Sayfa 532/777 İlkİlk ... 32432482522530531532533534542582632 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 4,249 - 4,256 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun açıklama yaptı. Açıklamada "Türk milletinin feraseti, Cumhurbaşkanımızın liderliği ile bu ekonomik darbe girişimini de savuşturuyoruz. Bu millet bu süreçte karşısında duranları asla unutmaz" dedi.

16 yılın yanlış kararlarıyla gelinen bu ekonomik krizden bile bir Estergon Kalası menkibesi yaratıyorlar ya ...

Ne demeli bilmem...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bu olumlu kur gelişimine yüksek oranda bir faiz artırımı ve vaiz Bronson'un serbest bırakılması müthiş bir destek ve hız verebilir...

Ama olacağı varsa da bu konudaki dilemna şu:

Dolar kuru ve piyasalar biraz normalleştikçe bu adamların iyimserliği artıyor ve de yapacakları varsa da yapmıyorlar ya da erteliyorlar.

Sonuç malum.

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Bakan'ın konferansına katılım yüksek olacakmış..

İçeride sıkışan yatırımcılar can kulağıyla dinleyeceklerdir eminim..
    Siyasiler, banka müdürleri, bilumum yandaş ekonomistlerin moral depolatmak için ekranlarda bol bol boy gösterdiğini görmekteyiz..tabiki mahvolduk eridik bittik demeleri ülke açısından mümkün değildir, hoşta olmaz..

Ancak memlekette doğruları söyleyen kişi sayısı azaldıkça, dolar kurunda yükseliş o oranda kaçınılmaz olacaktır..

4.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Siyasiler, banka müdürleri, bilumum yandaş ekonomistlerin moral depolatmak için ekranlarda bol bol boy gösterdiğini görmekteyiz..tabiki mahvolduk eridik bittik demeleri ülke açısından mümkün değildir, hoşta olmaz..

Ancak memlekette doğruları söyleyen kişi sayısı azaldıkça, dolar kurunda yükseliş o oranda kaçınılmaz olacaktır..
    Günaydın
    Dün diğer başlığa yazdım, üç büyük bankanın genel müdürleri sırasıyla çıktılar ekonomi kanalına, diğerlerini de bekliyoruz bağlamında .
    Şimdi Teb müdürü var, e bu sıra böyle devam eder

bugünkü toplantıyı bende çok merak ediyorum
    ama sonuçları açısından

e zaten emir büyük yerden pazar günü gelmedi mi
    '' bu can bu bedende olduğu sürece, faiz maiz unutun '' diye
    kim ne bekliyor bu toplantıdan merak içerisindeyim
    Toplantıya katılacak olanların tek amacı var: bu işten ne koparabilirim ( yüksek faiz ve buna dayalı enstrümanların ne olacağı )

5. Yabancı bir kac buyuk fon TL nin Swap operasyonları nedeniyle milyonlarca dolar zarar yazmış. Fonlar MB nın bu hareketi nedeniyle TL ye muhtaç kalmış. Londrada TL ye % de 124 bin talep oluşmuş. Para bulamadıkları için borsada daki TL varlıklarını satmaya başlamışlar...
    Bu herifler TL'leri olmadığı halde sonradan swap yaparak tamamlarız diye Asya piyasalarından usd almis, açığa işlem yaptılar, bu arada USD yi uçurdular... şimdi TL açıklarını kapamak istiyorlar ama TL alamıyorlar bankalar swap yapmıyor, BIST deki kagıtlarını satıp TL alıyorlar bu nedenle borsa da düşüyor...TL arıyor adamlar!

diğer köyden bir üyenin alıntısı..

Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    Günaydın
    Dün diğer başlığa yazdım, üç büyük bankanın genel müdürleri sırasıyla çıktılar ekonomi kanalına, diğerlerini de bekliyoruz bağlamında .
    Şimdi Teb müdürü var, e bu sıra böyle devam eder

bugünkü toplantıyı bende çok merak ediyorum
    ama sonuçları açısından

e zaten emir büyük yerden pazar günü gelmedi mi
    '' bu can bu bedende olduğu sürece, faiz maiz unutun '' diye
    kim ne bekliyor bu toplantıdan merak içerisindeyim
    Toplantıya katılacak olanların tek amacı var: bu işten ne koparabilirim ( yüksek faiz ve buna dayalı enstrümanların ne olacağı )
    Günaydınlar..Dostum şimdilerde adamların beklentilerinin faiz olduğunu düşünmüyorum..bir noktadan sonra faiz arttırsanda işe yaramayacaktır bana göre..ha yinede vur kaç yapacak kısa süreli avantacılar olmayacakmıdır, olacaktır..

Şu Pastör krizini hesaba katmazsak, belkide bilinçlidir bilemem, olay genel anlamda şudur bence;

Geçen sene büyük MB'ları pik değer olarak ayda 200 trilyon civarında tahvil alıp global piyasalarda paraları çoğaltırken kimsenin sesi çıkmıyordu..uçup kaçıyorduk..

Şimdi ne oldu da oldu, dolar yükseliyor..belliki dolarlar çekilirken donsuz denize girenlerin bir yerleri gözükmeye başladı..tedbirsiz olanlar ve gerçeklerden kaçarak tedbir almayanlar bu bedeli ödeyeceklerdir..
    Öncelikle gerçekleri konuşmak, doğru tedbirleri almak gerekmektedir..

7. Degerli arkadaşlar Bayramda ne yöne doğru bi gidiş gelmiyorsunuz kaç rahip krizi disarda birakilarak düşünürsek

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Günaydınlar..Dostum şimdilerde adamların beklentilerinin faiz olduğunu düşünmüyorum..bir noktadan sonra faiz arttırsanda işe yaramayacaktır bana göre..ha yinede vur kaç yapacak kısa süreli avantacılar olmayacakmıdır, olacaktır..

Şu Pastör krizini hesaba katmazsak, belkide bilinçlidir bilemem, olay genel anlamda şudur bence;

Öncelikle gerçekleri konuşmak, doğru tedbirleri almak gerekmektedir..
    Peki dostum toplantıya katılacak olanların sayısı malum bin beklenirken üç bine çıkmış.
    Sence bu kadar para avcısı, bakanın yeni ekonomik modeli toplantısındaki gibi sadece kalitatif değerlendirmeleri için mi gelecekler!!

Sayfa 532/777 İlkİlk ... 32432482522530531532533534542582632 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •