ve geleceğin geeleceğini satın alan polyesterci, Gübreci, Trafocu gibi fiktif işlem hacimleri ile Bist30 endeksine yükseltilen balon şirketler....Ülke Borsasının son hali bu kadar çelişkili, mantık dışı ve çarpık bir hal almıştır.....Buda bir plan dahilinde yapılıyor malesef..

Elden bir şey gelmiyor...Bu baskının devam edeceğini düşünüyorum.... Hesapları ve Planları büyük...Hesabın ve planın sahiplerde büyük ellerdir....Niyet, amaç ve hedeflerini daha önceki mesajlarımda yazmıştım... Sepet yapan yatırımcılar inşallah kayıplarını diğer hisselerden telafi etmişlerdir...

3. https://www.hurriyet.com.tr/dunya/me...klama-42337877

Sayın Abartın yanlışı yapan tahtacı o düşünsün sen arkana yaslan. Bu işler sırayla. Yapılan yanlış ne kadar büyükse kazançta bir o kadar fazla olur.

ISCTR de tam 8 ay millet darphane gibi para basarken kuruşu zor kazandık zamanında. Şimdi çarpı 14-15 mi ne.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4.  Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Eylül ayında da endeks altı bir perfomans ile kötü bir kapanış yaptı...Oysa Eylül ayında endeks üstü bir kapanış bekliyordum...Alınan milyarlarca Dolar/Euro ve onlarca milyar TL satış söşzmeleride ve onlarca hikaye yine yansıtılmadı...Yıllardır devam eden sindirme, bezdirme ve baskılara devam.....Hatta şunuda söyliyebilirim...Gelen bilançolarda bile oynanma yapıldığına inaniyorum....Tüm olumlu gidişata karşın Tahtaya yıllardır bu baskıyı yapanlar onuda yapacak güce sahipler........Çünkü Savunma sektörün kar marjı çok yüksektir.......

Eylül 2020 den beri Bist100'e göre %45-50 bir perfomans kaybı var....Ülkenin kar eden en büyük teknoloji devinin hali budur.....Öte yandan 30-50 pd/dd değerlerle işlem gören ve geleceğin geeleceğini satın alan polyesterci, Gübreci, Trafocu gibi fiktif işlem hacimleri ile Bist30 endeksine yükseltilen balon şirketler....Ülke Borsasının son hali bu kadar çelişkili, mantık dışı ve çarpık bir hal almıştır.....Buda bir plan dahilinde yapılıyor malesef..

Elden bir şey gelmiyor...Bu baskının devam edeceğini düşünüyorum.... Hesapları ve Planları büyük...Hesabın ve planın sahiplerde büyük ellerdir....Niyet, amaç ve hedeflerini daha önceki mesajlarımda yazmıştım... Sepet yapan yatırımcılar inşallah kayıplarını diğer hisselerden telafi etmişlerdir...
    Sn Abartin, maalesef fark ettiğiniz kadar güçlüler bu doğru.. Çekinmeden buraya yazıyorum çünkü biliyorum suları ısındı. Genel sistem de maymuna döndüler. Asla ve asla bilançolarla da filan oynayamazlar. Bunlar komplo teorisi olur. Ancak deşifre olan bir arkadaşları onların ipini çekecek yakındır göreceksiniz. O zaman bana hak verirsiniz. Çok uzak değil hatta hatta malum sene sonu yükşelişinden bile önce bu pislikler düşecekler bu kağıdın yakasından. Ben bunu Cimer e bile yazdım. İşte o zaman bu kağıt hakkettiği yeri bulacak. Beni ve benim gibi uzun vade yatırımcıyı muazzam zarara uğrattı bu ********ler. Yaa sabır..!!!!

5.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    https://www.hurriyet.com.tr/dunya/me...klama-42337877

Sayın Abartın yanlışı yapan tahtacı o düşünsün sen arkana yaslan. Bu işler sırayla. Yapılan yanlış ne kadar büyükse kazançta bir o kadar fazla olur.

ISCTR de tam 8 ay millet darphane gibi para basarken kuruşu zor kazandık zamanında. Şimdi çarpı 14-15 mi ne.
    Bunlar bu kağıdın yakasından düşmezse bir şey kazanamayız Sn Lunar...Ama yuvalandıkları aracı kurumlarda artık ciddi derecede rahatsızlar bu işlerden..( İkisi hariç, biri zaten onların biri de uşak..) ISCTR hikaye kalır bunun yanında. Ama bunu götürecek irade siyasetle bulaşık. En ufak bir sıyrılmada hayal bile edemeyiz gidiş hızını, global muadillerinin değerine bir bakın bakalım şaşıracaksınız..

Ama gerçekten hiç akla gelmeyecek insanlar taraflı işlem yapıyor. Bir zamanlar AÇ nin açıkladığı ismin oğlu bile bunlardan nemalanıyor. İnşAllah bunlara da güç yetecek diyelim...Kendi kazdıkları kuyuya düşecekler..

6. ASELSAN ile TUSAŞ arasında uçak aviyonik modernizasyonuna yönelik olarak 29/09/2023 tarihinde, toplam bedeli 14.000.000,- ABD Doları tutarında bir sözleşme imzalandı

7.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    ASELSAN ile TUSAŞ arasında uçak aviyonik modernizasyonuna yönelik olarak 29/09/2023 tarihinde, toplam bedeli 14.000.000,- ABD Doları tutarında bir sözleşme imzalandı
    Bu hisse neye tepki verecek çok merak ediyorum, devasa işler alıyor ama hiç bir şey yokmuş gibi davranıyor.

İyi haftalar herkese.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

8.  Alıntı Originally Posted by propolis Yazıyı Oku
    aselsan tüm varlık fonlarında olduğu gibi çöküşte.öncü çöküş hemde .enteresan ekonomi güven ve algıdır.bunlar ikisinide yapamıyor.arap gruplardan geliyoooo denen para gelmedi , abd den geliyo denen para gelmiyor.şimdi ingilizlere çevirdiler.ordan da gelmeyecek birde rus 25 milyar denen gaz parası , halk bank davası ülke içinde tüm gerçek yatıırmcıların beklediği gerçek demokratik reformların olmaması , dünyada petrolun artması buna bağlı enflasyon tehditinin artması ,
    borsa için önümüzde sadece sığınılacak bir şey seçim var akape rejimi borsayı çökertmez falan da muhalefetin haline bakınca zaten seçim çantada keklik gibi.bu tip şeylere ihtiyacı yok
    o kadar kafalar karışıkki ne temel analiz ne başka bi şe en iyisi altın hazır çökmüşken altın almak mı acaba ,drken altına gömüldük bugün itibarıyla artık yeni gelen 3 milyon yatırımcı kriptocu kardeşlerimizi mallandırdık diğerleri gibi .şimdi aşşaaaa beklemek faydalı gibi .hayırlı olsun bakalım
    Ne dediysek o önce altını 1820 USD ye indirdik sonra Brente 95 USD de çift tepe yaptırtıp 90 USD nin altına indirdik.

Şimdi de hedef sen ve sen gibi çok bilenlere ASELS XX,xx USD de endeksi de 5XX, xx USD de çakmak ........

Sayfa 530/653 İlkİlk ... 30430480520528529530531532540580630 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •