Sayfa 533/672 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583633 ... SonSon
Arama sonucu : 5370 madde; 4,257 - 4,264 arası.

Konu: ISGYO İş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı

1. İşbankasındaki Atatürk hisselerinin Hazineye devri konusunda çalışmalar sürüyor. Önümüzdeki ay düzenlemenin meclise gelmesini bekliyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İş Bankası’nın iştiraki olan Şişe Cam'da da Hazine’ye gelmesi gereken pay var' dedi. Anlaşıldığı kadarıyla önce İş Bankasındaki % 28.06'lık Atatürk hisseleri Hazineye devredilecek. Ardından İş Bankası iştiraklerindeki Atatürk Hisselerine isabet eden bu payların oranlarınca yönetim kurullarına da atama yapılabilecek. Borsadaki ISCTR, ISGYO, ISFIN, ISYAT, ISGSY, TSKB, TSGYO finans grubunu SISE, TRKCM, ANACM, DENCM, SODA cam grubunu oluşturuyor.

Kaynak: Borsagündem

2.  Alıntı Originally Posted by gva74 Yazıyı Oku
    Dogrusu bende super muhafazakar hesab ile 13.4 mio tl kar gelir diye dusunuyorum, 28 mio Tl civarida son ceyrek ,13 mio tl ustunde gelecek her rakam son ceyrek icin stok azalimini guclendigini gosterir. %7.5 temettu yu konusmak icin suan erken, %5 bile veremeyebilir, bakalim son 2 ayda ne tur bir gelisme olacak.. Bilanco ayin 30.u diye biliyorum..

yillik 65-70 mio finansman gideri yaziyor o da gelir tablosuna yansiyan, konut satislarinda maliyetleri yukari cekiyor ve uretim karini da baskiliyor, son ceyrek bu oran %89 larda idi.. feci bir durum malesef..

Daha buyuk bir operasyon sart, degerleme artisi %15 lerde gelirse kar guzel olur lakin fiktif olur. faaliyet kari anlaminda 200 mio nu gecemez kanimca uzerine bir de 65-70 mio finansman gideri koydun mu, bilemedin 135-140 mio tl kar yada getiri diyelim.. enfalsyonun %25 oldugu yerde buna iyi demek ne kadar dogru olur bilemiyorum

130-140 mio kari iyi bulanlar olacaktir, ancak uretim yapamaz ise yalnizca kira geliri uzerinden bir hesap yapmak gerekir, yani bu kar 2019 ve sonrasinda yakalanir mi bilinmez, oradada %100 doluluk bir sorun, ve yaninda yuksek borcluluk 1.3 mia tl gibi.. uretim olmaz ise pazarlama ve satis gideri olmaz varsayimi ile yaklasik 212 mio tl kira geliri gibi, 50 mio satislarin maliyeti ve 25 mio genel yonetim gideri. uzerine bir de 70 mio tl finansman gideri koyun, net getiri 67.5 mio kalir.. Borc olmasa hic sorun olmazdi, 67.5 mio tl gelir,ve tamami temettu yatirim yok, borc yok %5 oranla 1.348 mia tl hisse degerine denk gelirdi, yani 1.4 trl lakin borc var, 20 yil da ancak kapanir, ve yatirimciya getirisi olmadan...

Soyle dusunuyorum, bu yuksek borclulugu eritecek bir formul bulmalilar kesinlikle, bedelli sermaye arttirimi ki kurtarmaz, uretim yapamaz ise , doluluk arttiramaz ise.. Amortisman katsayisina gore kira artislari ve degerleri ekspertiz degerlerine gore cogunda makul, byradan birsey cikmaz, piyasa kopar eldeki stoklar aninda erir, Tuzla kapis kapis gider, ama yine yetmez..

Geriye tekbir secenek kaliyor, Tuzla ve Iskuleleri yarin SATMAK ! bunun icinde IFM nin bitmesi ile olabilir...

Burada eldeki malin ekspertiz degeri falan hikaye getirisi onemli getiri yoksa isterse 10 mia tl olsun kule !! Ergec bu olacak olmali ..

Tekrar iyi haftalar, iyi bir bilanco umidiyle...sevgiler
    Bu kadar kötü borcu fiyatlıyor zaten, yoksa bu cari fiyatta böyle sürünür mü?

3. 'Manzara Adalar Ofis Bloğu Bağımsız Ünite Satışı Hakkında (19.10.2018)
    Yönetim Kurulumuzun 19 Ekim 2018 tarihinde yapılan toplantısında; Şirketimizin Kartal Manzara Adalar Karma Projesi bünyesinde geliştirdiği ofis bloklarından “Manzara Adalar Ofis Binası E Blokâ€ta yer alan 18 adet bağımsız bölümün 25.800.000 TL+KDV bedel üzerinden, İş Portföy Yönetimi A.Ş. Birinci Gayrimenkul Yatırım Fonu’na satılmasına ve satış bedelinin tapu devir tarihinde eş zamanlı olarak tahsil edilmesine karar verilmiştir.'

4. Merhabalar,

http://www.borsaistanbul.com/kurumsa...iletisim-formu

Buradan manipülasyon ve baskılama konusunda tespitlerinizi iletebilirsiniz. Farkındalığı artıralım. Kağıdına sahip çık!

5. Şaka maka artık 0,9'un üstü bile hayal.

Ne bereketsiz ne rezil bir şey miş bu

hiç mi yüz güldürmez

abv

6. Kendimi üçkağıtçılara parasını kaptırıp, arkasından saf saf kapı kapı dolaşıp çare arayan birisi gibi hissediyorum: Göz göre göre çarpıldık adamlara. ABV.

Borsamız, 6362 Sayılı Sermaye Piyasası Kanunu 67. Maddeye dayanarak â€kota alınma, kottan çıkarılma ile borsada işlem görme ve işlem görmenin durdurulması; emirlerin iletilmesi ve eşleştirilmesi; gerçekleştirilen işlemlere ilişkin yükümlülüklerin zamanında yerine getirilmesi; Borsada işlem yapma yetkisinin verilmesi; disiplin düzenlemelerinin yürütülmesi; Borsa gelirleri ile bunların tahsili; uyuşmazlıkların çözülmesi; Borsa, borsanın pay sahipleri ve/veya piyasa işleticisi arasındaki muhtemel çıkar çatışmalarının önüne geçilmesi; Borsaların, işletim, denetim ve gözetim sistemleri; piyasa oluşturma, işletme ve yönetilmesi†faaliyetleri kapsamında görev ve yetkisi çerçevesinde çalışmaktadır.

Menkul kıymet fiyatlarını ve yatırımcıların yatırım kararını etkileyebilecek tüm gelişmeler Sermaye Piyasası düzenlemeleri çerçevesinde sorumlularca Kamuyu Aydınlatma Platformu web sitesinde (www.kap.org.tr) yayımlanmakta olup, bu çerçevede, ortaklıkların açıklama yapma yükümlülüklerine ilişkin sorumlu oldukları düzenlenmiştir.

Diğer taraftan, Borsamız piyasalarında işlem gören paylarda gerçekleşen her türlü fiyat ve miktar hareketlerinin, Borsamızda kurulu olan ve belirli kriterlere göre çalışan gözetim sisteminin yanı sıra, bu paylar hakkında Borsamıza ulaşan ihbar ve şikayet başvuruları ile yazılı ve görsel basında yer alan haberlerin de dikkate alınması ve değerlendirilmesi suretiyle izlenerek incelendiğini, şüpheli bir hususa rastlanılması halinde konunun yetkili mercii olan Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) iletildiğini ifade ederiz.

Sermaye Piyasası Kanununun yürütmesi Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yapılmaktadır. Başvurunuzu, aşağıdaki iletişim bilgilerinden veya https://beb.spk.gov.tr/?submenuheader=null linkinden Sermaye Piyasası Kuruluna da iletebileceğiniz hususunda bilgilerinizi rica ederiz.

Saygılarımızla,

BORSA İSTANBUL A.Ş.

Yatırımcı Danışma Merkezi

Sermaye Piyasası Kurulu İletişim Bilgileri:

Tel : 312- 292 90 90

Faks : 312- 292 90 00

Adres : Mustafa Kemal Mah. Eskişehir yolu 8. Km Balgat/ANKARA

www.spk.gov.tr

7. Ben kendi adıma şikayet ettim ve gönderdim. Baskı ve manipülasyon yapılıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by battalgazi_44 Yazıyı Oku
    Ben kendi adıma şikayet ettim ve gönderdim. Baskı ve manipülasyon yapılıyor.
    e-devlet üzerinden mi

Sayfa 533/672 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583633 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •