Sayfa 531/1000 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541581631 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 4,241 - 4,248 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by NYIT Yazıyı Oku
    Eylül ayı enflasyon tahminimi %3.98 olarak güncelliyorum...
    Doların bu yüksek enflasyon oranını satın almamasını Ve doların Tl karşısında düşmesini hayretle izliyorum.!!!
    hayret edilecek bir durum yok. millet dolara abanınca millete zarar ettirmek için doların düşmesi gerekiyorsa dolar düşecektir. eğer millet panikleyip dolarlarını satıp tl'ye geçerse doların zıpladığını görebiliriz...

aslen yurt dışı kaynaklı ama yurt içi destekçileri de olan, milleti inek gibi sağma maksatlı bu ayak oyunlarından muaf olmak isteyen dolara, euroya geçip kafasını amerika'daki ve avrupa'daki huzur dolu insanlar gibi rahat tutabilir. ben bunu biraz geç anladım, tecrübemden yararlanmak isteyenlere duyurulur
    yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by NYIT Yazıyı Oku
    Eylül ayı enflasyon tahminimi %3.98 olarak güncelliyorum...
    Doların bu yüksek enflasyon oranını satın almamasını Ve doların Tl karşısında düşmesini hayretle izliyorum.!!!
    ITO'nunki %4.04 çıkmış. Ağustos ayındaki 7.22TL'lik fiyatlamanın bu enflasyon değeri için beklenti fiyatlaması olduğunu düşünüyorum. Ciddi anlamda yüksek faiz + resesyon ile baskılanabildiği nokta ise şu anda ekranda gördüğümüz değeri.

Yüksek faiz + resesyon kafesinin içinde çok vahşi ve yırtıcı bir hayvan var. Kafesin demirleri (yüksek faiz) ve perçin ve kilitleri (resesyon) ne kadar bu şekilde tutulabilir o önemli.

Büyümedeki en ufak bir artış veya faizde tcmb'nin ufak bir savlaklaması işte o kafesin içindeki hayvanın kafesi parçalayarak dışarıya çıkmasını sağlar.

Önemli olan ekonomiyi yönetenlerin yüksek faiz ve resesyona ne kadar dayanabileceğidir.

Geçmişte bu vahşi hayvanın dışarıda dolaşıp etrafı parçalamasına izin vermişlerdi. Şimdi ise zar zor hayvanı kafese koydular.Ama bedelini ödeyerek. Ve nereye kadar?.

Eninde sonunda tekrar bir karar verilmek zorunda kalınacak?

Hayvanı dışarı bırakarak etrafı parçalamasını seyretmek mi?

Yoksa sağlam demirler ve kilitler arkasında işsizliğin artışını ve ekonominin daralmasını seyretmek mi?

Kırk katır mı kırk satır mı?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

3.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    hayret edilecek bir durum yok. millet dolara abanınca millete zarar ettirmek için doların düşmesi gerekiyorsa dolar düşecektir. eğer millet panikleyip dolarlarını satıp tl'ye geçerse doların zıpladığını görebiliriz...

aslen yurt dışı kaynaklı ama yurt içi destekçileri de olan, milleti inek gibi sağma maksatlı bu ayak oyunlarından muaf olmak isteyen dolara, euroya geçip kafasını amerika'daki ve avrupa'daki huzur dolu insanlar gibi rahat tutabilir. ben bunu biraz geç anladım, tecrübemden yararlanmak isteyenlere duyurulur
    Hocam peki millet panikleyip dolarını sattı.Nereye kadar düşecek dolar sizce.Bir sonu var mı ? Devlet milleti dolar kuru kaça inene kadar kekleyecek?

4. Doları 6,5 dan 7 liradan alanın zararı mararı yok.. Ben bu 5, 94 rakamına inanmıyorum..
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

5.  Alıntı Originally Posted by chinawhite Yazıyı Oku
    Hocam peki millet panikleyip dolarını sattı.Nereye kadar düşecek dolar sizce.Bir sonu var mı ? Devlet milleti dolar kuru kaça inene kadar kekleyecek?
    2013 başından itibaren alınan dolar/tl verilerine göre şu anda olması gereken kur 4.70 civarı.

bu trende göre 6 civarı ancak 2020'de görülmeliydi.

şu anda 4.40'a kadar bile inse trend bozulmuş olmaz. ama milletin gözü açılmıştır herhalde, o civarlarlara inmeden ne var ne yok satıp dolar alır...

dolayısıyla benim tahminim uzunca bir süre 5.50-6.00 arasında gider gelir, ama en geç 2020'de bir sıçrama daha yapar. tabii bu hareketler doların değil tl'nin hareketleri olacaktır. yani bu hareketler sadece benim maaşımdan artanla ne kadar dolar alabileceğimi etkiliyor, ve dolayısıyla beni çok az ilgilendiriyor
    yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    ah ah... elimde 100 bin tl'cik bile olsa şimdi direkt dolara basardım... %100 dolarda olmak da iyi değil
    bende var tl , dollar alicam da kac tl den alayim karar veremiyon,kedi mi ciğer mi
    bi on gün daha izleyin bakiyim noluy. piyasada firsatlar hic bitmiy

7.202,88 Since 26 Aralık 2023
    11.252,11 Since 18 Temmuz 2024

7. yada dollar mi alsam gram altin mi alsam,karar veremedim. hangisi daha iyi deptürrü

7.202,88 Since 26 Aralık 2023
    11.252,11 Since 18 Temmuz 2024

8.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    yada dollar mi alsam gram altin mi alsam,karar veremedim. hangisi daha iyi deptürrü
    Reis üç beş kuruş bizim kırtasiyeye de bırak bak dursun kenarda 2 3 sene sonra hak vercen
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

Sayfa 531/1000 İlkİlk ... 31431481521529530531532533541581631 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •