Sayfa 536/650 İlkİlk ... 36436486526534535536537538546586636 ... SonSon
Arama sonucu : 5194 madde; 4,281 - 4,288 arası.

Konu: VERTU - Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Artık hareket başladı gibi, çook baskıladılar

2.  Alıntı Originally Posted by alpcan1 Yazıyı Oku
    sayın horosan bu devir işleminin tarihi 9 aylık bilançonun son günü bu sizce yansıdımı 9 aylığa kaptak, haberde ifade çok keskin

Şirketimizin %51 oranında pay sahibi olduğu 95.000.000 TL ödenmiş sermayeli girişim şirketi Pamukova Elektrik Üretim Anonim Şirketi tarafından, 17.000.000 TL çıkarılmış sermayeye sahip Bomonti Elektrik Mühendislik Müşavirlik İnşaat Turizm Ve Ticaret A.Ş.'nin 1.360.000 adet A Grubu imtiyazlı ve 12.240.000 adet B grubu pay olmak üzere toplam 13.600.000 adet (%80) borsada işlem görmeyen statüde payın tamamı imtiyazlı veya imtiyazsız pay ayrımı gözetmeksizin beher pay başına 1,60 TL olmak üzere toplam 21.842.000-TL (YirmibirmilyonsekizyüzkırkikibinTürkLirası) peşin bedelle Bayram Kınay'dan bugün devir alınmıştır.

bu tarih 30.09.2020 saat 19.53

tarih sizcede manidar değil mi bilanço dipnotlarında bu alım yer alıyormu gelen karda bu alımın bir etkise var mı

Sayın alpcan1@

kesin emin olmadığım konularda konuşmak yada yazmak tarzım değildir bu konuda sadece kişisel görüş belirtebilirim oda şu; son günde yapılan bir işlem yıldırım hızıyla bilançoya geçecek hali yok ya diye düşünüyorum ,o yüzden en sağlıklısı yıllık bilançoda belli olacaktır görüşündeyim

3.  Alıntı Originally Posted by HORASANLI Yazıyı Oku
    Sayın alpcan1@

kesin emin olmadığım konularda konuşmak yada yazmak tarzım değildir bu konuda sadece kişisel görüş belirtebilirim oda şu; son günde yapılan bir işlem yıldırım hızıyla bilançoya geçecek hali yok ya diye düşünüyorum ,o yüzden en sağlıklısı yıllık bilançoda belli olacaktır görüşündeyim
    sayın horosan .bugün 9 aylık bilançoları inceledim ve aynen tahmin ettiğim gibi son gün yapılan işlemle şirket uçmuş..
    bilançoyu inceleyebirsiniz finansal araçlar 17 numarada şöyle der

Alıntı Originally Posted by HORASANLI Yazıyı Oku
    Sayın alpcan1@

sayın horosan bu son dakika bilançoda yer almıştır.bilançoda finansal raçlar 17.maddede şöyle der

(*) Ä¡irket‟in, gerçeğe uygun değer farkı kar/zarara yansıtılan giriÄ¢im sermayesi yatırımı olarak sınıflandırdığı
    Pamukova Elektrik Üretim A.Ä¡. 30 Eylül 2020 tarihinde Bomonti Elektrik Mühendislik MüÄ¢avirlik Ä*nÄ¢aat
    Turizm ve Tic. A.Ä¡.‟nin (Bomonti) %‟80 lik payını 21.842.000 TL‟ye satın almıÄ¢tır. 30 Eylül 2020 tarihinde
    Bomonti paylarının borsa rayicine göre gerçeğe uygun değeri hesaplanıp Pamukova Elektrik Üretim A.Ä¡. rayiç
    değerine eklenmiÄ¢tir. Ä¡irket‟in, Pamukova Elektrik Üretim A.Ä¡.‟nin Ä¢irket pay oranında rayiç değeri
    192.756.831 TL olup, Ä¢irketin değerleme çalıÄ¢masında yer alan değerler baz alınarak hesaplanmıÄ¢tır

yani son dakika bu işlemle tam da yukrda yazdığım kadar bir değerleme karı oluşmuş

4.  Alıntı Originally Posted by alpcan1 Yazıyı Oku
    sayın horosan .bugün 9 aylık bilançoları inceledim ve aynen tahmin ettiğim gibi son gün yapılan işlemle şirket uçmuş..
    bilançoyu inceleyebirsiniz finansal araçlar 17 numarada şöyle der

sayın horosan bu son dakika bilançoda yer almıştır.bilançoda finansal raçlar 17.maddede şöyle der

(*) Ä¡irket‟in, gerçeğe uygun değer farkı kar/zarara yansıtılan giriÄ¢im sermayesi yatırımı olarak sınıflandırdığı
    Pamukova Elektrik Üretim A.Ä¡. 30 Eylül 2020 tarihinde Bomonti Elektrik Mühendislik MüÄ¢avirlik Ä*nÄ¢aat
    Turizm ve Tic. A.Ä¡.‟nin (Bomonti) %‟80 lik payını 21.842.000 TL‟ye satın almıÄ¢tır. 30 Eylül 2020 tarihinde
    Bomonti paylarının borsa rayicine göre gerçeğe uygun değeri hesaplanıp Pamukova Elektrik Üretim A.Ä¡. rayiç
    değerine eklenmiÄ¢tir. Ä¡irket‟in, Pamukova Elektrik Üretim A.Ä¡.‟nin Ä¢irket pay oranında rayiç değeri
    192.756.831 TL olup, Ä¢irketin değerleme çalıÄ¢masında yer alan değerler baz alınarak hesaplanmıÄ¢tır

yani son dakika bu işlemle tam da yukrda yazdığım kadar bir değerleme karı oluşmuş
    Sayın alpcan1 @

şirket o tarihte bomanti elektriğin alımı işlemi hakkında bilgi vermiş bu doğru ancak bomanti elektriğin 9aylık karı vertuya yansıtılmışmı yani oradan gelen kar varmı önemli olan oarası

5. bilançoda değerleme eklenmiştir sayın horosan ..

değerine eklenmiÄ¢tir.burda açıkça yazmakta,yani deli gibi değerleme karı yazmış son günde akşam saati 1.6 değerle nakitte alınan pay 9.larda değerleme görmüştür .

6. burdaki önemli sözcük şu borsa rayicine göre gerçeğe uygun değer hesaplanıp pamukova değerine eklenmiş

7. 9 aylıkta bomanti kapanış 9.06 bugün 24.06 tl varın değerlemeden gelecek karı siz düşünün 12 aylıkta .bomanti ne kadar yukarı atarsa vertunun karı o kadar artacak .tabi %51 oranında pamukovaya ortak olduğu miktarda

8. 31 aralık kapanışı farz edelim 29.06 olsa bomanti elektriğin son 3 aylık değerleme karı şu olur ..20 tl *13.600.000 lot=272,000,000 olacaktır . bununda %51 i vertunun payına düşen olcak buda 138.720.000 tl ilave kar demek kağıt üzerinde gelen tamamen değerleme farkı olacaktır..

Sayfa 536/650 İlkİlk ... 36436486526534535536537538546586636 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •