Onemli Gunler Banner
Sayfa 533/752 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583633 ... SonSon
Arama sonucu : 6009 madde; 4,257 - 4,264 arası.

Konu: VESTL - Vestel

Anlaşılan bu hisse çok karmaşık bir durumda

Alıntı Originally Posted by cenkbjk Yazıyı Oku
    gecen yil ilk ceyrek kar 230 milyon gelmis.. 2 hafta sonra goruruz bakalim ne geliyor..
    Tabi hocam o zaman fk belli olur ben buradayım ortağım sirkete

Düşüş durmadı bugünkü tepki cılız kaldı bu hafta izlemek gerek burada dikkat edilecek şey çıkış olsa bile tepe 39 üstü sat demektir sonra uzun bir düşüş ve yatay trend başlar tabi döndürürlerse hisseyi

4.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Anlaşılan bu hisse çok karmaşık bir durumda
    Aslında değil ama son zamanlarda çok karmaşık duruma geldi veya sokuldu bu beni ilgilendiren bir durum değil sokuldu veya geldi.Sonuç olarak ''şu an'' için maalesef durum biraz karışık.

Burada kar zarar dengesini iyi yapmak gerekiyor bence, 14 15 tl lerden beri topluyorum azar azar maliyetim biraz aşağıda ancak 28 civarında neredeyse bütün portföyü geçirdim sonra 35 civarından da ufak eklemelerim oldu geldiğimiz noktada endişeliyim ancak bu hisseden daha çok endeksten neyse konuyu çok dağıttım.

Benim bu hissede olma sebebim,

1-)Güçlü ihracat toplam satışın %75 i yaklaşık
    2-)Artacağını düşündüğüm dolar kuru ve bunun ihracata etkisi
    3-)VESBE (buna diyeceğim bir şey yok çok beğendiğim bir şirket)
    4-)VESBE tarafında bu çeyrek için en azından önceki kontratlar sayesinde hammadde fiyatlarından etkilenmeyecek olması(kendi açıklamaları bu yönde)
    5-)Çip krizini iyi yönetmeleri(Twitter'da bir arkadaş yatıırmcı ilişkilerinden bilgi aldığını yazmış bu yönde sorun yokmuş)
    6-)İngiltere gümrük anlaşması ve şirket alınması
    7-)EN ÖNEMLİSİ pandemi sonrası Avrupa'da satışların artacağını beklemem ve Türkiye için de düğün sezonunun açılacağını ve patlamaya yaşayacağını beklemem.
    8-)Çok umutlu olmasam da TOGG
    9-)Batarya işi
    10-)Nikel kobalt maden ortaklığı

Beğenmediğim yönleri ise

1-)Geçen sene kadar olmasa da hala 150 m kadar döviz açık pozisyonu var
    2-)Çok az miktar borcu fazla önemli bir miktar değil ama olmasa iyiydi bu dönemde
    3-)Temettü alışkanlığı olmaması (CİDDİ BİR EKSİ BENİM İÇİN)
    4-)Sahibine saygım büyük, yaptığı işler muazzam bana bir şey demek düşmez haddim değil ancak yönetimini/yönetimi hiç beğenmiyorum kendi özelimde özellikle son tarih açıklanmaması konusunda ve temettü alışkanlığı konusunda kendilerince eminim haklı sebepleri vardır ancak benim açımdan negatif.

Naçizane yatırım sebeplerim bunlardır bu haldeyken kendime bile al sat diyemiyorum endeksin bir gözü toprağa bakıyor gibi umarım kimsenin fikrini etkilemem yalnızca kendi düşüncelerimi yazmak istedim.

Herkese bol kazançlar

5.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Düşüş durmadı bugünkü tepki cılız kaldı bu hafta izlemek gerek burada dikkat edilecek şey çıkış olsa bile tepe 39 üstü sat demektir sonra uzun bir düşüş ve yatay trend başlar tabi döndürürlerse hisseyi
    Hocam 39 u görürse (inşallah görür) illa düşecek diye bir şey yok beklentiye göre devam da edebiliriz.Güçlü direnç olur olmaz bir şey diyemem yanlış anlamayın sadece 7 tl temettü ciddi bir miktar ve bizim yatırımcımız temettüyü seviyor bunu bilen balina kardeşlerimiz daha da yukarı sürebilir.Sert hareketler olacağını hissediyorum.inşallah sert hareket aşağı olmaz

Düşüş konusunda size katılıyorum özellikle kendi adıma günlük mumu hiç beğenmedim.

6. Cumlenizi selamliyorum,

Epeydir takip ediyorum yazdiklarinizi. Yazmak bu guneymis.

Bugunki mum hareketleri zayif kaldi, en azindan 31.8-32.0 gibi kapatsaydi olumlu olurdu ama bir onceki gunun kuvvetli satisina tepki verememis oldu ancak bankof’un satis yapmamasi da umut dolu bir hareket oldu. Bankof’un rolunu ustlenen seker yatirim acaba yarin satisa devam edecek mi en kritik nokta bu olacak herhalde. Teknik analize bakildiginda 30 seviyesini hatta belki de altini test edecek gibi duruyo ama dedigim gibi satici rolunu kim ustlenecek en belirsiz tarafi. Yarinin ne olacagi hakkinda hic bi fikrim yok o yuzden. Bugun seker yatirimi gorunce stopumu koyup ciktim, tekrar girecegim zamani gozluyorum.

7. @cowboz beyefendi kardeşim.
    Bak gerekli gereksiz yazıyorsun. Daha önceden Birol Mutlu hisse satıyor, hisseyi baskılıyor falan diyordun. Birol Mutlu'nun hisse sayısını artırdığı ortaya çıktı. Artırsa ne olur, düşürse ne olur? Patron hakeza, daha önceden lotta sattı, geri de aldı. Biz şirkete yatırım yapıyoruz hissedara değil.
    Başka şekillerde acayip mesajlar yazıyorsun. olmuyor. Yapma.
    Ben buraya bilgi almak için geliyorum. Bilgi yazacaksan, mesela bilanço değerlendireceksen, şirket hakkında bilgi vereceksen hoşgeldin. Tepeden alıp düşüşe yakalandıysan kızgınsındır, olabilir, borsanın cilvesidir, düşer de çıkar da. Geyik yapmayı sürdüreceksen seni engellemek zorunda kalacağım.

8. Birol mutlu lot sattı ispatı da kap ta
    Birol mutlu hemen sonra lot da aldı doğrudur
    Patron hiçbir zaman lot geri almamıştır
    Patron lot geri aldı ise kap gösterin özür dilerim
    Üzüldüğüm nokta bugün bile hisseyi baskılayan kişinin şeker yatırım üzerinden tuzcu olduğunu göremeyecek kadar hisseye uzaksınız
    Yazdıklarım asla geyik değildir
    Evet hem patrona hem de Birol a hakkımı helal etmiyorum
    Sonuç olarak istenmiyorsam yazmam artık
    Herkes hakkını helal etsin arkadaşlar
    Benden bu kadar...

Sizlere patron ve Birol bey ile hissede başarılar
    Ben kuşluda yazmaya devam ederim

Sayfa 533/752 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583633 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız